Postup stanovení způsobu vytápění RD

Rubriky:

Reklama
JN Jiri Nemec @jiri.nemec563 před 10 roky11.05.2014 19:01:00
Postup stanovení způsobu vytápění RD

Dobrý večer,

v létě začínáme se stavbou RD, jsme ve fázi ukončené AS a začínám řešit s projektantem projekt. Chci se zorientovat v možnostech vytápění. Vzhledem k tomu, že jsem v této oblasti zatím laik, rád bych se dozvěděl, jak určit, nebo podle čeho vybírat, nejefektivnější a nejekonomičtější způsob vytápění RD. Prošel jsem několik diskusí ale nejsem z toho zatím příliš moudrý, prosím tedy o radu.

Co zatím víme / je dáno:

- Máme na pozemku k dispozici plyn i elektřinu
- Dům - cca 175 m2 vytápěné podlahové plochy (700m3 obestavěného prostoru)
- Preferujeme podlahové topení (nevím, jestli vodní nebo elektrické). Alternativa jsou i radiátory (zatím nemáme finálně rozhodnuté).
- Pravděpodobně plynový kondenzační kotel + cca 200l zásobník na vodu
- Zatím dvě dospělé osoby, do budoucna dvě děti
- V obývacím pokoji krb

Cíle:

- Minimalizace nákladů na instalaci a provoz
- Minimalizace technické náročnosti instalace a provozu

Můžete mi porad, jak spočítat, který způsob vytápění je vhodnější? Hodně se v diskusích mluví o TZ RD, jak tuto informaci zjistím? Předpokládám, že to je věc projektanta. Je možné už v této fázi něco určit? Poraďte, díky.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.