Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Danfoss living connect - funguje TO nekomu???

Autor: Stanislav Šachl
Datum: 02.10.2013 17:47
uživatel: 110659

Dobry den...

...loni v topne sezone jsem koupil toto zarizeni a od te doby jsem akorat vytoceny, ze sem si za tech 40 tisic mohl odjet nekam do tepla na dovolenou.

Je tu nekdo komu to topi kdyz ma a komu to zavre ventil kdyz ma?
Treba chci moc kdyz chci udrzet teplotu v mistnosti na nastavene hodnote?

Vcera sem chtel rodince zatopit a NIC!!!

Existuje neco co ma podobne hezkou centralni jednotku s dotykacem a protom to i funguje??? Uz jsem tak bezradny, ze klidne budu i sekat draty do zdi...

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 369   starší >>
Datum: 05.01.2019 17:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124711
reakce na ...
Má zkušenost :
Situace : Danfoss link CC Wifi + 6ks hlavice living conect (v 4.2) + rele BR + Vaillant atmoTec pro VUW 240/3 seřízený na min. výkon ( cca 10kW ), litinové radiátory. Byt 130 m2 ve starém činžovním domě, dle projektu topení tepelná ztráta 10 kW pro venkovní výpočtovou teplotu -12 st., průměrnou venkovní teplotu v otopném období + 4st. pro 216 otopných dnů.
Nastavená teplota hlavic : 4x 21,5 / 19 st. ( vyšší 6-8 hod. a 16-22 hod ), 1x 23 / 19 st. stejné doby a 1x 19st. celý den .

Po 6 týdnech laborování mohu konstatovat : teplotní komfort vynikající, teplota na hlavicích se udržuje s odchylkou do 0,2 st. od nastavené teploty.
Bohužel je to za cenu zvýšené spotřeby plynu více jak o 30% oproti systému s analogovým prostorovým termostatem s týdenním programem a analogovými termohlavicemi při nastavení na stejný režim. Teplota kolísá samozřejmě více (cca +/- 0,5 až 1 st.) a hůře se reguluje ve všech místnostech pomocí jednoho prostorového termostatu. Nicméně teplotní pohoda dostačující.

Denní spotřeba plynu se pohybovala kolem 5,5 m3 u digitálního systému oproti 4,0 m3 s analogovým.
Jak již zde ve foru bylo popsáno, je to tím, že kotel neumí dodat malý výkon a většinu času se opakovaně zapíná a vypíná, protože kotlové relé je stále zapnuto. Vypíná pouze při přechodu na nižší nastavenou teplotu ( o několik stupňů ) .
Testoval jsem za prakticky stejných venkovních teplot pro oba systémy a po celou dobu byl rozdíl ve spotřebě tak velký.

Závěr je podle mého jednoznačný : Tato varianta Danfoss není vyladěna pro použití s plynovým kotlem podobných vlastností, protože neumí efektivně řídit vypínání kotle přes kotlové relé. Software prostě není pro tento případ odladěn. Možná to ani dost dobře nejde, takový odborník nejsem.
Dle mého názoru může tento systém uspořit jen v případě dálkového vytápění, kdy je k použití neustále na stoupačce ohřátá topná voda a systém si pouští jen množství, které potřebuje. Jakmile se lokálně musí topná voda připravovat, tak nevěřím v úsporu energie. Snad s použitím kondenzačního kotle, to neumím posoudit.

Autor: Jozef Homola
Datum: 05.01.2019 17:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Pane toto je velmi důležitá zpráva a předpokládám, že je pravdivá (v tom případě díky).
Je jasné, že pro nějakou žádost topit do "jednoho" radiátoru to jinak dopadnout nemůže.
S kondenzačním kotlem to může být ještě horší pokud bude mimo výkonový rozsah a bude cyklovat. On si povinně řadí před startem a po startu povinný profuk spalovací komory a komínového systému v romezí 30+20 sekund. To jsou ztráty jak profukem tak ztrátou plynu při zapalování.

Autor: Jiri Votruba
Datum: 05.01.2019 18:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano, je to tak, snad jen dodám, že jsem s tím laboroval 2 týdny v listopadu a celý prosinec , kdy venkovní teplota byla v noci okolo nuly až pár stupnů pod nulou a přes den lehce nad nulou (Praha). Při mrazivém počasí asi může být rozdíl ve spotřebě o něco příznivější. A ještě zopakuji, že jinak systém je schopen řídit teplotu na hlavicích velmi přesně a aplikace v mobilu umožnuje přes internet sledovat skutečné teploty na hlavicích, nastavovat teploty a upravovat program topení, a to celkem intuitivně. Chybí akorát informace o stavu kotlového relé, alespon jsem ji nikde neobjevil. Docela příjemně jsem byl překvapen i dosahem spojení mezi hlavicí a řídící jednotkou, spojení fungovalo i přes dvě komínové cihlové zdi 60cm a jednu 15cm, vzdálenost cca 10m. Takže jsem nepotřeboval použít zesilovač. Bydlet v domě s centrální kotelnou nebo dálkovým vytápěním, tak bych byl asi s tímto výrobkem spokojen.

Autor: David Koleckar
Datum: 05.01.2019 18:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129101
reakce na ...
Dobrý den,

mám stejný systém jako Vy. Kotel také. Můžu s čistým svědomím říct, že musíte mít něco špatně nastaveno a hlavně Danfoss systém není dělaný pro laborování. Pokud ho nenecháte v klidu a neustále něco přenastavujete (logiku vytápění) tak se nedivím, že máte větší spotřebu plynu. Danfoss totiž celý týden sleduje jak se zvedá či padá teplota oproti času topení kotle. Takže pokud mu neustále měníte logiku, zaručeně budete mít větší spotřebu plynu. Já mám Danfoss už nekolik let a z roka na rok kdy jsem ho začal používat mi klesly doplatky a spotřeba až o 8tis za rok oproti analogovému termostatu (tenkrát ještě byly stejné teploty průměrné v zimě).
A je to logické, protože už jen logika vytápění Danfoss systému,kdy sleduje na každém radiátoru teplotu a podle toho dohřívá bez teplotních výkyvů tam kde potřebuje je jasné, že i udržuje v celém systému teplou vodu a proto i vrácena voda je stale teplejší a kotel nemusí tolik dohřívat. Oproti systému kdy musí kotel rozehřát celý systém, vyžene teplotu o 2 stupně výš než je nastavená a pak čeká až klesne teplota o stupeň níž než je nastavená a tím se celý systém zbytečně příliš ochladí.
Měl byste zavolat odborníka alespoň po telefonu, ať Vám podle vašeho rozmístění řekne jak systém nastavit a nechte systém v klidu. Uvidíte, že Vám peníze nakonec začne šetřit.
PS: Také jsem si tím prošel,proto vím, že první měsíce je spotřeba vyšší. Dělal jsem tu stejnou chybu jako Vy ;-)

Datum: 05.01.2019 21:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, pokud máte skutečně stejný otopný systém a hlavně kotel, dovolím si nesouhlasit. Systém Danfoss jsem samozřejmě nechal učit. Teprve po 14 dnech, kdy jsem zaznamenal pravidelnou podstatnou vyšší spotřebu plynu, jsem začal zkoušet "laborovat" (při odpojené řídící jednotce, aby se neovlivnila dosavadní adaptace jsem cca po dvou dnech měnil systémy digi za analog a pak zpět, přičemž jsem zkoušel různé režimy kotlového relé a doběhové časy kotle. Změny ve spotřebě při "laborování" byly minimální , jednotky procent. Posledních 14 dní jsem opět nechal jen digi a spotřeba byla furt +/- stejná,podstatně vyšší oproti analogu, jak jsem již psal dříve ). Bylo dobré, že v období "laborování" byl průběh venkovní teploty víceméně stejný, takže výsledek je poměrně objektivní. Nastavení a dosavadní naučení si systém pamatuje, pokud ho neresetujete.Hlavice si také pamatují nastavení, pokud nevyndáte na delší dobu baterie). Není vyloučeno,že vámi uváděná úspora oproti analogovému řešení je způsobena tím, že jste měl analogový systém nastaven ne optimálně nebo za jiných podmínek. Už to, že kotel dostává trvalý pokyn od relé (potažmo od řídící jednotky) topit, i když by nemusel znamená, že se nejen zbytečně zapaluje, chvíli běží než ho vypne kotlové čidlo a pak dobíhá několik minut než se opět (často zbytečně) zapálí, což činí prakticky po celou dobu, ale navíc to nepochybně snižuje životnost kotle, což je v podstatě další provozní náklad. Kotel s minimálním výkonem kolem 10kW spínaný kotlovým relé prostě nemůže efektivně dodávat malé množství výkonu, které systém Danfoss v převážné části doby činnosti vyžaduje. Teoreticky by bylo možné, že když máte již několik let starý systém Danfoss, tak možná tehdejší software byl více příznivý k použití starších (atmosferických) kotlů a nyní již počítají s použitím lépe regulovatelných kotlů, tak se staršími si tolik nerozumí. To ale jen teoreticky.
Jestli mám topný systém nastaven dobře můžete posoudit, když roční spotřeba plynu se pohybuje (a to často s nastavením vyšší teploty 22 st. od rána do večera,když je někdo přes den doma a nižší teplotou 19st.) mezi 800 až 1000 m3 ( podle krutosti zimy), a to včetně ohřevu TUV tímto kotlem a vaření na plynu v domácnosti o 4 osobách (z toho 3 ženy), kde se nešetří s koupáním a sprchováním a vaří se poctivě každý den.

Datum: 05.01.2019 22:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Při odpojené řídící jednotce? Tak to potom asi mluvíme úplně o něčem jiném. Můj systém Danfoss nefunguje při vypnuté řídící jednotce. To bych musel mít hlavice, které nepotřebují řídící jednotku a ty zase neumí (dle mě) zapínat kotel. Analog beru prostě obyčejný termostat, který jsem měl a to asi nejde nastavit špatně. Prostě klesne teplota, tak topí. Moje zkušenost je taková jak píšu. Pokud máte se systémem dokonce vyšší spotřebu radím kontaktovat někoho zkušeného a nelaborovat, myslím si, že tam budete mít něco špatně. Navíc co říkáte o životnosti kotle je dle mě nesmysl. Kotel mi s analogem dohříval možná stejně,ale s tím, že jel v kuse třeba půl hodiny a pak hodinu nejel a ohříval studenou vodu. Teď mi hřeje 3x10min za hodinu, ale netrápí se se studenou vodou, takže nemusí jet na plný výkon.

Datum: 05.01.2019 23:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To jste špatně pochopil s tou odpojenou jednotkou. Jednotka byla odpojena v době, kdy jsem pro porovnání topil původní konfigurací, tedy prostorový termostat + analogové termohlavice. V době namontovaných digi hlavic samozřejmě řídící jednotka byla zapnutá.

Autor: Miroslav Gregor
Datum: 10.12.2016 19:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123561
reakce na ...
Další poznatek.
Povedlo se mi downgrade SW na verzi 4.0.42 což je nejnižší ze 4 řady SW a dá se stáhnout z ofic. stránek

Potom následuje 4.0.45 /ta nikde není ke stažení/
dále 4.0.54 , ale ta nejde právě nainstalovat.
Předpokládám, že musí být instalované za sebou.

V CC se nedá zrušit auto aktualizace, takže musím mít vypnuté wifi připojení aby se mi to samo neaktualizovalo na 4.1.0.
To je pakárna !!!

Nechal jsem dnes aby se ukázal 4.1.0 SW jestli je opravený problém s otevíráním ventilů vs spínání kotle.
Vypadá to že NE !!!
Kotel běžel a ventily zavřené.

Takže naopak nový SW je horší, protože zmizela možnost výběru referenční místnosti.

Datum: 10.12.2016 15:42 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak opět pozor!!!
Downgrade SW nejde!!! Nevím proč ,ale stále to hlásí error a nejde ani zrušit nastavení automatické aktualizace.

Datum: 09.12.2016 20:39 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
POZOR !!!!
Právě se mi aktualizoval SW na 4.1.0
Zmizela nabídka v nastavení BR Relé na referenční místnosti a systém se zbláznil.
Nevím jestli si z nás v Dánsku dělají legraci nebo co , ale ať jdou do ...

Druhý den jsem jel na TPI a konečně to trochu začalo fungovat a teď tohle.

Snad to půjde a vrátím to na starý SW.

Datum: 09.12.2016 20:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
TPI regulace kotle je založena na tom, že termostat pravidelně kotel sepne s danou periodou a kotel musí poslechnout. Mění se jen délka chodu kotle během této časové periody a to podle toho jak velká odchylka skutečná v daný moment je na termostatu od žádané teploty. Trvalý chod je jen v případě, že se skutečná teplota nachází mimo pásmo prorcionality například po nočním útlumu.

Datum: 30.10.2016 20:16 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý večer.
Tak jsem to rozchodil . ALE!!!

V zásadě se potvrdilo to co napsal pan Homola, že je to pro rezidentní bydlení.

Moje řešení je.

Vybral jsem nestudenější místnost, těleso bez regulace.
Dal termostat Jablotron TP -83N a relé AC 82.
Kotel mi spíná podle tohoto termostatu.
Ostatní místnosti jsou regulované Danfoss Living connect bez BR relé.

BR relé od Danfossu mohu vyhodit, protože je k ničemu .
Jakmile se pokouším nechat zapínání kotle na BR tak jsou prostě hlavice v ref. místnosti zavřené a kotel topí do sebe.

Když jsem to přehodíl na Jablotron a BR relé odhlásil, okamžitě začal living connect reagovat a hlavice začali plnit svou funkci regulace.
Nevím, kde udělali v Danfossu chybu, ale zjevně se to pere v BR rele.

Musím ještě vychytat nastavení teplot na Jablotron termostatu a je to.

Autor: Martin Boršický
Datum: 18.11.2016 16:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119933
reakce na ...
Dobrý den pane Gregore, chcete ještě prodat sestavu danfoss Link?
Napište na
Boršický

Datum: 26.10.2016 02:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak přátelé.
Částečně jsem vyřešil to , že hlavice zatim nevypinaji když mají.
Udělal jsem to tak ,že jsem použil termostat a relé od Jablotronu.Nadřadil jsem ho nad BR relé od Danfoss.
Jablotronu jsem dal obrácenou logiku , takže rozpíná při dosažené teplotě v referenční místnosti, a tím vypne kotel dřív než BR relé.
Musí se ještě doladit časování a teplota na Jablotronu , ale funguje to.
Bohuzel to funguje jenom při automatickém naplánování. Pokud bych chtěl manuálně přidávat na Danfoss tak musím i manuálně přidat na Jablotronu.

.p.s TOHLE TAKY NEFUNGUJE.

Datum: 30.10.2016 20:00 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý večer.

Autor: Filip Malina
Datum: 24.10.2016 21:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114015
reakce na ...
Prodam cely system Living connect - centralni jednotka LINK CC, 9 termostatickych hlavic connect, kotlove rele BR, 2 termostaty link RS a komunikacni modul Link SCM, spolu s konvertorem Ethernet/IP - umoznuje dalkove prepinani rezimu Dovolena pres Internet. Vse pouzivano cca 3 roky.
Cena 11 000,-

(duvod prodeje - stehovani)

Datum: 29.11.2018 23:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,

Chci se zeptat zda už máte zařízení prodané? Jedná se mi hlavně o SCM modul.

Děkuji.

776634444

Datum: 24.10.2016 19:31 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Takže, moje rada pro potencionální kupce téhle věci.
!!!! NEKUPOVAT !!!!!!!
Děkuji panu Dubskému za rady , ale i po dnešních konzultacích i s ing. Langerem, to prostě nechodí tak jak má.

V 18.00 jsem chtěl zatopit z 19,6 na 22°C.
Schválně jsem nastavil velký skok ,protože ing. Langer říkal, že to prostě 0.5°C neumí a ať nastavím větší skok .
Aha ! A kde je ta úspora ? Já nechci topit na 22°C ! Mě stačí max. 21°C
To je ale dost na ...!
Představte si , že máte v místnosti 20°C a chcete 21°C.
Myslím že pocitově 1°C je znát !
No ,ale to se nechytáte, protože to prostě LV neudělá.LV nastartuje kotel , ten topí na 65°C a voda čeká před hlavicí a ta jí nepustí!?Maximálně jen lehounce, že zavlaží těleso / litina /, ale ne natolik aby zvýšil teplotu v místnosti.
Teď jsem znova kontroloval těleso a je po 2 hodinách stále studené a kotel topí do sebe a do bypass radiatorů.A v místnosti je 19.5°C místo požad. 22.

Datum: 24.10.2016 19:47 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Danfoss

Autor: Michal Žamboch
Datum: 25.10.2016 11:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114899
reakce na ...
Dobrý den pane Gregor,
zkuste změnit nastavení způsobu zapínání a vypínání kotlového relé BR.
Nastavte volbu TPI místo automatická regulace.
Řešil jsem stejný problém jako vy. Viz můj příspěvek ze dne 02.12.203, 13:28.
Ale taky si myslím, že nejlepší je tento systém spláchnout do zachodu nebo rozbít kladivem na prach. :-)

Datum: 08.12.2016 11:31 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Take to take zkouším, ale nevím jak to TPI funguje.
Mám 3 ref. místnosti a potřebuji si regulovat teplotu dle potřeby.Jedna ref. místnost je provozovna, kde se netopí pravidelně.
Momentálně kotel startuje i když není nikde potřeba topit.
Nemám vůbec ponětí jak a co TPI počítá.
Ani po dvou měsících provozu, prostě nefunguje tak jak má.Legrační je ,že p.Langer vůbec neví co s tím může být.Opakuje stále ,že to musí fungovat a chyba je asi ve mně.Už tam raději ani nevolám.

Datum: 08.12.2016 12:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
TPI (Time Proportional & Integral) je stejná regulace jako u nás označovaná PI (proporcionálně integrační). Tato spíná pravidelně po 10 nebo 20 minut )podle toho jak je termostat upraven), a zjistí rozdíl mezi žádanou teplotou nastvenou na termostatu a skutečnou teplotu naměřenou termostatem a podle toho zvolí délku topného cyklu, který může být tak odhadem (nevím to přesně) max 80% toho časového intervalu (obvyklý chod kotle 2 až 6 minut u cyklu 10 minut). Prostě predikčně určí, že soustava potřebuje tolik tepla a vypne. Nečeká na odezvu z teploty vzduchu, protože soustava je setrvačná a odezva by trvala dlouho a i kdyby přišla, tak se setrvačností přetopí. Takto se nepřetopí vůbec nebo jen málo. Tato funkce platí pokud teplota kolísá uvnitř zvoleného pásma proporcionality které je třeba 2°C. Pokud teplota z nějakého důvodu "vypadla" z pásma proporcionality přejde termostat na jiný mód a jakoby zruší pravidelné spínání a topí v kuse až mu termostat řekne, že je v pásme prorcionality vypne okamžitě (předpokládá že teplota se k žádané ještě přiblíží) a už opět začne pravidelně spínat a dávkovat čas chodu kotle nebo oběhového čerpadla.
Poznámka:
Ukázka PI regulátoru (CM 27)

Datum: 08.12.2016 15:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za odp.
Cením si jí!
A proč mi to topí i když není poptávka po teple?

Datum: 08.12.2016 16:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
A odpovim si sám.
Jestli dobře chápu tak budu mít jakoby systém v pohotovosti ( stále ohřátý) .
Je to ekonomičtější, než nechat vychladnout ? Máme velký dům a rozvody v 1" do litiny.

Datum: 08.12.2016 16:21 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Odpověděl jste si správně. Pro velký a setrvačný systém je to vhodná regulace. Dobrá také když jenom spíná oběh z akumulační nádrže a kotel dotápí jinak (nebo z elektricky vytápěné nádrže). Pro kondenzační kotle ale i jiné je časté spínání méně ekonomické. Roční měření na insatlacích IN-SITU prokázaly menší roční účinnost vytápění než jiné systémy nebo systémy bez termostatu. Bylo dokonce odvozené pro kondenzační kotel jakési kritérium nejvyšších pohotovostních ztrát a to říká při frekvenci zapnutí kotle 2,5 x do hodiny. Paradoxně když je to častější tak ten kotel nestačí tolik schádnout. Co je taky důležité, že dodávka v každém cyklu nezačíná doslova studenou vodou. Tedy radiátory nabíhají rychleji.

Datum: 08.12.2016 16:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tento typ regulace (PI) předpokládá, že se tepelné ztráty domu "nezastavily" a tak pravidelně dotuje systém akorát podle odchylky (rozdíl mezi žádanou a skutečnou hodnotou) změní délku otopu v daném cyklu aby se ideálu tedy nulové odchylce přibližoval. Nedaří-li se přibližovat a spadne mimo proporcionální pásmo spíná trvalý chod (nebo je trvale vypnut) a pokud nevypíná je na majiteli aby upravil teplotu vody a zvýšil a nebo snížil výkon topení.

Autor: Martin Boršický
Datum: 19.11.2016 10:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119933
reakce na ...
Jde jednoduše zajistit přebytek teplé vody, do akumulační (vyrovnávací nádrže), přes trojcestný ventil a příložný termostat. Nádrž s vlastním čerpadlem.
U problémů s danfoss link a plynovým kotlem by bylo lepší ke kotli připojit AN a natápět kotlem přímo ji. "Problematickým" BR relé se bude spínat čerpadlo z natopene nádrže a vše bude fungovat bezvadně.

Navíc trojcestný ventil z nádrže lze ovládat ekvitermně podle teploty doma a venkovní teploty...

Dlouho sledují tohle téma, ale nikdo nenavrnul tohle jednoduché řešení.

Datum: 08.12.2016 15:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak to je velice zajímavé!!!
Mohl by jste mi prosím zavolat?
Já bych si v tom jen potřeboval udělat trochu poradek a zaptat se na to ,jak by se to dalo udělat.
Děkuji předem.Gregor
tel: 777 206 113

Datum: 15.10.2016 06:40 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Takže pokračuji.
Je odpoledne a já jsem se probudil po noční.
Když jsem ráno přišel z práce 8.00, kotel běžel voda 60 stupňů.
Tělesa která jsou otevřená v koupelnách a podkroví kvůli tlaku a čerpadlu byla rozpalená.Ještě v poledne byla vlažná.
V ref. místnosti tělesa nic moc a v poledne studená.Prostě ty hlavice se otevřou jen na určitou mez, která odpovídá požadované teplotě!!!
No jo, ale místo aby místnost využila teplou 60C z kotle a vytopila se za menší čas taksi hlavice prostě řeknou ,,Neee".A topí jen lehce a dlouho.

Úspora s Danfoss!?!?!?
,,Haaa"
Za pět dní provozu s Danfoss spáleno 50m3!!!
A to není zima 8-12 stupňů. A to upozornuji ,že mám nastaveno max 21 stupňů a to jejich RSko ukazuje o cca.O.7 'C víc než termostat od Jablotronu. Takže úspora s Danfoss možná spočívá v tom, že topite méně než s předešlým termostatem.😀😀👍
Ráno topim 2 odpoledne 3 h.
Dům je sice třípodlažní, ale i tak je to dost.
V některých místnostech ani teplota nedosáhla požadované hodnoty.Při 60 stupních, trochu na hlavu.!!!

Řešení.
Vyhodit to, prodat, nebo snad Danfoss s tím něco udělá.?

Zkusím ještě něco.
Mám tři ref. místa.
Díky tomu, že mám v ref. místnostech dvě tělesa, tak to jedno nechám bez hlavice.
Předpokládám, že tohle těleso,, přetopí " to druhé s hlavicí a RSko.Tim vypne relé.
Problém je ,že udělám té ,,rádoby chytré krabičce CC" pěkný bordel v mozku.😉👍
Další problém je, že vždy budu topit i tam kde nechci.
Nebo je ještě možnost , dát hlavice na obě.Jedna referenční nastavit na požadovanou teplotu 21 C. Druhá bez reference a třeba na 23C.Předpokládám, že bude trochu víc hřát a zase přetopí referenční hlavici.???!!?
To jsou ,,laborky" jak blázen.😀🤔😢.

Možná jsem trochu víc kritický, ale už jsem ve fázi ,,ukopnou to a vyhodit."
Když se koukni na plynoměr tak je mi jasné , že moje žena ,kdy to věděla tak to ukopne hned.

Autor: Alexander Dubský
Datum: 15.10.2016 19:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123145
reakce na ...
Dobrý den pane Gregore , myslím , že máte trochu špatně postavený systém a to ne jenom Danfosslink , ale máte zřejmě problémy i s hydraulikou v topné soustavě. Nejdříve se podívejte , jak máte na vlastním ventilu nastavená čísla. Co nejblíže ke kotly malé číslo a postupně přidávat . nejvzdálenější ventily musí mít čísla nejvyšší .
Teď k řízení . Pokud máte radiátory a používáte v systému hlavice living connect je lepší mít v každé místnosti RS čidlo i v případě , že je v místnosti pouze jedna hlavice . Pokud je hlavic v místnosti víc , tak tam RS čidlo musí být jinak CC jednotka neví které hlavici má přikazovat. Do tohoto uspořádání je dobré přihlásit , jako servisní zařízení BR kotlové relé , které Vám v případě nepotřeby topit vypne kotel a příslušná čerpadla V opačném případě , když se otevře jedinnýn ventil , tak kotel opět zapne . Pokud budete mít zájem můžete zavolat 777125090
S pozdravem Dubský

zobrazuji 1 - 30 z 369   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.