Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Oprava komína

Autor: Jakub Mach
Datum: 08.07.2013 23:25
uživatel: 112776


Dobry den,

v domě, který jsme před časem koupili, je komín se třemi průduchy. Rozhodli jsme se ten nejbližší ke stěně používat. Spustili jsme si vybraným průduchem kameru a objevili tři nepoužívané kabely, které procházely stěnou komínu v nejvyšším (2.) patře.

Kabely jsme tedy vytrhali a díry chceme zednicky začistit. V patře jsme na vnitřní stěně komínu ještě objevili palubky a pod nimi dokonce polystyren. Ten jsme dali pryč. To by nám revizí asi neprošlo. Tím spíše, že polystyren byl už řádně deformovaný a začouzený.

Díky tomu jsme objevili na vnitřní stěně pár dalších malých dírek v porušeném zdivu. Má otázka zní, zda stačí díry zaházet maltou nebo zda máme vyměnit celou porušenou cihlu. Případně, zda rovnou také komín pro jistotu vyvložkovat.

Jak to vidíte?

Předem díky za komentář!

Jakub Mach

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jan Kosek03.12.2014 22:15
Laďa Jaskva09.07.2013 12:22
Tomáš Jedno09.07.2013 11:44

Příspěvky
Autor: Jan Kosek
Datum: 03.12.2014 22:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117900
reakce na ...
Já bych se přimlouval za vyvložkování. Předpokládám, že na to pak spoustu let nebudete chtít sáhnout, tak proč to radši neudělat teď pořádně a mít pokoj. Normy jsou pořád přísnější, tak aby vás to pak stejně nedonutilo. A navíc se tím vyhnete riziku dalších "překvapení", které jste ještě nenašli...

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 09.07.2013 12:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. No, podle Vašeho popisu je to na hranici rizika vyhoření. Jako laik stav komínu neposoudíte. Zejména, když se jedná o starý vyzdívaný komín. Toto by měl provést nějaký kominík, případně revizák komínů. Stejně máte zákonnou povinnost mít revizní zprávu spalinových cest. Podle mě to budete muset vyvložkovat a ne jenom zamáznout maltou. Navíc nepíšete, co tam chcete připojit. Pokud to bude plynový spotřebič, tak vyvložkovat musíte.
PS Stejně jste měl ten dotaz umístit v rubrice komíny a ......
S pozdravem Laďa.

Autor: Tomáš Jedno
Datum: 09.07.2013 11:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112722
reakce na ...
Vložkování je "tutovka", ne vždy je však nutné. Posuďte sám podle stavu komínu, zda se nevyplatí radějí provést drobné opravy, vyškrábnutí spáry a zahození než vložka.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.