Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Dvojité okno – problematika návrhu a realizace výměny okna s popuštěným vnějším překladem

Autor článku: Ing. Petr Pohl, projektant pozemních staveb a rozpočtář, jednatel stavební a obchodní firmy
Plné znění článku: Dvojité okno – problematika návrhu a realizace výměny okna s popuštěným vnějším překladem
Anotace článku: V článku bych rád upozornil na problematiku s výměnou dvojitého okna s popuštěným vnějším překladem. Tato problematika se v praxi v projektech příliš neřeší, což má za následek nežádané vícepráce.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Popuštěný překladJosef Dobeš11.05.2015 23:09
Nedostatečně zaplacený projektantPetr Balcar11.05.2015 15:29

Příspěvky
Předmět: Popuštěný překlad
Autor: Josef Dobeš
Datum: 11.05.2015 23:09 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103575
reakce na ...
Termín "popuštěný překlad" slyším poprvé a na internetu jej lze nalézt pouze v tomto příspěvku. Ale budiž, obrázky jsou dostatečně ilustrativní a lze pochopit, co má autor na mysli. Bohužel, obrázky jsou to jediné, co lze pochválit.
V bodě A píše autor, že "popuštěný překlad" bude tvořit tepelný most. Nebude, on tam totiž už byl i před výměnou okna. Řešení podle C navržené jako správné má zřejmě tento tep. most eliminovat. A skutečně, pokud je zvolíte a v zimě si sáhnete na zateplené vnitřní ostění, bude příjemně teplé. Možná vás však udiví, že svislé stěny kolem ostění jsou studené, vlhké nebo docela mokré a posléze porostlé plísněmi. Jak známo, jednoduché pravidlo používané jak v chladírenské tak i zateplovací technice říká, že tep. izolace se dává na tu stranu, kde je chladněji - v ledničce dovnitř, na dům ven a kožich na manželku.
Nejefektivněší řešení je pozměněná varianta D: vnější stranu rámu okna srovnat s vnějším lícem zdi a stěnu zvenku zateplit tak, že tep. izolace bude přetažena až na rám okna. Nebude potom nutné zabývat se zateplováním vnějšího ostění, které stejně bývá jen 1-3 cm. Toto provedení ze všech popsaných rovněž propouští nejvíce světla do místnosti.

Předmět: Nedostatečně zaplacený projektant
Autor: Petr Balcar
Datum: 11.05.2015 15:29 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 110208
reakce na ...
Znám ještě jeden důvod, proč není dostatečná projektová příprava a tou je "učesaná" cena za projekt a tím i rozsah "malůvky", jak někteří investoři projektovou dokumentaci rádi nazývají.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama