senzor tlaku v kotlu

Autor: Petr sykora
Datum: 02.06.2014 01:11
uživatel: 110426

Nevíte náhodou, na jakým principu funguje senzor tlaku u kotle protherm ?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 88   starší >>
Datum: 09.02.2018 19:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127160
reakce na ...

Dobrý den, Pavle už vás sledujeme hodně dlouho potřebujeme vaši pomoc vaše videa jsou hodně inspirativní , naučná a zajimavá,proto jsme se rozhodli vás oslovit a požádat vás o jakykoliv kontakt,abychom se s váma mohli spojit osobně. Pokud nechcete kontakt dávat tady pište na muj email () Moc vám děkují s pozdravem Milada

Autor: Ondřej jjj
Datum: 02.06.2014 08:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110009
reakce na ...
Popis funkce
Tlak vody zvětší objem membrány, která nese magnet. Proti
magnetu je umístěna Hallova sonda, která na základě změny
magnetického pole mění výstupní napětí pro řídící desku
kotle. Změna magnetického pole je dána vzdáleností Hallovy
sondy vůči pozici magnetu.

ale nic bych snim nedelal, elektronicky dava informace pomoci napeti do desky a ta snima pocita dal

Autor: Jozef Homola
Datum: 02.06.2014 10:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
"Obávám" se, že to na tomto principu nebude. Hallova sonda je spíše na dynamické změny a generuje impulsy (např.měření otáček). Tlakové snímače využívají deformaci "membránky" a na ní něco naneseného (nebo i nalepeného) formou piezokeramiky a jsou v podstatě známé dva využívané jevy a to změna odporu (následkem deformace) nebo generace nějakého potenciálu.

Autor: Josef Vávra
Datum: 02.06.2014 10:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114474
reakce na ...
Pane Homola tohle po sobě rychle smažte. Hallova sonda reaguje na magnetický tok staticky, nejvýš se musí adjustovat. například zde:
http://www.ges.cz/cz/hallova-sonda-tle4905l-GES05600274.html
Edit k 10:55 : Kondenzační kotle jste se po půl roce naučil, teploměry pochopil tak prosím pochopte i ty hallovy sondy. Moc Vás o to prosím....
EDIT K 11:15 : Škola Vám moc nedala, potvrzujete to každou chvíli. To zde ale nechci rozebírat. Zkuste si alespoň něco přečíst o Hallových sondách a pak sem ZODPOVĚDNĚ pište. Jinak je to tady opravdu jen pokec stréců, kteří nevědí, která bije. Přeji hezký den.

Autor: Jindřich Kubec
Datum: 02.06.2014 10:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102554
reakce na ...
souhlas, dobře popsáno
Hallova sonda je typický "nástroj" pro měření stejnosměrného proudu bez ztrátového bočníku.
samozřejmě lze s ní vyhodnocovat i např. otáčky (EC motory apod...).

Datum: 02.06.2014 10:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nebudu nic mazat. Nechám to jako typický příklad omylu. Ryze magnetické snímače tlaku možná existují ale jsem se s nimi nesetkal. Obvykle magnetu vadí teplota (Curieho bod), vadí i tak trochu tlak.

Datum: 02.06.2014 11:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Vávro jděte do pr.... Diskutujete jako buran. Od Vás se kotle nebudu učit, stačila škola. Pokud se tlakoměrný snímač na principu hallovy sondy do kotle vyrábí , tak dejte řez a popis a tím nejlépe slušně vyvrátíte, že jsem se mýlil a můžete oslavovat.

Datum: 02.06.2014 13:30 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mně se ten popis taky úplně nezdá, hallova sonda sama o sobě negeneruje napětí, ale mění odpor, může být zapojena v odporovém děliči. V podstatě by tam být mohla, ale spíš si myslím, že snímač bude kapacitní, možná indukční.
Potřeboval jsem nastavit na kotlu hodnotu natvrdo, nakonec jsem do snímače našrouboval vrut a otáčením pěkně nastavil tlak, použil jsem kotel na příhřev bazénu, přimo v okruhu bez výměníku a bez toho by to házelo chybu. Jinak to funguje pěkně.

Datum: 02.06.2014 14:19 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
a co vám teď hlídá tlak vody? aby jste ho pak neuvaril :)

Datum: 02.06.2014 15:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tlak nehlídá nic, ale mám to zapojený, aby to šlo zapnout jenom zároveň s čerpadlem filtrace a čidlo OV na výstupu výměníku + havarijní termostat zůstaly zapojený. Jednou už se mně to "povedlo" spustit na sucho a hned se kotel odstavil, tak snad ne :-)

Datum: 02.06.2014 15:57 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
no právě já bych radši moc neriskoval a dal si tam někde on/off tlakoměr tak na 0.2baru

Datum: 02.06.2014 14:14 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
ještě dodám ze z desky tam jde 5V DC
a pak se na dvou konektorech měří napětí myslím ze když je 1V tam to ukazuje 0.5baru když 2V tam 3bary(přesněji bych musel kouknout do návodu)

Datum: 02.06.2014 15:44 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak to by vypadalo buď na hallovu sondu, nebo odporovej snímač.

Datum: 02.06.2014 16:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mohu pouze nezávazně taky sdělit, že tam jde +5V a výstup by měl být 0 až 4,5 V a Vaillant i Protherm asi používají stejný snímač tlaku.
https://www.heatingspares247.com/flow-switch/vaillant-water-pressure-sensor-0020059717-p-3542.html

Datum: 02.06.2014 18:38 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To je přesně ten bazmek.

Datum: 03.06.2014 10:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vzal jsem magnet a přiblížil jej k senzoru tlaku u kotle Protherm na 10 cm ( cca 10násobek zemského pole). Senzor reagoval tak, že podle polarity z původních 0,8 baru ukazoval 1 bar a po otočení 0,6 bar.
Je tedy jasné, že uvnitř je svisle orientovaná hallova sonda, odolná vůči orientaci zemského magnetického pole. Pane Homola ty bludy opravdu smažte.

Datum: 03.06.2014 11:04 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nic mazat nebudu. Pan Ondřej J. určitě má někde vyhozený snímač tlaku, tak jej tímto požádám aby jej rozřezal a uvidíme. Měl jsem donedávna snímač tlaku, protože jej měnil opravář ačkoliv se ukázalo, že chyba byla jinde ale už jsem jej vyhodil. Sám jsem zvědav co tam je.

Datum: 03.06.2014 11:26 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
j otázka jak ho rozebrat aby bylo něco vidět, kouknu nato vecer

Datum: 03.06.2014 13:14 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Už nemusíte, už jsem našel a rozebral (až budu mít čas dám foto). Principem nejsem si jist ale bude to něco na měření buď magnetického toku nebo nějakých jiných vířivých proudů nevím. Je tam membrána, která se tlakem prohýbá a zřejmě dosti a dotýká poměrně velkého a osazeného válečku slabě magnetický (na jednom konci) a drží jej poměrně silná pružina. Zdvih odhaduji tak na 3 mm. Za platovou přepážkou z druhé strany je zalita nějaká elektronika nebo něco ještě, to už nechci kazit.

Datum: 03.06.2014 13:21 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
No a ta elektronika bude hallova sonda. Pohádka o tom, jak topenář fušuje do elektroniky. Naštěstí se šťastným koncem :-)

Datum: 03.06.2014 16:30 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Zde je fotka toho snímače. Datový list ani výrobce google nesehnal. Zkusím v Číně.

Datum: 03.06.2014 17:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
myslím že zbytečný hádky kvůli "ničemu"

ale pro lepši představu dám i ten obrázek

Datum: 03.06.2014 19:59 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za obrázek, konečně mám jasno. Domníval jsem se, že je tam lepší snímač, jaké se používají v automobilní technice (např. common rail).

Datum: 03.06.2014 21:47 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
vsak ale vite ze stoji par korun :-)
a za ty prachy bych rekl ze je ok

Datum: 03.06.2014 22:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mne se až tak laciný nezdá, zrovna jak to u mne měnil servis, tak si ztěžoval, že velmi zdražil a když se dívám na ne web, tak v Anglii stojí až rovných 30 liber, to je tak nějak kolem tisíce korun.

Datum: 03.06.2014 23:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
vidím cenu stále do 3 stovek to je dle me porad vpoho

Datum: 04.06.2014 01:44 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak hlavně je bezkontakni a má celkem dobrou linearitu.

Datum: 04.06.2014 07:15 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
O té linearitě mám trochu jiné představy. Viz. grafy. Mohu poskytnout i zdroj odkazu, kde je to velmi dobře popsané.
http://sensing.honeywell.com/index.php?ci_id=47847

Datum: 04.06.2014 14:24 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Á, pan Homola nám začíná fušovat do elektroniky. Bacha! Proti trubkám je to trochu vyšší liga! Že jsou prvky nelineární nevadí, o linearizaci se postará korekční křivka v procesoru kotle. Důležité je, aby výroba byla reprodukovatelná s únosnou přesností.
Pro pana Sýkoru: Nemusíte do čidla vrtat a strkat tam šrouby. Stačí správně orientovaný magnet(např z nástěnky) poblíž a "vyrobíte si korekci tlaku, jakou budete potřebovat. Čidlo bude navíc funkční, jeho údaj bude nutné samozřejmě přepočítávat nově naměřenou korekční křivkou.

Datum: 04.06.2014 16:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Vávro nevím co jsem Vám udělal ale asi něco "strašného". Mne snímače tlaku zajímají jen tak "z plezíru". Byla to státnicová zkouška ( pneumatické a hydraulické prvky"). Nevím kolik věci jste vyvinul ale konstruktér nebo vývojář který je postaven před problém. Jaké vhodné čidlo použít. Musí o něm vědět vše. Často se stane že použije na nátlak chlebodárce něco levného a poškodí to výrobek a to je i případ tohoto snímače. Hledal jsem výrobce ale nenašel ale vvhledavač hlásí poněkud znepokojivé zprávy. Ročně se jich od Ukrajiny po Velkou Británii musí vyměnit za "jeden kamión". To samozřejmě zjistíte z množství internetových diskusí (a poruch) jak je zatracovaný kotel pro jeden obyčejný tlakový spínač. Mohu odkazy doložit, že na Ukrajině stojí 380 Hřiven a v GB i 50 liber a to už je pálka. Samozřejmě opraváři i výrobci jsou rádi. A když je scháňka po něčem, tak se nasadí cena.
Tak i takový může být pohled někoho, koho Vy považujete za fušera. Pokud chcete debatovat, tak se věnujte věcem a ne osobám.

http://kotel.kr.ua/woter/datchikvodaVaillantSaunier_Duval/
http://store.adlink.co.uk/801911-2000801911-glowworm-24ci-30ci-35ci-cxi-water-pressure-sensor-%28s57205%29-gl801911/dp/18433
https://www.heatingspares247.com/flow-switch/glowworm-water-pressure-sensor-0020023216-p-5742.html
Poz.
pokud p. Ondřej j. chce vědět v čem je podle mne poruchový mohu sdělit názor.

zobrazuji 1 - 30 z 88   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czJak poznat poškozené stavební dříví, jak se projevuje dřevokazný hmyz a houbyO fotovoltaiku je v ČR zájem, bariérou jsou vstupní nákladyTmavé dekory dveří v kontrastu nebo v tónu?Další plavební komora na Vltavě? Povodí chce oživit debatu o stavbě