Podlaha v podkrovním bytuDobrý den,
chceme u prarodičů, ve starém baráku, předělávat půdu na půdní byt. Je tam ale problém s tím že přes délku celého prostoru jsou vazné trámy (celkem 2). Vazné trámy jsou cca 5cm nad podlahou a jsou vysoké asi 40cm. Takže když chcete půdu projít musíte dvakrát ty trámy překračovat. Podlaha je z cihel a pod nimi by měla být nějaká škvára a pak možná zase nějaké trámy.
Zatím jsem slyšel 2 možnosti jak to udělat.
1) udělat nad stávajícími vaznými trámy nový rošt a na něm udělat podlahu. Tahle možnost má ale háček v tom, že bych se dostal o dalších 7-10 cm výše, takže bychom od stávající podlahy byli výš skoro o 60 cm.
2) prý je možnost vazné trámy vyndat a nahradit je betonovými, které nejsou tak vysoké. Tím by odpadl problém s ubíráním výšky (prý bysme se snad dostali na výšku stávající podlahy. Ale prý je to ohromný zásah do statiky baráku.
Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo podobný problém řešil, či jak by vás ho napadlo řešit...? Nebo jestli máte zkušenosti s výše popsanými metodami?
Děkuji