Zateplení stěny pod mansardovou střechou

Rubriky:

Reklama
JK Jiří Klasna @jiri.klasna před 9 roky06.09.2013 21:18:00
Zateplení stěny pod mansardovou střechou

Dobrý den,
poradíte, jak zateplit stěnu, jež je "schovaná" pod "prudkou částí mansardové střechy.
Jedná se o trojpodlažní rodinný dům, jehož dvě podlaží jsou nadzemní. Druhé nadzemní podlaží je zároveň ze dvou stran "překryto" mansardovou střechou. Dům je na Karlovarsku a jedna z "překrytých stěn je na západ a ještě ve strání. Takže jak se říká "na výdrholci.
Teď už technicky. Střecha doznala po 80 letech změnu. Na původní podbití byla po sundání proklínaného eternitu nainstalovaná "tašková" tabulová krytina od Lindabu. K tomu jsem celý dům a jeho fasádu "oblékl" do polystyrenového kabátu vyzdobený klasickou akrylátovou "jedenapůlkou". Tedy zatepleno zvenčí. Hlavní nectností domu je, že pod onou "šikmější" částí mansardové střechy je jen "ubohá" příčka z dutých cihel. Takže v místnostech za střechou je během pár minut "zima jak na motorce".
Napadá vás, co s tím? Mě logicky napadlo vnitřní zateplení. Zateplovat zvenčí nepřipadá do úvahy. Mé finanční možnosti nedovolují znovu rozebrat střechu a zateplit tu stěnu zvnějšku.
Máte někdo zkušenosti se zateplením takovéto konstrukce?
Předem děkuji za předané zkušenosti nebo dobré rady.
Klasna

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

23 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.