Totální rekonstrukce

Reklama
MK Michal Klíma @michal.klima před 11 roky06.01.2013 13:59:00
Totální rekonstrukce

Dobrý den Vážení,
žádám o radu či názor na rekonstrukci cca 80 let starého domu.Po dlouhém zvažování či stavět nový nebo rekonstruovat stávající viz.foto jsem se rozhodl pro rekonstrukci.
Vlhkost zdiva není měřena,ale předpokládám,že suchý není,instaloval jsem elektroosmózu a uvidím její výsledky.
Hydroizolace domu není.
Nová SKL podlah - vyvožení 20cm stavajícího násypu(až na rostlý terén)-závoz kamenivem frakce 16-32=15cm,podél zdí uloženo drenážní potrubí s nasáváním z exteriéru a vyústěním pod střechou,beton s KARI sití=10cm,hydroizolace,EPS 100Z tl.100mm a 6cm bet.mazaniny.Touto SKL dosáhnu,že v-čistých podlah bude o 20 cm výš oproti terénu,což jistě bude příznivé s ohledem na případnou vlhhkost zdiva.
Hydroizolace vytažena 10cm na stávající obvodové zdivo.
Následně vzhledem k velké nerovnosti zdiva a případné vlhkosti(dům 20 let nevytápěn) zvažuji obestavění zdiva 5cm Ytongem s provětrávanou mezerou.
Vazba je naprosto v pořádku,posouzeno,byla realizována s novým věncem a cihelnou nadstavbou někdy kolem roku 1960.
Důvod proč se ptám na názor?Jsem ve stadiu osazených nových stropních trámů a před investicemi do komplet-topení,vody,ele,oken/dveří a nejsem si jist zda nepřehodnotit rekonstrukci z rekonstrukce na trvalé bydlení k rekonstrukci na chalupu a víkendovým pobytům(vzhledem ke stavu).
pozn. k foto - rekonstrukce se prozatím týká pouze domu ke stodole.

Děkuji za názory,případně rady od "spolubojovníků" co mají již něco podobného za sebou

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

128 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.