Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Rosení rámu hliníkových oken Aluprof

Autor: Miroslav Noga
Datum: 25.01.2014 15:38
uživatel: 112048


Dobrý den,
chtěl bych tady trochu probrat problematiku rosení spodní části hliníkových oken. Tento problém nastává u francouzského okna v ložnici, jakmile teplota v noci venku klesne třeba pod nulu. Předpokládám, že je to hlavně spjato s tím, že v ložnici, která má 12 m2 spí dvě osoby, které nadýchají přes noc dostatečně velké množství vody do vzduchu - až 0,5 l / osobu. I když před spaním vyvětrám, ráno je prostě spodní rám okna docela orosený V pokoji je teplota 19 až 20 stupňů, o vlhkosti se nebavím, tak prostě přes noc stoupne, ráno může být i 60 procent.
Mám novostavbu, bydlíme zde první "celou" zimu, stěhovali jsme se na konci března 2013. Musím ovšem podotknout, že ještě nemáme hotovou fasádu, která se bude nejspíš realizovat letos na jaře, na špaletách kolem oken a dveří bude cca 4 cm termo omítky, jinak plošně klasická omítka.
Okna máme hliníková z profilu Aluprof MB-70HI s izolačním trojsklem. Předpokládám, že když nemáme hotovou fasádu, tak okna mohou docela výrazně chladnout před montážní pěnu, která je okolo oken a dveří, pěna je povrchově vysušená od slunce (dvě sezóny). Francouzská okna, která máme i v obývacím pokoji (ovšem tam problém není) jsou opatřena prahovými profily, sahajcí až na základovou desku, ze stejného materiálu, jako jsou samotné okenní rámy a navíc jsou vyplněny montážní pěnou. Okna prostě nejsou "ve vzduchu" a podezdívány krkolomně cihlou.
Když jsem tady měl kluky z firmy, která mi okna montovala, ptal jsem se jich na to, že proč se to tak v ložnici rosí. Řekli mi, že to je tím, protože nemáme venkovní omítku a přes montážní pěnu, které může být někde prostě víc, docela podstatně více proniká zima. Prý jakmile budeme mít fasádu, tento problém zmizí. velice rád bych tomu věřil a doufám v to. Je to docela otravné, když dáte za okna dost peněz a jsou s tím tyto problémy. Momentální vlhkost v domě je 45 - 55 procent.

Nemá s tím někdo zkušenosti a podařilo se mu to vyřešit, resp. přišel na to, kde je problém?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Miroslav Noga21.02.2014 07:48
Dalibor Zak20.02.2014 22:26

Příspěvky
Autor: Dalibor Zak
Datum: 20.02.2014 22:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115853
reakce na ...
Dobrý den. Stejný problém, stejná okna, fasádu mám. Možná by bylo dobré se spojit přímo.

Autor: Miroslav Noga
Datum: 21.02.2014 07:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112048
reakce na ...
Dobrý den,
zkuste mě kontaktovat na email miroslav.noga(a)outlook.com a zkuste se o Vašem problému více rozepsat.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama