Zatížení cihlobetonového stropu

Reklama
JJ Jakub Jelínek @jakub.jelinek před 9 roky29.07.2014 09:17:00
Zatížení cihlobetonového stropu

Dobrý den,
prosím o radu, plánujeme rekonstruovat podkroví staršího domu. Část stropu je cihlobenon. Konkrétně cihly naležato, ve spárách beton a ocelové výztuhy. Na tomto cca 3cm vrstva betonu po které se chodí. Plocha je cca 3x2m. Strop při konstrukci byl nejspíš podšalován, protože zespodu nejsou žádné nosné podpěry. Prostor je ze dvou stran na nosné zdi, zbytek překlady.

Nyní řeším jak toto přitížit (udělat pochozí podlahu v patře) aby to časem nezlobilo. Podlaha se bude zvedat cca o 20cm.
Varianty jsou asi dvě, buď dřevěný rošt nebo polystyren a anhydrid.
První řešení je lehčí (rošt, 2x osb záklop cca 40kg/m2), druhé těžší (polystyren + anhydrid cca 70kg/m2).

Váhově je tedy lepší rošt, ale ten bude kvůli rovině vyklínkován, čili na stávající podlaze budou jen klínky a bojím se bodového zatížení. Druhá varianta mi přijde naopak mnohem lépe váhově rozložená a asi i lépe bude tlumit vibrace), ale zase těžší.
Zkoušel jsem ke konzultaci statika, ale ten mi kvůli chybějící dokumentaci nepomohl a dělat sondy...

Co si o tom myslíte?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.