Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Akustika PIR nadkrokevní izolace

Autor: Tereza Hrdová
Datum: 11.07.2013 14:35
uživatel: 113683

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda máte někdo zkušenost s akustikou v případě použití PIR nadkrokevní izolace? Nepřijde mi, že by tato tuhá izolace mohla mít nějaký akustický útlum. Na internetu jsem k tomuto tématu také bohužel nenašla nic, kromě toho, co tvrdí výrobci.

Děkuji za odpověď.

Tereza Hrdová

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Laďa Jaskva12.07.2013 15:03
Tereza Hrdová12.07.2013 09:24
pan Tumus11.07.2013 23:12
Laďa Jaskva11.07.2013 15:36

Datum: 11.07.2013 23:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112583
reakce na ...
Mám 12cm pur panely nad krokvemi a útlum hluku absolutně žádný, dokonce to ani nijak extra nezachránila vata mezi krokvemi. Je slyšet hlavně z venku, včetně běžného hovoru.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 11.07.2013 15:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Jaké informace uvádí výrobce ? Já jsem nenašel vůbec nic. Nicméně je jasné, že to stojí za prd a je to srovnatelné s XPS. Čili na střeše se vytvoří spíše ozvučnice, která spolehlivě rozvede hluk po celé ploše a tím i rovnoměrně do podstřešního prostoru. Dá se to celkem účinně potlačit druhou vrstvou izolace z minerální vlny, která se narve mezi krokve. A pokud možno, na celou jejich výšku.
S pozdravem Laďa

Autor: Tereza Hrdová
Datum: 12.07.2013 09:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113683
reakce na ...
Dobrý den,

bohužel jsem se nepřesně vyjádřila. Výrobci nijak akustické chování svých výrobků a systémových řešení nekomentují. Což už je první důvod, proč jsem zbystřila. Kdyby byla akustika ať už PUR či PIR dobrá, dozajista by se tím pochlubili.

Tereza

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 12.07.2013 15:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Z hlediska akustiky to stojí za prd. Nicméně nikdo se nebude chlubit něčím, co je špatné a tak to prostě neuvádí.
Navíc, asi není ani nějaká povinnost uvádět akustické vlastnosti, když se mluví o tepelných vlastnostech. Ale tím současně vzniká podhoubí pro pochybnosti o serióznosti a relevantnosti všech informací o vlastnostech materiálu. Také je jasné, že když to neuvádí, tak nelze nic reklamovat a nelze být naštvaný na výrobce. Všechno se odbude slovy - my vyrábíme teplenou izolaci, ne akustickou.
S pozdravem Laďa

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.