Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zatížení cihlobetonového stropu

Autor: Jakub Jelínek
Datum: 29.07.2014 09:17
uživatel: 116988

Dobrý den,
prosím o radu, plánujeme rekonstruovat podkroví staršího domu. Část stropu je cihlobenon. Konkrétně cihly naležato, ve spárách beton a ocelové výztuhy. Na tomto cca 3cm vrstva betonu po které se chodí. Plocha je cca 3x2m. Strop při konstrukci byl nejspíš podšalován, protože zespodu nejsou žádné nosné podpěry. Prostor je ze dvou stran na nosné zdi, zbytek překlady.

Nyní řeším jak toto přitížit (udělat pochozí podlahu v patře) aby to časem nezlobilo. Podlaha se bude zvedat cca o 20cm.
Varianty jsou asi dvě, buď dřevěný rošt nebo polystyren a anhydrid.
První řešení je lehčí (rošt, 2x osb záklop cca 40kg/m2), druhé těžší (polystyren + anhydrid cca 70kg/m2).

Váhově je tedy lepší rošt, ale ten bude kvůli rovině vyklínkován, čili na stávající podlaze budou jen klínky a bojím se bodového zatížení. Druhá varianta mi přijde naopak mnohem lépe váhově rozložená a asi i lépe bude tlumit vibrace), ale zase těžší.
Zkoušel jsem ke konzultaci statika, ale ten mi kvůli chybějící dokumentaci nepomohl a dělat sondy...

Co si o tom myslíte?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jan Nouma02.08.2014 20:18
Jakub Jelínek01.08.2014 20:53
Jan Nouma31.07.2014 22:56
Jakub Jelínek31.07.2014 08:52
Jan Nouma30.07.2014 21:34

Datum: 30.07.2014 21:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111013
reakce na ...
Zdravím.
Statikovi se nelze divit. Nic méně tento strop je pochozí a bezohledu z čeho je a jak je proveden celou dobu funguje. Pokud máte obavy, že nevydrží tak ho můžete vystužit železobetonovou deskou, která vynese zatížení stropu ke kraji. Stejně budete zvedat podlahu.

Datum: 31.07.2014 08:52 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky za odpověď.
Jak myslíte žb desku? Já uvažuji o kari síti zalité tak 2cm nivelačky. To by nemělo být tak těžké a roznést váhu by to snad také mělo???
Nebo myslíte něco masivnějšího?
Zas aby to udržely šalované překlady.

Opravdu se neumím rozhodnout, zedník mi říká, že je to v pohodě, tesař, že by to nezatěžoval a dělal rošt. Zkrátka co kdo dělá :)

Autor: Jan Nouma
Datum: 31.07.2014 22:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím.
Aby to mělo smysl tak minimálně 5cm a beton. Prosím Vás co to máte za dům? Nejdřív se bojíte, že nevydrží železobetonový strop odlehčený cihlami a pak máte obavy, že to nevydrží železobetonové překlady. Nemáte jen velké oči? Tu desku berte jako možnost ne jako nutnost.

Datum: 01.08.2014 20:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
No ano, nejspíš mám jen "velké oči", jsem laik, nerozumím tomu. Zedník mi říká ať to neřeším, ale jsem paranoik :)

Autor: Jan Nouma
Datum: 02.08.2014 20:18 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím.
Aby Vás to uklidnilo tak ten kdo to stavěl nebyl žádný ňouma! Ten tomu rozuměl jinak by takový tip konstrukce nedělal a navíc je to jen rozpětí dva metry. Je to o něco víc jako rozpětí Vaších rukou. Dnes se používají podobné konstrukce jako třeba stropní systém MIAKO. Myslím, že zedníkovi můžete věřit.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama