Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zateplení podhledu i šikmé střechy

Autor: Petr Soukup
Datum: 16.03.2014 18:16
uživatel: 116080


Dobrý den.
Řeším takovýto problém: Investor požaduje nad rodinným domkem vazníkový krov s možností v půdním prostoru mít úložné plochy. Tedy do podstřešního prostoru povedou vyklápěcí schody.
Problémem je, že také požaduje částečné zateplení v úrovni podhledu (na spodní straně vazníku) a další část izolace v rovině střechy. Důvodem je zmenšení vytápěného prostoru (že by půdní prostor byl částečně tepelně izolovaný od obytných místností). Řekněme v každé vrstvě 150 mm minerální vlny.
Je takovéto řešení vůbec vhodné a proveditelné?
Z mého pohledu:
1) je nutné udělat parozábranu v úrovni první vrstvy tepelné izolace (v podhledu), ale tam budou schody, které parozábranu přeruší, takže tohle bude značně slabé místo - ale asi je to jedíné řešení
2) pokud bych se smířil s přerušenou parozábranou, musím vodní páru z podkroví odvětrat (nebo jí nebude moc? a nemám se tím zabývat?), ale s tím odvětrám i teplo, takže první vrstva tepelné izolace ztrácí význam
3) pokud bude parozábrana pod tepenou izolací pod krytinou a při rozdělení tepelné izolace 50% v podhledu a 50% pod krytinou se obávám kondenzace vodní páry v tepelné izolaci v úrovni podhledu, protože prostor nad podhledem bude chladný (a zároveň nevětraný)
Děkuji za názory, rady, zkušenosti

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Petr Zíka
Datum: 17.03.2014 16:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100057
reakce na ...
Parozábranu do podhledu, schody musí být zateplené a vzduchotěsné. Parozábrana musí být vzduchotěsně napojená na schody.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama