Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Plísně-jak je to možné

Autor: Roman Krejčí
Datum: 16.12.2012 10:04
uživatel: 104127


Dobrý den.

Zajímalo by mne vysvětlení, jak je možné ,že se v našem starém domě( zdi 80 cm silné), který není nijak viditelně mokrý vyskytují běžně plísně na zdech, a naopak v domě prarodičů jsou evidentní mokré mapy místy, až do výšky 1 metru, zdi jsou jen do 60 cm tloušťky , a plísně žádné?Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 16.12.2012 11:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 107672
reakce na ...
Dobrý den, jednoduše řečeno, u rodičů jsou mokré mapy díky chybějící vodorovnéí hydroizolaci zdí a ta vlhkost je prakticky stálá a v celém zdivu. U vás se pravděpodobně bude jednat o plíseň hlavně v rozích místností a jedná se o kondenzát na povrchu stěny, který je způsoben jednak nedostatečným větráním, vyskytuje se především v zimních měsících a hlavně na severní straně domu, kdy při střetu chladného zdiva a tepla uvnitř domu v kombinaci s vnitřní vlhkostí vlhkost na stěně zkondenzuje a tvoří se zde plísně. Můžete mít dům klidně celý suchý (spodní voda vám nejde do zdiva), ale díky špatným tepelněizolačním vlastnostem zdiva spojeného s vnitřní neodvětranou vlhkostí a teplem vám bude na některých místech vznikat kondenzát a plísně.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama