Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Verner 13/10.2 - nefunguje regulace a váha paliva

Autor: Jenda zpodhradí
Datum: 25.12.2013 12:00
uživatel: 115111

Dobrý den,

jsme ca týden majiteli nových kamen Verner 13/10.2. Zatím se mi nepodařilo topidlo vyladit ke spokojenosti. Mám kamna se zadním přikládáním. Pokud mátě s těmito kamny někdo zkušenosti, poraďte, prosím. Do Vernera teď přes svátky nechci volat.

1. - nefunkční regulace. Kamna mají termostatický regulátor s čidlem na spaliny. Měla by se dole při zvýšené teplotě spalin zavřít klapka vzduchu. Ale spalinový termostat absolutně nereaguje. U kamen je ještě kolečko regulace výkonu, které pouze nastavuje klapku sání vzduchu do základní polohy. Po natopení by se měla dle mého názoru úplně uzavřít, ale mezi studenými kamny a natopenými i na 96°C není na klapce vidět ani mm rozdílu... Klapka zatuhlá není, chodí lehce. Čidlo doufám na svém místě je, ale abych řekl pravdu, tak kapotáž jsem nerozebíral, abych se podíval. Ale odhaduji, že je z výroby na svém místě bezpečně uchyceno, takže by se pohnout nemělo...

2. - nefunkční váha paliva. Kamna mají váhu, která by měla po vyhoření paliva při jeho určité hmotnosti uzavřít druhou klapku vzduchu a kamna by měla pouze žhnout. Váha chodí zdá se mi moc ztuha a sama rozhodně nefunguje. Namazat není moc co. Klapka na váhu vzduchu je jiná, než ta na spalinový termostat. Váha klapku vzduchu zavře, když jí pomůžu lehce rukou, ale prostě chodí moc ztuha. Zdá se mi, že díra pro táhlo klapky je zbytečně velká a je tam velké tření. Rošt jsem měl již dvakrát venku a myslím, že je nasazený dobře.

Díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 49   starší >>
Datum: 11.07.2016 15:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122202
reakce na ...
Po 4,5 letech provozu praskly. Po celkovem nastavani jsem zistil ze jsou v zaruce, tak volam na zaruku a bylo mi zdeleno ze firma je v insolvenci a ze s tim novy majitel delat nic nebude. Tak jsem kamna vytahl a zavaril. A nechal jsem nainstalovat tepelne cerpadlo. Celkove s kamny spokojen nejsem sklo se proste neda udrzet ciste. Zaruvzdorny chod nefunguje stabilně a ucinost tu taky nevim kde vzali. Jedina vyhoda je prikladani zezadu. Za tu cenu nekupovat !

Autor: František Rezek
Datum: 12.07.2016 06:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102553
reakce na ...
Dobrý den,

neměl byjste fotku praskliny?Případně místa kde prasklina vznikla?

Děkuji

Autor: LIBOR GOLDVACH
Datum: 12.07.2016 08:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Prasklina byla u prednich dvirek, se kteryma se nepriklada. Jak zacla lehce tryskat voda odneslo to i sklo ktere popraskalo.

Datum: 12.07.2016 08:08 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Foto praskliny

Autor: metball iGIN
Datum: 12.07.2016 10:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104998
reakce na ...
Ave,
Ď za příběh!
Dodám spekulativní postřeh:
"Konstruktére, dodělej do stávajícího vyráběněho modelu zadní přikládání.
A ať máme minimum rozdílých součástek!"
A konstruktér si neuvědomil, že u mnoha zákazníků se budou přední dvířka otevírat jen párkrát do roka. Že už nebude fungovat přirozené rozvedení teplotního zatížení při každém přikládání ...

Schola Ludus by SFO

Datum: 12.07.2016 18:57 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Kamna jeli s otevrenym popelnikem jen pri zatopu jinak ne. Ten plochac tam mam taky, ale prasklina sla pres cely plochac az do vymeniku.

Datum: 12.07.2016 20:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Já jsem vyfotil na svých kamnech stejný detail po čtyřech plných topných sezonách.Podívejte se v jakém stavu mám třeba já šamot a Vy.
Ty vaše se mi zdají příliš opotřebovaná.Důvod neznám,podle mne moc vzduchu a velký výkon.

Já nemám ani směšovací armaturu na vstupu používám pouze termostat k čerpadlu.

Autor: Martin Skokan
Datum: 12.07.2016 22:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117527
reakce na ...
Panove vypada to ze verner asi kamna prubezne inovoval. Mam 13/10.2 z roku 2014 a minimalne rost a vaha vypadaji jinak... Zkusim prilozit foto

Datum: 12.07.2016 15:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Já mám 13/10 a u těch dvířek mám plocháč ,kde voda není.Když se dívám na tu vaši trhlinu, tak bych v tomto místě prasklinu nečekal.Čekal bych ji někde v rohu nebo výměníku.Vypadá to spíše jako vada materiálu než v konstrukci.Pokud kamna nejely s trvale nezatěsněným popelníkem.

Každopádně to není od Vernera solidní přístup.Položí firmu na Slovensku začne znovu a na předešlé gagrance kašle.

Autor: Martin Fedor
Datum: 12.07.2016 22:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115899
reakce na ...
Zdravím,
Kdy se začaly prodávat 13/10.2? Na výstavách jsem je viděl jako novinku 2012.
To by znamenalo, že máte jeden z prvních kusů?

Autor: Roman Zvěřina
Datum: 07.02.2019 15:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129701
reakce na ...
mám kotel 13/10 se zadním přikládáním od začátku co se vyrábí (výrobní číslo 39), topím s tím v zimě denně a žádný takový problém s prasklinou jsem nezaznamenal (přikládáme ale výhradně zadem) - autor dotazu má podle fotky kotel v prasácky žalostném stavu.. rez, špína, keramický dlaždice asi zažily peklo. V kotli mám všechno původní a topí skvěle až na tu regulaci která se rozbila ještě v záruce... dostal jsem radu ať přihnu nějaký plech dole co ovládá ta páčka stáložáru, ale to moc nepomohlo. Vykašlal jsem se na to a naučil se topit bez toho... večer kotel naložím a pak mu ručně na noc přivřu co jde - vydrží to do rána, pak to jen proroštuju prohrábnu a jede se dál.

Autor: Ondřej Nehasil
Datum: 11.03.2016 15:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100403
reakce na ...
Pan Robert Verner mi k věci podal toto vysvětlení:

----------------------------------------------
Dobrý den

abych vám objasnil celou situaci začnu trochu šířeji.
Po ukončení výroby novými vlastníky společnosti v fa VERNER a.s. jsme společně s p. Keltošem a jeho společností
VERNER SK s.r.o. jsme se rozhodli pro obnovení výroby. Bylo to i z důvodu že tato společnost vlastnila licence na výrobu
výrobků spol . VERNER a.s. a našli sme pomocnou ruku ve Valašském Meziříčí. Kde se nám podařilo s většími či menšími
problémy výrobu obnovit. Nebl to jednoduchý počin i z toho důvodu že se jednalo o převedení výroby několika desítek tisích
kusů součástí. Povedlo se nám přivést zpět do výroby i většinu svařečů a montážníků kteří pracovali původně v Červeném Kostelci.
Myslím si že v současné době budeme již minimálně na úrovni tak jak v původní výrobě.
Dále se nám podařilo zprovoznit pobočku v Čěrveném Kostelci a to jako fa VERNER GOLEM s.r.o. kde v současné době obnovujeme
postupně výrobu velkých zařízení řady Golem, což se v minulém roce podařilo a letos je v plánu obnova prodejny s malými výrobky
Dále pak instalaci malých výrobků po celé ČR.
------------------------------
Původní otázka zněla:

Dobrý den,

na adrese verner-golem.cz jsem se dočetl, že máte adresu v Červeném Kostelci. Mohu se zeptat, kde se nyní vyrábí interiérové kotle? Dočetl jsem se, že s přesunem výroby do Valašského Meziříčí se ztratilo něco z kvality provedení kotlů - týká se to ale firmy Verner SK, spíše než verner-golem.

Můžete prosím uvést na pravou míru, odkud by byl kotel 13/10.2 pokud bych si ho nyní u Vás objednal? Nějak se v té situaci okolo úpadku původní firmy ztrácím.

Díky

Datum: 13.08.2015 09:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ave,
jsou sice HICy jak Ďas ...

http://www.kotle-verner.cz/o-nas/vyroba-kotlu-verner-spustena

Schola Ludus

PS:
Máte už někdo zkušenost s verner.sk a výrobou ve ValMezu (PONAST)?

PPS:
Další provozní zkušenosti s mechanickým ovládáním přívodu vzduchu
po vyhoření prchavé složky?

iGoNY

Datum: 13.08.2015 09:20 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pokud ve Valmezu něco neudělají s kvalitou, tak si interierový kotel od Vernera nekupujte. Ten náš jde teď z domu a bude jiné topidlo.

Datum: 13.08.2015 22:25 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Co byly za závady?

Autor: Milada Gamovská
Datum: 20.09.2015 12:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118975
reakce na ...
Dobrý den,

mám v plánu pořizovat kotel od Vernera 13/10, ovšem netušila jsem, že původní firma skončila v konkurzu a teďka je nová ve Valmezu. Je rozdíl v kvalitě oproti předchozím výrobkům Verner z Č.Kostelce? Díky

Autor: Jan Růžička
Datum: 07.05.2014 16:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113934
reakce na ...
Zdravím,
poadřilo se vám nakonec vše vyřešit ku spokojenosti? Sám o kamnech Verner 13/10.2 uvažuji a zajímaly by mě vaše zkušenosti a hodnocení.
Díky.

Datum: 12.05.2014 08:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,

víceméně ano. Jen to nepůjde provozovat bez akumulačních nádrží. Kamna umí jet buď na 100%, nebo strašně dehtují. Dřevo mám 3-5 let suché. Jsou tam takové bolístky. Včera třeba upadla klička od zadních dvířek. Prostě tam byl šroub z nějakého měkčího materiálu. Najednou jsem slyšel, jak kamna jedou mnohem víc, tak vylezu z postele a zadní dvířka jsou otevřená. Lamela, která čistí výměník se mi zohýbala. Musel jsem jí celou vyndat, porovnat. Teď už chodí pěkně, zvětšily se kolem ní vůle, takže se už nezadírá a neohýbá. Regulace vzduchovou klapkou taky není moc spolehlivá, občas se zapomene a nikdy neumí vzduch uzavřít úplně, takže u suchého dřeva a při dobrém tahu komína kamna moc nereguluje. Váha paliva funguje dobře a stáložár vydrží dlouho. Přikládání zezadu taky, roštování taky. Fajn je taky velkej objem vody ve výměníku. Víceméně jsem nakonec celkem spokojený, ale člověk asi musí umět vzít do ruky nářadí, aby mohl s těmito kamny žít v jedné domácnosti.

Datum: 09.10.2014 16:32 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ahoj,
taky jsem cerstve poridil Verner 13/10.2 a zatimco vaha zda se funguje, mam problem s regulaci dle teploty spalin. Kotel za studena hori celkem dobre, ale po roztopeni se zavira moc. Dle cidla teploty spalin mame v kourovodu cca 90-100 stupnu a privod se temer uzavre. Pokud pootevru popelnik, hori pekne. Nevite, jestli se toto da nastavit? Kolecko regulace vykonu dole je vytocene na maximum.
dekuji

Datum: 10.10.2014 09:29 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pokud můžete, tak kamna reklamujte, nechávejte si veškeré papíry od všech reklamací, přežijte jednu topnou sezónu a pak si kupte něco jiného. Mě se na nich sype jedna věc za druhou. Jsou to kamna vymyšlená pěkně, ale opravdu hodně špatně zpracovaná. A regulace podle teploty spalin už nechodí vůbec. Teď naposled mi upadla klička na zavírání zadních dvířek. Šroub, který ji drží je totiž z materiálu, který je strašně měkký. Představa, že by upadla bez mé přítomnosti je nic moc, asi bychom vyhořeli.

Datum: 10.10.2014 10:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
tak to jste mne nepotěšil. Já jimi natápím akumulační nádrž, takže potřebuju, aby jely na plný výkon dokud neodhoří. Pokusím se tu regulaci poladit a budu doufat, že se nic dalšího nevysype...

Datum: 10.10.2014 10:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Investujte pár korun
a hned volejte technickou podporu.
Může jít jak o prkotinu, tak o technologickou krpu.
Hádám to na (třeéébaáás) únik tlakového média ..., blbě dotaženou matičku... nebo úplně blbě navrženou regulaci vzduchu s ohledem na aktualní tah Vašeho komina ;-)

iGoNY

PS 4 Jzph:
Jak se jeví předávaný výkon do osálané části místnosti?
Stále i v přechodném období nepřetápíte?
Kolik máte materiálu kolem boků kotlíku?
Jak odvádíte "vzdušný i sálavý" výkon z plotýnky a odkouření?

PPS:
Jak dopadají i další uživatelé z pohledu
REGULACE?
Stále jdou úvahy směrem Doplníme TO Mechanické
ještě NĚČÍM DRUHÝM na NETZnu?
A mechanika se bude používat jen v případě GreenOutu?

Tedy? 4 KOnstruktér, Technolog, Výrobce:
Návrh kotlíku je s vizí BEZELEKTRICKÉHO POLOAUTOMATU.
Část vize vypadá být splněna.
Co BRÁNÍ TOMU,
tuto vizi dotáhnout k praktické použitelnosti?
Tzn. klidně dvojí hydromechanická regulace teplotami spalin i vody?

Datum: 10.10.2014 11:07 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
díky.
my máme kotel vsazený do zdi, vidět je tedy pouze dvířka a horní krycí panel s logem Verner. pokusím se vyfotit. Sáláním do obytné místnosti se tedy nepředává téměř nic.
ad komín = máme standardní Schiedel o průměru 200mm, napojení kouřovodem z kamen o celkové délce cca 1,5m pod úhlem 90°, což dle montážního návodu vypadá na ideál. Kotelna má samostatný přívod vzduchu, zatím nejsou osazeny dveře a dům je srub, takže není problém s přívodem čerstvého vzduchu. Dole u otvoru pro přívod vzduchu je cítit, jak kotel nasává. Jen prostě dobře hoří jen pokud je studený, pak se zřejmě klapka přivře.

ad technická podpora - nemáte někdo aktuální kontakt? Verner a.s. z Kostelce je nyní aktuálně v insolvenci, tak nevím kam volat.

děkuji

Datum: 10.10.2014 11:21 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
tak servisak mne poslal do ....
at to reklamuju u toho pres koho jsem to koupil...
Vsichni jsou tam jak jsou ted v konkursu fakt ochotni :(

Autor: pepa novak
Datum: 10.10.2014 20:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104143
reakce na ...
Mám 13,10 a kolečko regulace se mi uvolnilo na hřídelce. Po nasazení, nastavení-tak nějak od oka funguje dobře.
Pokud si pamatuji na hřídelce nebylo osazení tak se mohlo pootočit. Nevim jestli je to u 2 stejné, ale příznaky by na to ukazovali.

Autor: Daniel Beneš
Datum: 17.10.2014 20:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117601
reakce na ...
Dobrý den, mám verner 13.10.1 Mám vyměněný spalinový ventil, u puvodního jsem spálil kapiláru. Zapoměl jsem zasunout komínovou klapku. Po výměně kamna nehoří jako s puvodním ventilem. Zajímá mě jak se dá nastavit podle tahu komína, tak aby zavíral při správné teplotě. Jestli to vubec jde. Současný ventil sice zavýrá, ale není to jako u nových kamen. Děkuji za případné info

Datum: 10.10.2014 16:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Já mám ty 13/10 a závadu zatím žádnou. Nepoužívám stáložár, jinak vše funguje začínající 4 sezonu.

Datum: 14.10.2014 16:02 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
tak opravuji a doplňuji. Vypadá to, že celý problém byl způsoben nedostatečně vysušeným dřevem, které prostě nechtělo hořet. Při použití suchého dřeva a briket se kamna chovají lépe. Jak termostatická klapka tak stáložář fungují asi tak jak mají.

Ještě jeden dotaz pro zkušenější: Jakou máte teplotu spalin na kouřovodu? Mně se pohybuje mezi 100-140 stupni. Není to při plném výkonu málo? Teplota vody na vracečce je cca 65-68°

Autor: pepa novak
Datum: 14.10.2014 17:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104143
reakce na ...
mam teploměr do kouřovodu a na plný výkon to je 200- 250C. Ty příložné dost fixlují.
Mám silný komín,topim i v létě na vodu a táhne dobře vždy. Možná by to chtělo přiškrtit, ale nemám klapku a dřevo vlastní-tak to neřeším.

Datum: 14.10.2014 19:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To je asi v pořádku.Mám magnetický teploměr a teplotu cca 100st.Jímkový by ukazoval i 2x tolik.Topím na 3 výkonový stupeň. Probíral jsem to s Jendou Dibesem cca pře 1/2 rokem ve foru o kamnech. Dával tam i fotky.

Půjčte si někde vlhkoměr na dřevo a změřte si vlhkost.Pro správné měření se musí dřevo rozříznout a hned v místě řezu měřit.

zobrazuji 1 - 30 z 49   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.