Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kto ma: Ionizační elektro kotel - Stafor?

Autor: David XXXX
Datum: 17.04.2013 15:05
uživatel: 113113

Zdravim,

Ma to uz niekto tento Ionizacny kotol? Citam to tu po webe 2 dni , kazdy to vyvracia neveri atd ale este som nevidel ze by sa nejaky majitel k tomu vyjadril, pripadne je to mozne niekde predviest / vidiet v Prahe?
Dalsia vec co som nasiel tak jeden z partnerskych webov to uz prestal ponukat:
http://www.solarenergy-valdor.cz/ionizacni_kotel_stafor.html

"
Vážení zákazníci,
z důvodu legislativních nedostatků ze strany zahraničního výrobce naše společnost dočasně pozastavila prezentaci a prodej ionizačních kotlů Stafor.

Děkujeme za pochopení.
"

Riesim vykurovanie domu, kde je uz na 1. poschodi je uz natiahnuta trubkova vodou vyhrievana podlahovka a zaliata v podlahe. Na tomto poschodi mam aj krb, ktory ma tie teplovzdusne vyvody do 2 poschodia. Vyvody su v 2 izbach a vsetky izby maju aj radiatory. Momentalne vodu ohrieva plynovy kotol.

Od kanadskych kamien cez teplovodnu vlozku Aquaflam som sa dostal az k Stafor.
Potrebujem nieco aby som to mohol na tu podlahovku napojit a samozrejme aby to bolo na prevadzku najefektivnejsie a najekonomickejsie.

Musim to doriesit teraz predtym ako sa spravi povrch podlahy, malovka stropy atd aby som uz potom nerobil bordel.

Este sa spytam co odporucate dat na podlahu aky material? plavajuca podlaha alebo kachlicky nejake velke? aby to nestlmilo to podlahove kurenie.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 74   starší >>
Datum: 03.09.2020 17:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132979
reakce na ...
Informace pro zákazníky kotle Stafor :
Od roku 2019 získala firma Enerin s.r.o Liberec
výhradní zastoupení technologie Stafor pro ČR a SR.
Fiirma Enerin není nástupníckou organizací po firmě Termosol a tudíž nepřebírá zákazníky firmy Termosol.
Firma Enerin se snaží svým přístupem zamezit dalším nesmyslným informacím o provozu kotlů Stafor.
Jelikož máme 10-leté zkušenosti s uvedenou technologií a výrobce kotlů zavádí do výroby některé námi navržené řešení a vylepšení vedoucí ke spokojenosti provozovatelů Stafor,
rádi zaškolíme montážní firmy a projektanty v oboru vytápění tak, aby se nešířily dezinformace.
Kontaktní mail :

Autor: Mirek Svejda
Datum: 03.09.2020 20:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Hlavní zdroj desinformací jsou reklamní články výrobce se sliby na vysoké COP

Autor: Pavel Wolf
Datum: 03.09.2020 20:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Úspora energie až 50% proti běžným elektrickým kotlům to mi stačilo si přečíst na jejich stránkách, další trhák na neznalé zákazníky. Účinnost ohřevu el. tělesa η 0,98 oni mají η 1,48. Tento princip ohřevu je starý min. 35 let. To že má kotel úsporu 50% proti klasickému je dezinformace prodejce.

Autor: Jozef Homola
Datum: 03.09.2020 21:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
https://www.stafor.lv/gb/ion-heating-boilers/about-heaters/cop---coefficient-of-performance

Psal jsem před asi 9-ti lety dopis na uvedené kontakty a vždy se e-mail vrátil jako nedoručitelný.

EDIT
https://ionboilers.com/store/ion-boilers-water-heater/ion-boiler-5-kw-ion%20boiler

...Konsulmatsiya energy... "že by angloruština?"

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 03.09.2020 21:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Jeden světově známý Němec měl pravidlo, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Zde se to zřejmě na první pokus nepovedlo, tak oprášili kabát a zkoušejí to znovu.

Datum: 04.09.2020 10:11 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pravda je, že firma Enerin žádné desinformace neposkytuje. Alespoň já jsem nenašel ani jejich stránky. Jen zmínky, že je to firma s nulovým obratem, kde jsou cca 3 lidi včetně pana Šuty.

Autor: Petr Šuta
Datum: 17.10.2020 15:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Původně jsem nechtěl na tuto "moudrost", která byla uvedena ve vztahu k naší firmě, reagovat, ale nakonec mi to nedalo a tak reaguji.
Na trhu jsme 24 let, já osobně se pohybuji v oblasti tepelné energetiky cca 35 let. Jsme malá firma a rozhodně nehodláme se rozšiřovat a zvětšovat. Je lepší mít 2 nebo 3 šikovné a slušné lidi, než 20 diletantů zastřešenými super internetovými stránkami.
S pokorou a respektem vnímáme každého schopného řemeslníka, i kdyby se jednalo o konkurenci.
Za dobu naší existence jsme nikoho neuráželi, nezesměšňovali a nikým nepohrdali.
Za tuto dobu jsme ovšem získali již nějaké vědomosti a zkušenosti v oboru.
Dokážeme fungovat na trhu i bez internetových stránek, bez reklamy, bez barevných letáků, kde by se zájemce dozvěděl, že se zrovna dívá na obrázek toho nejlepšího na celém světě při použití výrazů "JIŽ OD..."(cena) a "AŽ..."(úspory).
Do výběrových řízení se nehlásíme, s žádnou technologií se nepodbízíme, naší činnost nikde neinzerujeme. Dostatek zakázek je založen na doporučení stávající klientely. Vypadá to, že se jedná o spokojenou klientelu.
Nabízíme zákazníkům a spolupracujícím firmám pouze ověřené technologie, s kterými máme letité zkušenosti. Je úplně jedno, zda se to týká plynových nebo uhelných kotlů, tepelných čerpadel, solárních systémů, termodynamických systémů, nebo různých el.kotlů vč. ionizačních. Ne každá technologie je vhodná pro jakýkoliv objekt. Zato v každé z uvedených technologií jsme zaznamenali některé polopravdy a obchodní triky.
Nenabízíme zázračné technologie, které vykazují zázračné účinnosti a podobné bláboly.
Každý zákazník má možnost výběru a k tomu mu poskytujeme maximum informací při dodržení platných zákonů fyziky.
Dovolím si tvrdit, že na základě délky praxe, zkušeností a vědomostí
máme co nabídnout.
Naší snahou je zamezit dezinformacím ohledně vytápění a je jedno, o jaký druh vytápění se jedná.
To je všechno, co jsem chtěl k tématu podotknout. Myslím, že tato reakce je vyčerpávající a tudíž další reakce na budoucí možné podněty nebude nutná, jelikož z mého pohledu je to jen ztráta času, který budu raději věnovat identifikaci rozdílů mezi Parus palustris a Parus montanus.

Autor: Tomáš Hluštík
Datum: 19.10.2020 20:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109163
reakce na ...
Jen abych zamezil dezinformacím ohledně vytápění, dávám sem pro zajímavost příspěvek vysvětlující, jak patrně došli při měření k tomu zázračnému COP.
Tady spíš, kde udělali soudruzi při měření chybu.

Viz poslední příspěvek zde:

https://skeptics.stackexchange.com/questions/8929/are-ion-heaters-significantly-more-efficient-then-normal-electric-heaters/18513#18513

Datum: 19.10.2020 20:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak to by mě ještě zajímalo, zda to bylo jen nepochopení fyziky, nebo úmyslná chyba

Datum: 11.04.2021 17:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak vám nevím, "páni akademici", ale svými kritickými příspěvky jste určitě nechtěně prokázali, že ionizační kotel potřebuje cca 1,5 x méně energie na ohřev topného média než klasický kotel s teplovodním topením.
K tomu postačí učebnice fyziky pro ZŠ, anebo příklad na stránkách UK Praha.
Vy jste v uvedeném odkazu prokázali cca 1,5x nižší koeficient "c" pro ionizační směs v obecně známém fyzikálním vztahu pro výpočet potřebné tepelné energie na ohřátí množství teplonosné látky při určité změně teploty.
Takže je zavádějící tady rozebírat účinnost, když se vlastně jedná o potřebnou tepelnou energii.
Tak bádejte, bádejte, ale neurážejte a nezesměšňujte něco, v čem máte vědomostní mezery.

Autor: Stanislav Vinklárek
Datum: 11.04.2021 17:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
Uvítám bližší info o jaký kotel jde. Parametry, cenu, dostupnost, web výrobce.

Datum: 11.04.2021 19:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Toto je dotaz na vkladatele dotazu, či někoho, kdo má na probíraná systém ohřevu nějaký odkaz. Původní odkaz se již nechce otevřít.

Datum: 11.04.2021 20:19 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
https://www.alibaba.com/ion-boiler-heater-suppliers.html

Pro velký zájem asi vyprodané, protože alibaba hlásí že je to nedostupné.

Datum: 11.04.2021 21:42 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jelikož v minulosti docházelo k chybnému návrhu a k chybné montáži kotlů Stafor, rozhodli jsme se (z pozice výhradního zastoupení) z důvodu specifických podmínek realizace ionizačního vytápění dodávat tuto technologii pouze řádně proškoleným firmám firmou Enerin s.r.o Liberec.
Ani v budoucnu nebudeme provozovat prodej těchto kotlů formou eshopu.
Tímto způsobem se snažíme předcházet možným problémům při uplatnění ionizační technologie v praxi. Nehodí se všude a za všech podmínek.
Dosáhli jsme za cca 10 let realizace technologie Stafor docela zajímavých výsledků.
Firmy, které již prošli školením, obdrželi všechny potřebné informace z hlediska návrhu a realizace vč. cenových podkladů.
Po vzájemné dohodě provádíme dozor firmám při seřizování výkonů kotlů v rámci uvádění kotlů do provozu.
Vše potřebné vč. přihlášení ke školení na mailu

Autor: Josef Vavra
Datum: 12.04.2021 11:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 133727
reakce na ...
Mám ideální místo na odzkoušení v Praze. Můžete mi poslat / přijít namontovat / vzorek a uvidíme, jakých výsledků se dopracujeme.
Vzhledem k vysoké spotřebě teplé vody můžeme vyzkoušet i v létě. Přesnost měření typicky 1% - zjistitelná i fluktuace hodnot.
Inspirovat se můžete třeba z edukativního odkazu
https://forum.tzb-info.cz/148649-jak-precizne-funguji-termohlavice
Vše kontrolováno vsazeným elektrokotlem. Mail na mě

Autor: Ondřej jjj
Datum: 12.04.2021 19:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110009
reakce na ...
Namontovat zadarmo a vzorek taky zadarmo nejlepe :D

Autor: Josef Vavra
Datum: 13.04.2021 12:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 133727
reakce na ...
Samozřejmě :-) Když to nebude fungovat, tak si to vezmou zpátky. Když to bude mít COP > 1,4 tak jim klidně zaplatím cenu 2x.

Datum: 13.04.2021 17:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, pane Vávro, je tak těžké pochopit, že se nejedná o COP ?
Takže o COP 1,4 a dalších nesmyslech nad 100% nemůže být řeč.
Doporučuji učebnici fyziky pro ZŠ a k tomu selský rozum.
Zapomeňte na barevné letáčky a zázračné technologie.
Opravdu to není o COP. Může za to měrná tepelná kapacita teplonosné látky.

Autor: Tomáš Hluštík
Datum: 13.04.2021 23:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109163
reakce na ...
1.
S termínem COP důsledně operuje výrobce toho zázraku
https://www.stafor.lv/gb/ion-heating-boilers/about-heaters/cop---coefficient-of-performance

2.
Všechny ty testy a certifikáty jsou vhodné tak na WC, protože je tam jasně uvedeno, že zvolili měřič energie určený pro měření s vodou jako teplonosným médiem. V systému se voda nepoužívá.
3.
Až budete studovat tu učebnici fyziky, věnujte zvýšenou pozornost už třeba jen průběhům měrné tepelné kapacity a hustoty v závislosti na teplotě u vody a u toho vašeho média - tech. list najdete na stránkách výrobce.
A znovu se zamyslete, jestli to měření má nějaký význam - měříme rychlost něčeho jiného než na co je přístroj kalibrován, používáme látku s jinou vlastností než na co byl konstruován.

Datum: 14.04.2021 07:58 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Když jsem si přečetl ten odkaz, tak nechápu proč chtějí stavět nové jaderné bloky, když zde máme již vymyšlené perpetuum mobile. Je to obdobná oblbovačka, jako současná reklama v TV na ochlazovač vzduchu.

Autor: Radek Radek
Datum: 13.04.2021 19:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122080
reakce na ...
Ten Váš kotel je něco jiného než Teza co se prodává na Bazošu ??

Datum: 13.04.2021 19:42 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
princip je jiný, ale je to stejný šmejd.

Datum: 14.04.2021 08:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Na You Tube bylo několik videí, která vychvalovala kavitační ohřev. Rovněž jeden ze "super" nápadů. Výsledek stejný jako u odporového ohřevu, jenom určitě větší opotřebení kavitačního zařízení vibracemi a vymýváním.

Autor: Jiří Hejčík
Datum: 15.08.2013 14:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100806
reakce na ...
Prohlédl jsem si všechny certifikáty na stránkách dovozce a není tam ani jeden o tom jak se měřil tepelný výkon. Video na Youtube také neukazuje nic zvláštního, tedy až na jednu věc. Pro měření dodaného tepla je použit běžný ultrazvukový měřič tepla. Ten ovšem počítá dodané teplo na základě tepelné kapacity vody, která je jedna z nejvyšších. Kotel Stafor však nepoužívá jako médium vodu, ale nějakou speciální náplň, která nemrzne do -40 °C (http://jaromir-bednar.webnode.cz/produkty/kotle-stafor). Jedná se tedy pravděpodobně o směs vody s nějakým aditivem. To však tepelnou kapacitu vody vždy sníží (např. směs voda + ethylenglycol má v koncentraci pro bod tuhnutí -40 °C tepelnou kapacitu cca 3 kJ/(kg K) oproti vodě s tepelnou kapacitou 4.2 kJ/(kg K)).
Vysvětlením vysoké účinnosti tak je podle mě spíš otázkou aditiva v topné vodě, než zázračného principu. Menší tepelná kapacita = méně tepla na ohřev = menší energie nesená topným médiem.

Autor: Marian Javorcik
Datum: 15.08.2013 14:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112602
reakce na ...
No vysvetlenim perpetum mobile je zle meranie. Lenze ten certifikat na COP pochadza od statnej skusobni v Lotysku, ktora ma certifikat od EU. Ako niekto taky , moze vystavit certifikat na perpetum mobile mi je zahadou. To by ich malo aspon trknut, ze nieco nesedi...

Autor: Jiří Hejčík
Datum: 15.08.2013 15:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100806
reakce na ...
No na českých stránkách jsem našel dva slušné certifikáty na posouzení kompatibility po elektrické stránce. Co se týká měření COP, tak nejsou popsány ani použité měřicí přístroje a metodika vyhodnocení. To má absolutně nevypovídající hodnotu - jsou bezcenné.
Měření provedená výrobcem pak neberu vůbec. Je tam sice tabulka hodnot, ale kde se teplo předává, když se teplota média nemění? To se médium odpařuje a zpětně kondenzuje? Jaké je skupenské teplo a hustota média? Bude kotel topit lépe v 60 Hz soustavách?
To, že má zkušebna akreditaci je jenom jeden z kamenů její důvěryhodnosti a neznamená to, že nemohou měřit (vyhodnocovat) špatně.

Datum: 15.08.2013 16:24 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Také jsem si procházel dokumenty a protokoly a zarážejíc pro mne bylo jak můžou změřit výkon 3-5 kW pomocí radiátoru o výkonu 500 W. Ten předci je tam doslovně uveden nebo na videu s těmi "zírajícími" odborníky Jižní Koree. Posílal jsem E-mail do jejich institutu a kontakt se mne navázat nepodařilo. Zajímavé také je, že na zahraničních webových stránkách nabízejících kotel není ani zmínka o nějakém COPu.
http://www.stafor.lv/wpic/documents/COP_test_protocol_KOREA.pdf
http://www.alibaba.com/product-free/115822094/Ion_boiler_heater_STAFOR_3_5.html

Datum: 15.08.2013 16:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Co by nebola

http://www.ionenheizung.com/
http://www.stafor-international.at/
ten COP je praveze vsade a to nehovorim o kope caspisov kde si robia PR.

Datum: 15.08.2013 16:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ja som mal na mysli tieto dokumenty:

http://www.stafor.lv/wpic/documents/STAFOR_ion_boilers_COP.pdf
http://www.stafor.lv/wpic/documents/testesanas_parskats_T37D08.pdf

Datum: 15.08.2013 16:44 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tam je napsané "Power Input" a tím je to jasné, je to příkon a o žádném výkonu se tam nejedná.

zobrazuji 1 - 30 z 74   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama