Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Dodržujte základní pravidla pro zateplování šedým polystyrenem

Autor článku: Ing. Pavel Rydlo
Plné znění článku: Dodržujte základní pravidla pro zateplování šedým polystyrenem
Anotace článku: Šedé izolační desky pěnového polystyrenu se zvýšeným izolačním účinkem se na našich stavbách vyskytují již od roku 2005. Za tu dobu se šedým polystyrenem zateplily miliony metrů čtverečních. Aplikační firmy k tomuto novému materiálu často přistoupily po svém – polystyren jako polystyren. Výrobci zateplovacích systémů bohužel také dlouhou dobu nevěnovali některým odlišnostem šedého polystyrenu dostatečnou pozornost a tak máme za sebou jak kvalitní reference, tak mírně řečeno rozpačité aplikace.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: Měřící protokolPavel RYDLO24.05.2015 10:37
Měřící protokolJozef Homola18.05.2015 16:00

Příspěvky
Předmět: Měřící protokol
Autor: Jozef Homola
Datum: 18.05.2015 16:00 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
Chtěl bych vidět skutečný atest tedy měřící protokol hodnoty lambda ale aby tam byla udaná i gramáž. Zatím mám k dispozici rozporuplné výsledky bez udané hmotnosti. Dokonce různéhodnoty pro tentýž výrobek.
Dále by mne zajímalo, proč sdružení výrobců EPS na svých webových stránkách ignoruje šedý polystyren. Před mnohými lety byla slibovaná norma, ta není.

Předmět: Re: Měřící protokol
Autor: Pavel RYDLO
Datum: 24.05.2015 10:37 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 108187
reakce na ...
Součinitele tepelné vodivost se měří pro šedé i bílé polystyreny shodným způsobem. Šedé desky dosahují hodnoty 0,032 při OH okolo 15 kg/m3, což odpovídá grafům uvedeným v článku.
Norma Sdružení EPS ČR, která bude obsahovat i šedé polystyreny, se v současnosti dokončuje tj. bude zveřejněna řádově do měsíce. Jen bych chtěl připomenout, že je zcela vyjímečné, aby celé odvětví stavebnictví používalo společnou aplikační normu se shodnými třídami jednotlivých vlastností, kritika by tedy měla směřovat do jiných řad.
Pavel Rydlo

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama