Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Energetika se mění, koncepce zůstává

Autor článku: Ing. Jan Schindler, redakce
Plné znění článku: Energetika se mění, koncepce zůstává
Anotace článku: Čtvrtý ročník konference Obchodování s energií, konaný 8. a 9. dubna, se vyznačoval velmi zajímavými příspěvky. Není divu, když se odehrává v energetice nyní tolik věci – energetická koncepce, novela Energetického zákona, REMIT, energetická bezpečnost v Evropě, decentralizace výroby energií, energetická unie. Jaký je názor odborníků a jaké jsou reakce jejich oponentů? Na co by se měli dodavatelé i zákazníci připravit?

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Dotaz
Autor: Josef Novák
Datum: 20.04.2015 08:53 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 115279
reakce na ...
Zajímalo by mě, jak tak strejda z ČEZu přišel na těch 20 GW v nových německých uhelných elektrárnách. Podle toho, co píšou Němci, je to okolo 8 GW za posledních 10 let, což méně než bylo odstaveno ve výkonu elektráren starých a očekává se, že talších 15-20 GW čeká odstavení v příštích 10 letech, při nulové výstavbě.
Důležité je rozněž připomenout, že ty nové uhelné elektrárny jsou provozovány jako flexibilní pološpičkové zdroje.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama