Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

sanace vlhkých zdí

Autor: Edita Kulerová
Datum: 25.03.2014 16:53
uživatel: 114847

Dobrý den. Máme dům asi 140 let starý, kde se potýkáme se vzlínající vlhkostí obvodových zdí. Již jsme udělali boční izolaci pomocí výkopu okolo domu, nopové folie a drenážních trubek. Ale to nestačilo, poněvadž máme stále mokré zdi s výkvěty a solí. Chceme dělat novou fasádu a tak hledáme způsoby jak se toho zbavit. Dům není podsklepený a je většinou z kamene. Četla jsem o způsobu injektáže pomocí SikaMur-InjectoCream-100. Chtěli by jsme si to provést svépomocí. Na jaká úskalí si máme dát pozor, aby jsme to udělali dobře? Ještě mi není jasný výpočet spotřeby. Jedná se o zeď 10 m dlouhou a 70 cm širokou. Děkuji za odpověď.
Kulerová

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Roman Welsch02.02.2019 22:46
Jan Poslušný10.10.2016 18:32
Petr Háas10.10.2016 16:06
Jan Poslušný17.11.2014 16:37
František Rezek23.08.2014 12:12
Pavel Jiránek23.08.2014 11:41
Jiří Kubíček23.08.2014 11:36
Laďa Jaskva23.08.2014 11:21
Laďa Jaskva23.08.2014 11:19
vaclav Tomek23.08.2014 10:58
Pavel Jiránek23.08.2014 09:42
Laďa Jaskva25.03.2014 18:06
Jiří Kubíček25.03.2014 17:30

Datum: 02.02.2019 22:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129641
reakce na ...
Také jsem uvažoval o svépomoci, ale nakonec jsem zvolil cestu nejmenšího odporu a injektáž mi provedla firma sanace zdiva Švorc. Mohu doporučit! Jak vypočítat spotřebu nevím, ale lze si jí snadno spočítat na stránkách firmy Trumf sanace v Rudné, tam lze vše potřebné zakoupit, původně jsem u nich chtěl také koupit věci na provedení injektáže, ale nakonec jsem zvolil cestu, kterou jsem již zmínil.

Autor: Petr Háas
Datum: 10.10.2016 16:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119983
reakce na ...
My jsme postaveni před tímto problémem právě nyní. Někdo radí dům rovnou "podřezat", ale to mi přijde neuvěřitelně nákladné a nedovedu si představit ten "binec". Sanační omítka mi tak přijde vhodnější, ale setkal jsem se ještě s hydroizolací, myslím tím teď např. toto http://ecrypt.cz/sluzby/hydroizolace-zdiva - uvažujeme o této firmě, neb jsme z Liberecka, ale zmátlo nás, že u sanace zdiva uvádí odstranění "důsledků" a u hydroizolace "příčin" - ale teď netušíme, zda-li musíme nejdříve podstoupit tu hydroizolaci, tj. "zabít" nešvar v zárodku a až potom realizovat sanační omítku?

Máte někdo zkušenost, jaký je správný postup? Někde jsem slyšel, že se nejdříve podřeže dům, poté se tam dávají drenáže a nakonec izolace...

Moc díky za radu.

Autor: Jan Poslušný
Datum: 10.10.2016 18:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117078
reakce na ...
Dobrý den pane Háasi,

reaguji na Váš problém s vlhkými zdmi. V každém případě je potřeba nejprve odstranit příčinu. Řešením důsledku provedete jen kosmetickou úpravu, ale z celkového hlediska jen radikální řešení oddálíte.

Sanace vlhkého zdiva – odvlhčení a izolace zdiva

Závažným problémem mnoha starších budov a domů je vlhké zdivo.

Typickými znaky vlhkého zdiva jsou:
Vlhkostní mapy
Plíseň
Solné výkvěty (neboli) Sanytr

Takovéto problémy úspěšně řešíme Injektáží zdiva, což je dodatečná hydrofobní izolace.

Chemická injektáž zdiva = napuštění zdiva hydrofobizačním materiálem - Oxal HSC - injektážní krém.

Sanace zdiva metodou injektáže je velmi spolehlivý a šetrný způsob vytěsňování vlhkosti ze zdiva a vytvoření dodatečné horizontální izolace zdiva proti vlhkosti s trvalým účinkem.

S produktem Oxal HSC vyvinula MC-Bauchemie nový injektážní krém, který lze bez tlaku injektovat do vlhkého zdiva.

Injektážní krém Oxal HSC vytváří dodatečnou horizontální izolaci a poskytuje tak účinnou ochranu proti stoupající vlhkosti.

MC – Bauchemie je jedním z předních výrobců produktů stavební chemie v Evropě. Největší závod se nachází v Bottropu.
Zde sídlí kromě výroby i výzkum a vývoj a rovněž i vedení firmy.

MC- Bauchemie funguje na trhu již 50 let a stala se vůdčím mezinárodním výrobcem výrobků stavební chemie 

Oxal HSC je vyroben na silan – siloxanové bázi s obsahem 80% účinných látek proti vlhkosti a tento výrobek je certifikován podle WTA a lze jej injektovat při vysokých stupních vlhkosti - až 95% a je označován jako jedničkou na trhu.

Sanace a izolace zdiva pomocí injektáže spočívá v napuštění zdiva injektážím prostředkem, který je do zdiva vpraven předvrtanými otvory. Touto metodou docílíme kruhového šíření hydrofobizačního materiálu ve zdivu a trvalému vytěsňováním vlhka ze zdiva.

Hydrofobizační materiál Oxal HSC následně vytváří souměrnou, dokonalou a spolehlivou izolaci proti vlhkosti a je aplikovatelný do všech stavebních materiálů.
Oxal HSC má vysokou odolnost proti alkáliím a optimálně se hodí pro vysoce účinnou beztlakovou injektáž.

Přestože sanace vlhkého zdiva patří ke složitějším stavebním disciplínám, naše firma PEJA – BAU spol. s r.o. dokáže díky dlouholeté praxi prostřednictvím kvalitních materiálů úspěšně zatočit s nežádoucími vlhkostmi zdiva.

Poradíme vám, jak se šetrně vlhkého zdiva nadobro zbavit a zabezpečíme, aby vlhké zdivo bylo minulostí.

Využijte sanace vlhkého zdiva a odstranění vlhkosti zdiva od profesionálů. Více se dozvíte na www.janposlusny.cz

Provádíme sanace vlhkého zdiva v Praze a Středočeském kraji.

S přáním vlhku stop Váš Jan Poslušný

Autor: Jan Poslušný
Datum: 17.11.2014 16:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117078
reakce na ...
Dobrý den,
pokusím se Vám pomoci popisem a videem.
Video najdete na odkazu:

http://youtu.be/TA9P0-88mS0

Sanace vlhkého zdiva – odvlhčení a izolace zdiva

Závažným problémem mnoha starších budov a domů je vlhké zdivo.

Typickými znaky vlhkého zdiva jsou:
Vlhkostní mapy
Plíseň
Solné výkvěty (neboli) Sanytr

Takovéto problémy úspěšně řešíme Injektáží zdiva, což je dodatečná hydrofobní izolace.

Chemická injektáž zdiva = napuštění zdiva hydrofobizačním materiálem AQUA STOP Cream.

Sanace zdiva metodou injektáže je velmi spolehlivý a šetrný způsob vytěsňování vlhkosti ze zdiva a vytvoření izolace zdiva proti vlhkosti s trvalým účinkem.

AQUA STOP CREAM je svými vlastnostmi jedničkou ve své kategorii a plnohodnotně avšak šetrně nahrazuje podřezávku zdiva.
AQUA STOP CREAM je vyroben na silan – siloxanové bázi s obsahem 80% účinných látek proti vlhkosti a tento výrobek je označován jako jedničkou na trhu.

Sanace a izolace zdiva pomocí injektáže spočívá v napuštění zdiva injektážím prostředkem, který je do zdiva vpraven předvrtanými otvory. Touto metodou docílíme kruhového šíření hydrofobizačního materiálu ve zdivu a trvalému vytěsňováním vlhka ze zdiva.

Hydrofobizační materiál AQUA STOP Cream, následně vytváří souměrnou dokonalou a spolehlivou izolaci proti vlhkosti a je aplikovatelný do všech stavebních materiálů.

Přestože sanace vlhkého zdiva patří ke složitějším stavebním disciplínám, naše firma PEJA – BAU spol. s r.o. dokáže za pomocí řemeslného umu, speciálních metod a kvalitních materiálů úspěšně zatočit s nežádoucími vlhkostmi zdiva složených ze všech stavebních materiálů.

Poradíme vám jak se šetrně a relativně s nevelkými náklady vlhkého zdiva nadobro zbavit a zabezpečíme aby vlhké zdivo bylo minulostí.

Známe recept, jak na vlhkost zdí a odvlhčení zdiva. Využijte sanace vlhkého zdiva a odstranění vlhkosti zdiva od profesionálů.
Provádíme sanace vlhkého zdiva v Praze a Středočeském kraji.

S přáním krásného dne

Jan Poslušný

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 23.08.2014 11:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Důležitá maličkost je osekání omítky na obou stranách mokré stěny a vyškrábání malty ze spár. Pak to rychleji vyschne. Jak se to má dělat je zde : http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/hydrofobizacni-prostredek-lukofob-39-pro-hydroizolacni-injektaz-zdiva/ Nyní po funuse s křížkem se zeptám - proč jste tam nenarazili nerezové plechy. Prostor tam je. To byste měli klid do smrti. Jaký význam by tam měly ty husí krky ?
S pozdravem Laďa

Autor: Pavel Jiránek
Datum: 23.08.2014 11:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113194
reakce na ...
smazáno

Autor: Pavel Jiránek
Datum: 23.08.2014 09:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113194
reakce na ...
smazáno

Autor: vaclav Tomek
Datum: 23.08.2014 10:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100747
reakce na ...
Dobrý den.Tak nejsnadnější u čeho bych začal je ten okap .Potom když já chci oddělit nějaký kus železa tak ho odvrtám .Prostě bych ty díry zaházel.Nechápu ,jak majitel přízemního bytu v domě kde jsou asi i další nájemníci může obkopat základy . http://www.novinky.cz/domaci/340701-bagr-dvakrat-kopl-u-zakladu-a-dum-se-zacal-lamat.html
Co budete dělat,když se něco stane ?A ještě jak bych to řešil já?Koupil bych si odvlhčovač a vlhkoměr za 10 tisíc .Pak bych se tedy bytu zbavil.

Datum: 23.08.2014 11:19 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den. Podle fotky si pěkně zaléváte základy a pečlivě je udržujete mokré, aby náhodou nevyschly. Není nic snadnějšího, než tu dešťovou vodu ze střechy odvést do kanálu, nebo daleko od domu. To bude polovina úspěchu. Co dál je otázka, co chcete s barákem dělat. Podle mě je každá investice do zlepšení baráku před jeho prodejem naprosto neekonomická, protože Vám to nikdo nikdy nezaplatí. Nic nezhodnotíte.
S pozdravem Laďa

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 23.08.2014 11:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, předpokládám, že těch 30 mm je ve skutečnosti 30 cm, protože 3 cm injektáž by vám asi podle mne moc nepomohla ? Jinak, když necháte ty díry otevřené a dáte pod omítku nějaký husí krk a mřížku, tak tím v těchto místech podstatně snížíte tepelněizolační vlastnosti zdiva a díky tomu bude uvnitř povrch zdiva studený, bude vám zde daleko jednodušeji kondenzovat vlhkost a tvořit se plísně, takže bych to zadělal tou omítkou, za úvahu stojí i nějaká sanační. Každopádně základ je nejdříve odvést veškerou vodu od domu.

Autor: František Rezek
Datum: 23.08.2014 12:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102553
reakce na ...
Jestli se nepletu diry nezahazovat,přípravek bude potřeba za několik let doplnit.Nefunguje navždy.Viděl jsem firmu co do otvorů dávala plastové ucpávky s hrdlem na připojení hadičky na doplnění a překryli to plastovou lištou.Toto bylo ,ale vrtáno zevnitř ve výšce podlahy.Ten okap je bez komentáře.Na to zhodnocení mám podobný názor jak pan Jaskva.

Datum: 25.03.2014 18:06 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den. Že takové stěny jen tak nevyschnou, natož bez vložení vodorovné izolace bylo předem skoro jisté. Nopovka a drenáž ve výkopu kolem baráku je pouze podpůrný prostředek, který pouze snižuje vlhkost, ale v žádném případě nezabrání vzlínání vody do stěny, zanášení solí a tvorbě výkvětů. Předpokládám, že ani jinou možnost, než se spolehnout na tu chemickou hydroizolaci, kdy se penetrační roztok na bázi silanu difuzí dostane do ložné spáry prostřednictvím soustavy navrtaných otvorů, ani nemáte. Firma má perfektní instruktážní video a také písemný návod, podle kterého to bez problémů uděláte. Jiná věc ale je, že s tou fasádou budete muset asi počkat, až to celé vyschne. Navíc zasažená omítka se musí osekat, jelikož soli se budou šířit dál.
Já bych zvolil postup, kdy si změříte vlhkost zdiva, potom aplikujete Siku, necháte celé léto vysychat a znovu změřit vlhkost. Tím myslím vlhkost na několika místech ve vyvrtané díře pomocí nějakého el. vlhkoměru s kartáčovou sondou. Pokud to bude vysychat, tak je pravděpodobnost úspěšné sanace vysoká a příští rok by se snad již dalo omítat.
http://sikashop.cz/sikamur-injectocream-100-300ml.html
http://www.youtube.com/watch?v=f01yfHMC_SQ#t=266
S pozdravem Laďa

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 25.03.2014 17:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, těžko vám někdo přesněji řekne, jak dlouho bude ta injektáž účinkovat, určitě není věčná. Nechte si dům podříznout např. diamantovým lanem a dejte tam pořádnou hydroizolaci. Není to nic levného, ale je to napořád a se 100% účinností.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.