Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hromosvod - kroucení AlMgSi

Autor: Lukáš Vyskočil
Datum: 25.06.2014 21:23
uživatel: 116793

Dobrý den,
měl bych otázku ohledně provedení svodů bleskosvodu, realizační firma provedla hromosvodové svody z AlMgSi 8mm, nyní jsem se dozvěděl, že by svody (celý hromosvod) měl být z krouceného drátu (prostě se vezme do vrtačky a nakroutí se cca 8ot/m) jak je to s revizí na hromosvod provedený z NEkrouceného AlMgSi? Hromosvod není nikde prověšený, ani "křivý". Opravdu je nepřekroucení drátu dle RT nepřípustné? Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Lukáš Vyskočil16.07.2014 21:02
pan Tumus09.07.2014 01:35
melkor unlimited07.07.2014 08:33

Datum: 16.07.2014 21:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116793
reakce na ...
Po pátrání u výrobce ( technická podpora Tremis) se mi podařilo zjistit, že měkký AlMgSi je pro získání požadovaných vlastností potřeba "nakroutit" splňuje prý požadované hodnoty až po nakroucení. Druhý dodávaný drtát AlMgSi - polotvrdý již splňuje požadované vlastnosti bez kroucení. Děkuji za reakce.

Autor: pan Tumus
Datum: 09.07.2014 01:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112583
reakce na ...
Co mám informace, tak hromosvodné dráty almgsi se kroutí ve vrtačce jen a pouze z důvodu narovnání po rozmotání z klubka, aby na střeše vypadaly "hezky". Nic víc v tom není.

Autor: melkor unlimited
Datum: 07.07.2014 08:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100033
reakce na ...
... svody by (celý hromosvod) měly být z krouceného drátu ...

???

Nějaké zdůvodnění by nebylo?

PS: Vzhledem k faktu, že mám platnou revizní správu na hromosvod, kde nadzemní část je hladký 8mm AlMgSi (prosinec 2013), tak by ten drát nechal tak jak je. Metoda ... "prostě se vezme do vrtačky a nakroutí se cca 8ot/m" ... mi nepřijde jako zrovna spolehlivá.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.