Diskuse ke článku: Vzduchová neprůzvučnost stavebních prvků na bázi dřeva

Redakce @redakce před 3 měsíci23.07.2021 06:12:02
Diskuse ke článku: Vzduchová neprůzvučnost stavebních prvků na bázi dřeva

Plné znění článku: Vzduchová neprůzvučnost stavebních prvků na bázi dřeva


Anotace článku: Příspěvek se zabývá vzduchovou neprůzvučností stavebních prvků na bázi dřeva (příček, stropů, nosných konstrukcí aj.). Je provedeno srovnání jejich akustických vlastností s tradičními jednoduchými zděnými konstrukcemi. Stavební prvky na bázi dřeva mají zpravidla vícenásobný charakter, jejich neprůzvučnost je proto ovlivněna řadou akustických jevů (útlumem zvuku ve vzduchové mezeře, rezonancí typu hmotnost-poddajnost-hmotnost, stojatým vlněním atd.). Zvláštní pozornost je věnována typickému kmitočtovému průběhu neprůzvučnosti lehkých dvojitých prvků a problematice neprůzvučnosti v oblasti nízkých kmitočtů. Je popsán význam jednotlivých parametrů stavebních prvků na vzduchovou neprůzvučnost.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.