Zateplenia sokla pomocou takzvaného izolačného krídla

Rubriky:

Reklama
PM Pavol Malenky @pavol.malenky před 11 roky26.06.2013 11:55:00
Zateplenia sokla pomocou takzvaného izolačného krídla

Dobry den

Ako nie profesional v oblasti stavebnicta ale mmozny buduci stavebnik uz dlhsiu dobu s velkym nadsenim citam dizkuzie na TZB info .

Co sa tyka zakladania hrubej stavby domu a izolovania spodnej casti domu a sokla uz sa tu spominalo viacero rieseni od zalozenia na vrstve drveneho penoveho skla cez izolovanie zakladov do hlby aj viacej ako 80 cm pod uroven terenu, dalej cez priame murovanie napriklad z tvarnic YTONG na pasy XPS polozene na zaklady az k domu , ktory " plava " na vrstve z XPS pod nim.

Nahodou som v poslednych dnoch natrafil na nete na

Zateplenia sokla pomocou takzvaného izolačného krídla


Citujem zo stranky
http://www.asb.sk/stavebnictvo/materialy…

Zateplenia sokla pomocou takzvaného izolačného krídla
Ide o netradičné, doposiaľ málo používané riešenie zateplenia sokla, ktoré je určené najmä pre prípady, keď sa v okolí stavby nedajú uskutočňovať výkopové práce. Tepelná izolácia sa dá jednoduchým spôsobom položiť pod odkvapový chodník (obr. 6a). Účinok je zrejmý z priloženého priebehu teplotných polí – problémová zamŕzajúca zóna sa spoločne s kondenzačnou zónou posúva smerom od objektu (obr. 6b, c). Toto riešenie sa veľmi často používa v rámci dodatočného zateplenia sokla existujúcich objektov.



Alebo dalsi text z tejto stranky

http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/te…


Detail 6 – správné řešení pro zateplenou stěnu (při nemožnosti výkopu kolem stavby)

Použitím Soklových desek Rigips, popř. desek Perimetr, umístěných vodorovně (pod chodník) do vzdálenosti min. 80 cm od paty budovy bylo docíleno kvalitního vyřešení tepelného mostu spodní stavby. Tento detail dosáhl nejlepších hodnot z hlediska kondenzace vodní páry.

PO zhliadnuti obrazkov na danych strankach a porovnani IZOTERIEM a precitani clankov mi pripada , ze dane riesenie je vcelku co sa tyka tepelno-izolacnych vlastnosti velmi dobrym riesenim a hlavne podla citatu z ceskej stranky vykazuje najlepsie hodnotenie vzhladom na kondenzaciu vlhkosti.

Realizacia zakladov ma teda napada - vykopat na ziadanu hrubku a hlbku pasov, hlbka pasov moze byt napr 60 cm pod uroven terenu
- samozrejme po porade so statikom a vyhodnoteni nosnych vlastnosti terenu na pozemku , kde sa ma dom stavat-
lebo bocnym izolovanim nedojde k podmrzaniu zakladov - mozna uspora nakladov na beton- dane usporene prostriedky mozno investovat prave do tepelnej izolacie izolacneho kridla .

Dalej tento sposob izolovania zakladov mi pripada velmi vhodny ako pre obvodovu stenu ako jednovrstvu
- samozrejme spodna vrstva z napriklad tehly s polystyrenovou naplnou alebo spodna vrstva z uzsich tehal s vonkajsou izolaciou -

tak aj pred obvodovu stenu na baze tenkej nosnej vrstvy s EXTREMNE hrubou vrstvou izolacie.


Dane riesenie podla mojho nazoru- ktory si samozrejme nikomu nedovolim vnucovat - mi pripada za najednoduchsie vzhladom na realizaciu a taktiez na nejake nepredpokladane opravy v buducnosti.

Len dodam na zaver , ze ked som v roku 2008 pracoval vo Finsku v zlievarni , tak som tam videl stavat ako velke obchodne centra tak aj vyrobne haly alebo aj rodinne domy , no a toto riesenie soklu bolo velmi rozsirene.

Preco je to malo vidiet u nas ?

Prosim Vas ake su Vase profesionalne ale aj laicke nazory na tento sposob zateplenia soklu rodinneho domu ?

Vopred za vsetky postrehy, nazory a navrhy dakujem.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.