Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

odraz skel oken

Autor: celie cyrung
Datum: 31.08.2014 14:32
uživatel: 116533


Dobrý den, protější mezonetová nástavba po dokončení osazení okny znemožňuje pokojné bydlení v našem bytě a terase.
Z tituli střešních oken je odrazivost vysoká a okna jsou 70 st. šikmo a na jih.
Prakticky jsme odráženým sluncem 15 velkoobjemových oken slepí a byt a terasu můžeme používat, jen když slunce se neodráží .Vadí i difuzní světlo.
Stavení odbor veškerou odpovědnost svaluje na to, že stavebník požádal dle zákona autorizovaného architekta , inspektora stavby k realizaci a že odbor vydal jen územní rozhodnutí, a že tedy nechť se obrátíme na inspektora.
Vím z dostupných pramenů , že od počátku ale stavební odbor věděl o tom, jak stavba bude vypadat a dokonce držel v ruce zamítavé stanovisko Národního památkového ústavu.Kromě toho byli 3 osvícení zastupitelé radnice proti stavbě.Z mého pohledu mi to pak dává myšlenku, že zde patrně byla dohoda od samého začátku, že věc se bude předávat inspektorovi. (Domnívat se mohu cokoli, domněnka není trestná ). Oblast je v památkové zóně.Myslím, že státní správa je zodpovědná za stav věci, , ne že není .

Všichni, kdo se ve sklech vyznáte, poraďte, jak zamezit našemu oslepování.Situace je to strašná.Budeme žádat nápravu, povleče se to a budeme poslouchat, že věc je zkolaudovaná a nelze s tím nic dělat a že se máme soudit s inspektorem stavby.To neuděláme, protože je zde státní správa, která o věci evidentně věděla.

Prosím, dejte informaci, co má stavebník s okny udělat, aby naše bydlení bylo opět obyvatelné. Odrazivost a sklon těch velkoobjemových oken je vysoká, což z titulu své funkce musí být. Inspektor stavby Doc. arch. + stavební odbor + radnice však opomněli fakt, že nestaví na zelené louce, nýbrž zde, i když uvedený pohled z výšky na stavbu neodpovídá zde reálu, je patrné, že okna budou problém:
lu-sky.cz
vítané jsou i právní rady, neboť Magistrát nepomohl.Moc děkuji , celie

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama