Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Danfoss living connect - funguje TO nekomu???

Autor: Stanislav Šachl
Datum: 02.10.2013 17:47
uživatel: 110659

Dobry den...

...loni v topne sezone jsem koupil toto zarizeni a od te doby jsem akorat vytoceny, ze sem si za tech 40 tisic mohl odjet nekam do tepla na dovolenou.

Je tu nekdo komu to topi kdyz ma a komu to zavre ventil kdyz ma?
Treba chci moc kdyz chci udrzet teplotu v mistnosti na nastavene hodnote?

Vcera sem chtel rodince zatopit a NIC!!!

Existuje neco co ma podobne hezkou centralni jednotku s dotykacem a protom to i funguje??? Uz jsem tak bezradny, ze klidne budu i sekat draty do zdi...

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 369   starší >>
Datum: 15.10.2016 21:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123561
reakce na ...
Děkuji za reakce.

Tak trochu se zklidním.

Rodinný dům 3 podlaží nezateplený.
cca 300 m2.

Kotel - Protherm 40 PLO. Stáhl jsem tlak plynu do trysek na nějakou bezpečnou mez. Bohužel bez měření.Čekám na revizáka.
V zásadě teď kotel jede na minimum.Což je mi jasné , že i to je dost.
Teplotu vody cca 60 stupnů . Cykluje po - 10 stupních.

Radiátory litina 14 ks. Průměrně 20 článků
Hlavice 10 x
RS 2 x
Relé BR

Hlavice byli na dvou ze tří těles v hale 1. patro
V ref. místnosti přízemí , hlavice nebyli. Těleso 25 čl. otevřené.
Pokoje , ložnice manuálně dle pocitu.

Celou dobu jsme topili 19 / 21,5 °C .Termostat Jablotron.
Termostat nastaven na +/- 0.2 °C rozmezí.
Celou dobu topili tělesa v celém domě stejně.
I teď když sundám hlavice rozjedou se všechny na plnou plochu.A dům je vytopený během cca 1 hod.Kotel skoro necykluje, jen minimálně.
Ventily Danfoss RA. Asi na všechna ,,N"
Neměl jsem problém s hlučností.Čerpadlo na 1600 ot /min.
Čerpadlo vyměněno za jiné s regulací dif. tlaku.
Teď to dělá pěkný bordel.
Za minulý rok nám dokonce vraceli 13000.- za plyn.

Systém Danfoss nastaven ,instalován perfektně.
Konzultace s panem ing Langerem , nic nemohl vytknout.

Autor: Jozef Homola
Datum: 15.10.2016 22:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Ten váš problém je komplexnější než jsem si doposud představoval (mimo jiné kotel má minimální výkon 24,5 kW). Takové topné těleso o 20-ti článcích potřebuje protlačit za hodinu až 200 l vody a to škvírou na nastaveném ventilu hlavicí na 0,5 mm nad sedlem jde velmi obtížně a za velikého potřebého tlaku a hluku.
Nevím jaké máte konkrétní ventily a s jakým průtokovým činitelem (Kv) ale otevřené znamená u běžných vetilů, že voda protéká otvorem asi 8 mm a to je jiná hydraulika než ta s nastavenou mezerou 0,5 mm.

Autor: Miroslav Gregor
Datum: 15.10.2016 22:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji.
A čím mám začít, abych to nějak vylepšil?

Datum: 15.10.2016 23:57 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Především si je potřeba uvědomit, že provozování tohoto kotle s věčným plamínkem je založeno na jiné filozofii. Jedná se o poměrně hmotný kotel (130 kg) a s velkým obsahem vody v litinovém kotlovém výměníku (14,1 l). Kotel má termostatem spínaé oběhové čerpadlo. Pokud voda v kotli nedosáhne třeba 55°C, tak se nesepne oběh čerpadla. To je proto aby dlouho po staru netekla do kotle studená zpátečka. V pokynech se píše, že není dobré omezovat nebo uzavírat větší počet otopných těles. Je to z důvodu aby spodní výkon kotle a to je 24 kW se dal odebrat. Samozřejmě kotel je schopný dodávat asi i menší výkon ale to jakoby průměr zhasnutého hlavního hořáku a opětovně zapáleného od pilotního hořáčku řízeného pokojovým termostatem. Nicméně platí, že při poklesu teploty vody například pod 55°C se oběhové čerpadlo zastaví a topení jakoby přestane. Jelikož se jedná o velmi setrvačný kotel a taky setrvačný okruh, tak se hodí pokojový termostat PI. Ten spíná každých 10 nebo 20 minut bez ohledu na teplotě v místnosti a stanoví dopředu délku chodu hlavního hořáku napříkla od 1 minuty do 5 minut a vypne aniž by čekal na hlášku od pokojového termostatu. Tu dostane až za 10 nebo 20 minut a to tím, že se v termostatu zjistí jaká je odchylka teploty nastavené a skutečné a podle toho se automaticky zvolí délka topného cyklu. Kotel pracuje v pásme proporcionality termostatu (třeba 2°C). Pokud ale by teplota v mísnosti poklesla o více jak 2°C, tak teremostat dává pokyn topit trvale aby se ten "schodek" doběhl a jakmile se dosáhne té spodní hranice okamžitě vypíná a spoléhá se, že tam teplota doběhne setrvačností. Pak opět nastanou pravidelné spínací cykly 10 nebo 20 minutové a to podle druhu termostatu. Této regulaci se také říká v zahraničí T.P.I.

Autor: Alexander Dubský
Datum: 16.10.2016 09:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123145
reakce na ...
Dobrý den , myslím , že jsme na začátku řešili nefungující hlavice living connect. Určitě máte pravdu a asi bych vyměnil kotel za moderní , který nemá věčný plamínek a litinové radiátory za nové s malým obsahem vody.Je určitě neekonomické ohřívat velké množství vody. Pokud , ale používáte systém danfoss link , ta nemůžete přidávat jiná zařízení.Dnes, každý kotel má svoji ochrano proti rosnému bodu ,je to samostatná jednotka ,která nám vytváří teplo a vlastně může topit sama do sebe. My jí to teplo odebíráme a ona jej pouze dodává. Když dobře vymyslíte systém danfoss tak bude vše fungovat bez problémů. Napřed bych vyřešil kotel , tak , aby to byla samostatná jednotka která se bude vyhřívat na 70 C . Potom bych řešil radiátory a topenářské ventily určené pro hlavice living connect. Nakonec systém danfoss . Na každý radiátor v domě musíte dát hlavici connect , do každé místnosti RS čidlo a do celého systému musíte přihlásit BR relé,jako servisní zařízení, které bude vypínat čerpadla a kotel.

Datum: 16.10.2016 11:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Kdyby tazatel chtěl rekonstruovat, tak v prní řadě potřebuje přepočítat na uživatelskou teplotu ztráty každé místnosti. Radiátor i nadále může být litinový a může na zvolenou výpočtovou teplotu nátoku být třeba o 50% předimenzovaný ale v ostatních místnostech taky budou tělesa o 50% předimenzované vůči výpočtovým ztrátám. V tomto tkví pointa. Pak stačí posílat do všeho vodu o nižší teplotě a bude to topit ukázkově. Zde je ten problém, že málo kdo to takto udělá nebo aby ex post ubral články na radiátorové sestavě nebo přidal. Pak se ukáže jak jsou zbytečné i regulace termoventily (ty jsou prioritně určeny k jinému účelu). Ty totiž podimenzovaný radiátor nezachrání ale zato dokáží rozhodit vyváženost celého systému.
Věta:
"Dnes, každý kotel má svoji ochrano proti rosnému bodu" nevím kde jste k tomu zjištění přišel. Kotel má v dokumentaci doporučené meze teploty nátokové vody, které se nastavují na kotli nebo je staví ekviterm. Jiné teploty má nízkoteplotní kotel a jiné (co nejnižší) kondenzační kotel.

Datum: 16.10.2016 18:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mám plynový kotel a ten to má . V případě kotle na pelety to řeší ladomat. Pane Homolo nevím ,jaké máte skušenosti s danfoss linkem , ale já s ním ve dvou případech ovládám dva domy cca 15m od sebe na jednu CC jednotku.U mě doma kotel a příslušná čerpadla ,do podlahy vypiná HC
a okruh pro radiátory zase BR. Jde to vše dohromady a funguje to tak , že když se otevře jenom jediný ventil v některém okruhu tak se kotel zapne a příslušné čerpadlo toho okruhu. U kotle je to už trochu elektrikařina

Datum: 16.10.2016 19:01 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nebudu vám vaše zkušenosti vyvracet ani hodnotit jak se snadno topí do jediného radiátoru.
Doma nemám toto zařízení a topí se všude na výpočtovou teplotu a v podstatě o topení nevím a tudíž jej nepotřebuji řídit. Všechno řízení obstarává pokojový termostat a ten zapíná při poklesu teploty o 0,3°C vůči žádané hodnotě.

Autor: Michal Miki
Datum: 20.12.2017 20:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119966
reakce na ...
Zdravím Alexi,
koukám tady na problémy. Podařilo se mi sehnat od známého hlavní jednotku + relé RB.

Dívám se tady a píšeš že je nutno do každé místnosti umístit jeden termostat RS.

Podle diskuze s Danfoss mi bylo řečeno, že RS čidlo se dává pouze tam kde jsou termostatické hlavice Connect zakryté (závěsy atd..)

Pokud dobře chápu, tak když je vše spárováno jak má, tak RS termostat dává pokyn hlavici CC aby se v případě uzavřel nebo otevřel.. ?

Dále se tady píše, že je nutno párovat hlavice a místnosti postupně od nejbližších místnosti (radiátorů) od kotle. Proč? když si to stejně ovládá hlavní jednotka sama, dle požadavku na teplotu.

Mám kondenzační plynový kotel..

Děkuji

Datum: 16.10.2016 14:06 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak Vám pěkně děkuji.

Takže je to na celkovou stotisícovou rekonstrukci, abych mohl používat Living connect?

V tom případě dál radějí budu běhat po domě a dělat vše jak doposud.

Jestli někdo má zajem, tak to všechno prodám.
10 x hlavice, 2 x RS , CC, BR.
tel. 777206113

Datum: 16.10.2016 14:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ještě se tedy zeptám.
Co mě zachrání letošní sezonu abych mohlo Living nějak využít?
Co nastavení TPI 3 cykly v CC.

Datum: 16.10.2016 15:21 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
http://smartheating.danfoss.cz/?gclid=CP7AlYe0388CFcYV0wodI5QHZQ
Podívejte se na odkaz a tam je obrázek bytu ale nikde nevidíte kotel. Pak je tam napsané pro "residentni bydlení".
A zde na odkazu můžete se dovtípit co to residentní znamená.
https://www.google.cz/search?q=residential+area&biw=1124&bih=739&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiJw6iGtd_PAhVFthQKHf55DdYQsAQIIw#tbm=isch&q=residential+flat+building

Datum: 16.10.2016 18:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To nemyslíte vážně!?
Buď ze mě děláte pitomce (což je mi celkem jedno), a nebo vám nějak unikly nastavení v Servisním zařízení Relé.
Ty volby pro kotle jsou tam jako proč?

Datum: 16.10.2016 18:25 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Omlouvám se ale nemám v úmyslu z někoho dělat pitomce. Pitomec by mohl být ten, kdo tvrdí, že kvůli potřebě topit do jednoho nebo dvou radiátorů budu spínat kotel často už tak předimenzovaný a ono to bude fungovat.

Zde ukázka z reklamy, kterou jsem po úvaze nazval tak jak mne to napadlo. Snížit nebo zvýšit teplotu ve stabilizované soustavě o 4°C a během krátké doby je mimo mou představu. Když mám útlum 1°C, tak to kotel stíhá povýšit za dvě hodiny. A když kotel na noc vypnu, tak 4°C to nespadne za celou noc natož za hodinu.

Datum: 16.10.2016 18:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ok.Takže děkuji za potvrzení, že jsem pitomec a sbohem.

Autor: Martin Boršický
Datum: 19.11.2016 22:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119933
reakce na ...
Na fórech nejsem přispěvatelem, vždy jen přočítám diskuze a názory lidí. Ale zde už se fakt nemohu se nevyjádřit.

Podle odpovědi na fóru, je pan Homola "odborníkem na slovo vzatý", operuje s "odbornými informacemi", ale je to jen jakási omáčka. Nikde žádná smyslná odpověď. Sám systém Danfoss ani doma nemá a nemá s ním žádnou zkušenost. Jen píše nemístné nesmysly místo toho, aby se snažil poradit. Takovéto typy lidí nechápu. Jak se může někdo vyjadřovat k něčemu o čem nic neví?

Jen tak pro zajímavost, pořád tady vytahuje, že je link CC určen rezidentní bydlení . A proč by tedy měli v systému danfoss link i relé? Ze srandy?
Pane Homolo, nedělejte chytrého a nepište bludy.

Datum: 19.11.2016 23:48 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vám specielně se omlouvám za bludy. Na vysvětlenou jsem silně deformován studiem regulace tepla. Pokud by jste nevěřil mohu předložit papíry sice nerad ale udělám to.

P.S.
Slovo:
smyslnost

Synonyma:
• erotika

• chtíč

• žádostivost

• chlípnost

Autor: Honza Kopřiva
Datum: 20.11.2016 08:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100266
reakce na ...
Studium regulace tepla či jiné studium nemůže nikdy deformovat člověka k tomu aby se vyjadřoval k funkčnosti věcí o kterých nic neví. Čili jinak řečeno někdy je lepší s teoretickými znalostmi pomlčet když to nevede ke konstruktivnímu výsledku.
To chtěl pan Boršický říci svým příspěvkem.

Datum: 20.11.2016 08:52 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Kopřivo, souhlasím s Vaší odpovědí. Děkuji.

Datum: 20.11.2016 08:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
... smysluplná... za překlep se omlouvám.
Chytrému není potřeba vysvětlovat.

Datum: 16.10.2016 18:39 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Gregore , zavolejte mi .777125090 Pokusím se Vám pomoc. Se svojí rychlostí a překlepama bych Vám to těžko vysvětloval v těchto diskuzích. Nechci podceňovat Vaše znalosti , ale třeba se nám to povede dát dohromady.

Datum: 15.10.2016 06:40 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den
Nechci diskutovat, protože nejsem takový odborník jako někteří z Vás.
Pouze se chci podělit o mé zkušenosti.
Po cca 14 dnech, co jsem utratí cca 30 000.- za tuhle hračičku, mám úplně stejné problémy se systémem, jako statní.
Zavřená hlavice, radiátor studený a kotel topí do 2 radiátorů, které jsou otevřený naplno kvůli čerpadlu.

Komunikace s p. Langerem probíhá stále, ale pouze jsem se dozvěděl ať počkám až si systém sedne a ,,ošahá" si dům.

Logika zavřených /vlastně nedovřených hlavic / vs sepnuté relé je postavená na hlavu.
Nejsem ing. , ale tohle bych nevymyslel.
Přitom stačí napsat pár řádků zdrojáku do SW a je to.
Škoda , že to nejde hacknout, protože to je asi jediné řešení, aby to někdo trochu upravil.
Myslím , že tenhle systém je dobrý jen do bytů s dálkovým vytápěním.
Jsem už docela nas... , ale nevím co mám dělat. Budu se muset asi rozhodnout a prostě to zabalit a počkat až si někdo v Danfossu otevře hlavu.

Datum: 15.10.2016 20:24 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
(p. Gregor)
Pro mou představu o možnostech regulace by jste mohl sdělit počet topných těles, výkon kotle a třeba i ročnou spotřebu plynu nebo tepelné ztráty odhadované.

Datum: 15.10.2016 21:03 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den , až takto jsem to neřešil . Potřeboval jsem řešit hlavně jednoduché a přesné ovládání topení . Doma mám čtyř podlažní dům cca 280 m2 a 25 kW kotel a ještě k tomu kombinované topení , podlahu a rodiátory.
Používám tedy v soustavě i HC relé. Dům řídím ,jak s předpovědí ,tak i bez předpovědi , třeba v ložnicích . Výsledek je ten , že už mi dvakrát vraceli cca 14000 Kč za plyn . Záměrně jsem si nesnižoval zálohy. Celková platba se pohybuje mezi 22000 a 24000 Kč za rok .
V druhém domě je cca 190 m2,+42 m2 druhý dům automatický kotel na pevná paliva a devilink z roku 2007 a vše funguje jak potřebuji. Tyto dva domy jedou v režimu přes týden útlum na 16 C a o víkendu komfortní teplota 23 C v koupelnách a 22,5 v sednici Kotel , když nemá odběr , tak se automaticky přepne do nouzového režimu.Při spalování uhlí jsem za topnou sezonu zaplatil 9000 Kč. Tento rok jsem přešel na pelety , tak uvidím. Ještě se vrátím k Danfoss linku , dříve Devilink , píšete o referenčních místnostech , ale podle mě tento systém nemá žádnou referenční místnost a v tom je ta krása . Každou místnost v domě můžete řídit jak časově tak i teplotně´ jinak .Malá poznámka , nevím jestli víte, že CC jednotka je už třetí generace . Já používám 1. generaci ta je moc dobrá . Zákazníkům jse nainstaloval 2. a 3. generaci . Nejlepší je 2. generace . Ke 3. bych měl výhrady , IT se asi troch zbláznili , nepochopil jsem , proč měnili software.
.

Datum: 09.08.2016 13:11 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano funguje, už ve čtyřech objektech a není žádný problém.
Sami jsme nakonfigurovali a naprogramovali celý systém.
V jednom případě dokonce řídící jednotkou řídíme dva domy a neni problém.
Základem bude asi dobře vymyslet a postavit celý systém.
AD+BV

Autor: Pat Mat
Datum: 10.08.2016 08:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118577
reakce na ...
A s jakym typem vytapeni? JA tohle resim pro podlahovku s tepelnym cerpadlem....sice nejaky navrh od projektanta k tomu mam, ale nejsem si jisty, ze je to ok.

Datum: 26.08.2016 12:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den , ve dvou případech jsem řešil podlahové vytápění.U plynu pomocí
HC jednotky, která obsluhuje TVA venily s přidáním BR relé pro vypínání kotle a čerpadla. U kotle na pevná paliva jsem to řešil pomocí FT relé a TVA ventilů .
Samozřejhmě v každé místnosti s RS čidlem.
V posledních dvou případech jsem řešil radiátory , kde jsem použil RS čidla
a hlavice LIVING CONNECT . Nikde nemám problém. V jednom případě jsme dokonce použil binární vstup a spínací aktor , což se používá jako RF jednotka ve svítidlech. Toto řešení jsem použil z důvodu nedostatku kabelu , Nechtěl jsem sekat do nové zdi. Perfektně to funguje.

Autor: Filip Malina
Datum: 04.01.2016 11:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114015
reakce na ...
Prodam cely system Living connect - centralni jednotka LINK CC, 9 termostatickych hlavic connect, kotlove rele BR, 2 termostaty link RS a komunikacni modul Link SCM, spolu s konvertorem Ethernet/IP - umoznuje dalkove prepinani rezimu Dovolena pres Internet. Vse pouzivano cca 3 roky.
Cena 11 000,-

(duvod prodeje - stehovani)

Autor: Pavel Vacek
Datum: 04.01.2016 12:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121469
reakce na ...
Dobrý den pane Malino. Pošlete mi prosím na Vás kontakt na . Děkuji.

Autor: Václav Dvořáček
Datum: 26.01.2016 00:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113730
reakce na ...
Dobrý den, pokud je ještě systém k mání tak mám zájem, prosím o zprávu na email

Děkuji

<< novější   zobrazuji 31 - 60 z 369   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.