Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Bazén z lepených nerezových plechů

Autor: František Rezek
Datum: 25.06.2013 19:26
uživatel: 102553

Dobrý den,

začínám stavět venkovní bazén. Skelet chci udělat ze ZB vyloženého perimetrem.

Místo vnitřní plachty bych rád použil tenké nerezové tabule okolo 0,5mm lepené k sobě lepidlem např SOUDASEAL 235SF.Spoj tabulí podložený 10 cm širokým páskem z nerezu.

Nerez se dá koupit 1m2 okolo 200Kč bez DPH.

Je to podle Vás možné takto vyrobit? Nemáte někdo zkušenosti s takovou konstrukcí?

Děkuji

Rezek

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 31 - 37 z 37
Datum: 26.06.2013 17:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
V úterý jsem měl kopat díru, bohužel počasí nedovolilo.Jestli dám izolaci ven nebo dovniř Zb si nejsem jistý.Pokud by byla folie ,tak dovnitř pokud nerez ,tak asi ven a lepit přímo na beton.Jsou snad tabule i 1,5x6m a tam, by těch spojů bylo opravdu minimum.Ale jestli by se to povedlo nalepit si zatím nedovolím tvrdit. Mám 6m dlouhou hliníkovou lať na srovnání, tím se největší nerovnosti dají odladit.

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 26.06.2013 17:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
pokud dáte hydroizolaci dovnitř,tak by jste neměl nikdy vypouštět vodu,jinak hrozí,že Vám zemní voda tuto izolaci odtrhne,jarní tání,deště apd.

Datum: 26.06.2013 17:26 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Budu mít drenáže čerpadlo a část bazenu bude cca polovinou hloubky nad terénem.Takže to snad eliminuji.

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 26.06.2013 17:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
ještě jeden dotaz -proč takové řešení nad terén?

Datum: 26.06.2013 18:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mám v tom místě pozemku mírný svah na 3m cca 20cm.Dospěl jsem k názoru,že venkovní zvýšený bazén 50 až 70cm není nejlepší po stránce desingu(to je ten Váš) ,ale je asi nejlepší po stránce praktičnosti.A vidím tyto výhody:
1)Pád malých dětí
2)Spadnutí myší psů koček a podobné havěti
3)Při větru co se valí po zemi neskonči v bazénu
4)Na okraj se dá lecos postavit pití jídlo apod.
5)Na okraj se při hlídání dětí dá sednout
6)Pokud má být použitý skimer bude hladina cca 35cm nad zemí a bazén nebude vypadat jako díra v zemi
7)Při sekání trávy neletí bordel do bazénu
8)Nemusí být v okolí bazénu betonová plocha
9)Nemusí se tolik kopat
10)Je lepší kvůli výšce spodní vody

To mě teď tak napadá.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 26.06.2013 00:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Já bych zkusil poptat jeden kus. Pokud jsou tabule šířky 150 cm, tak je někdo stříhá z vyválcovaného plechu stočeného do svitku. Když se zadaří, tak tam bude JEDEN spoj.
A ten bych jednak podlepil pro vodotěsnost a současně pronýtoval pro pevnost. Ale bacha, bude to pěkný kvicht.
S pozdravem Laďa

Datum: 26.06.2013 16:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
No já bych se nýtování raději vyhnul.Nejradějí bych použil lepidlo na bázi MS polymeru.Myslím ,že by to mohlo fungovat. OZ ze Soudalu mi tvrdil, že nerez drží na 100%, spoj je vodotěsný a má životnost minimálně několik desítek let. Ověří to u jejich technologa.Asi si udělám zkoušku spoje.

<< novější   zobrazuji 31 - 37 z 37
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama