Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Krbová kamna BLIST

Autor: Marek Hnát
Datum: 26.09.2014 08:26
uživatel: 117406

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s krbovými kamny BLIST. Nabízí je třeba zde:

http://prijemne-teplo.cz/akce-kamna-blist.php

Vyrábí se Srbsku a ceny vypadají zajímavě. Uvažuji totiž o pořízení levnějších krbových kamen pro suterénní místnost, kde by se jen občas zatápělo.

Předem děkuji za odpovědi.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Marek Bednar06.03.2020 19:43
Petr Káčerek06.03.2020 13:15
Petr Malík26.09.2014 18:32
Marek Hnát26.09.2014 09:46
Petr Malík26.09.2014 09:16
Marek Hnát26.09.2014 09:01
Petr Malík26.09.2014 08:40

Datum: 06.03.2020 13:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132077
reakce na ...
Dobrý den,
Nedoporučuji kamna BLIST, je to jen obyčejná plechařina a šmejd. Koupil jsem Blist B10 Eco. Při prvním zátopu se kamna a dvířka po 10 min. mírného ohně pokroutily nešly zavírat, dále se začala vyklat klika dvířek. Materiál je tak tenký že to jsem ještě u krbovek neviděl a sváry to je katastrofa. Kdyby jsi je někdo rozhodl zakoupit NEDOPORUČUJI. Obchod Tvoje Zahrada. Po 3 měsících a zaslání požadovaných dokumentů a fotodokumentace se ještě nepovedla reklamace, komunikace z jejich strany žádná. Když se dovolám jen slibuji že se ozvou a nic.

Autor: Marek Bednar
Datum: 06.03.2020 19:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110950
reakce na ...
Spis otazka kdo si tohle vubec koupi, ale asi jo. Me by to treba ani ve snu nenapadlo, protoze material, prace, marze prodejce maji nejakou min. hranici, ktera jde odhadnout. To mate jako si jit koupit cesky pivo 0,5 litru za 2,5 Kc. Clovek to pivo ani nemusi zkouset, aby dopredu vedel, ze se jedna o patok, no a stejne to mate s temi kamny, ktere se prodavaji za 3600 Kc. Co od toho asi tak cekat ze...

Autor: Petr Malík
Datum: 26.09.2014 08:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110233
reakce na ...
Dobrý den
Jestli to máte jen na občasné přitopení nebo podpůrné vytápění, pak prakticky lze zvolit "jakákoliv kamna".
Jestli ale například chcete, aby kamna temperovala např. 10-12h bez obsluhy, pak lze koupit kamna cca od 3-10 tis. (dle výkonu) která mají šachtu, čili kamna odhořívací. Princip spočívá v tom, že je nasypete buďto hn. uhlím ořech 1 nebo vyskládáte dřevěnými briketami (lze i dřevem, nebo i klasicky přikládat dřevo hn. uh. brikety atd.,)a nahoře zapálíte, po rozhoření a seřízení se více starat nemusíte, kamna budou samostatně odhořívat bez zbytečného kouře z komína.Záleží co od kamen chcete, ale má-li to být jen na přitopení pak můžete volit prakticky cokoliv. Další možností jsou např. odhořívací kamna na dřevo, kde můžete naložit dřevo ale naležato a to také samo odhořívá (např. upland)
Při výběru jakýchkoliv kamen mrkněte jaký mají výkon (vytápěný objem) abyste orientačně věděl zda Vám budou stačit.

P.S.Zkuste se podívat na nějaké recenze,(na ta kamna blist) např. na heureka cz. atd.
V 5kw třídě bych ještě doporučil podívat se na kamna od Thormy např.
http://krbova-kamna.heureka.cz/thorma-bozen/
http://krbova-kamna.heureka.cz/thorma-filex-h/
http://www.elektro-kamik.cz/detail.php?id_z=196024
atd.
Mají totiž prakticky řešené vybírání popela, vnější roštové táhlo a otočný rošt, kamna se uzavřou a vyroštují po cca 5 minutách můžete vynést popel =nebude se vám prášit po místnosti. Rovněž je praktické oddělení spodních a horních dvířek, částečně je lze užít i jako odhořívací (zvláště filex, jinak čistě odhořívací kamna mají vyšší šachtu) ale každopádně mají hlubší "stáložárnější ohniště", palivo dřevo, brikety (uhel. i dřev.)případně i to hn. uhlí ořech1(zapaluje se shora)

Datum: 26.09.2014 09:01 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,

moc děkuji za rychlou odpověď. Bohužel nikde jsem recenzi na kvalitu a funkci těchto kamen nenašel. Na Heurece jsou jen recenze na kvalitu internetového obchodu. Právě že je to asi novinka, tak nikde není o tom nic napsáno. Tak právě jsem to zkusil zde.

Jinak ta kamna by měla sloužit k přitápění a i navození atmosféry (prosklená dvířka). A i na občasné vaření. A právě tato kritéria přesně kamna BLIST splňují. A proto se právě ptám na jejich kvalitu. Nerad bych, aby mi pak po roce nebo dvou popraskala litina.

Datum: 26.09.2014 09:16 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Té litiny se bát nemusíte, mám zkušenost, pokud vysloveně litina nemá vnitřní skrytou struktur. vadu, pak i u těch "levných kamen" vydrží i deset i víc let. Spíše většinou praskají šamoty, ty stačí vymazat. Doplnil jsem ještě o kamna od Thormy, myslím že by Vám mohla také vyhovovat pokud volíte 5kw modely jsou totiž praktická dobře se užívají regulují dá se vařit nenáročná na tah skoro všechna paliva provedení sálavá (bozen) konvekční (merano, meran) i kombinovaná (milano 2) Mají litinová dvířka.

Ono ty "levnější kamna obecně" materiálově většinou kombinace plech litina šamot, sice nejsou dimenzována na doživotní užívání ale při slušném zacházení Vám budou sloužit minimálně deset i víc let, po 5-6 letech se většinou jen vymění rošt, mám např. od Thormy takže tu mohu posoudit, ve stejné cca "cenové relaci" mám i od Wamsleru a mohu říct materiálově je to +,- stejné. Výhodou ale je pokud jsou dvířka litinová. (ať již prosklená či neprosklená)

P.S. Pokud Vás ta kamna blist tak oslovila, doporučuji zajet si do obchodu kde si je můžete "osahat", vidět na živo, to ostatně je dobré i v případě jakýchkoliv jiných kamen, na místě totiž uvidíte nejlépe "dimenzování materiálů". Tedy pokud je to možné.

Datum: 26.09.2014 09:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky za tip na ty Thormy! Koukal jsem na ně a nevypadají vůbec špatně. Vypadá to, že i konstrukčně jsou na tom dobře. Např. ty MERANO.

Datum: 26.09.2014 18:32 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak thormy mám již léta konkrétně typ Kerpen 2u4p, lidé je přehlíží protože nemají sklo, ALE jsou to zlatá kamínka. Když je naplníte hn. uhlím ořech, nebo dřevěnými briketami a nahoře zapálíte hřejí Vám dle nastaveného výkonu 10-12 hodin(od zapálení do vyhasnutí) bez obsluhy a kouře z komína.
No a ty co jsem vám doporučil jsou všechny ODVOZENINY těch kerpenů, na odhořívání je užijete omezeně, mají nižší šachtu ale jinak jsou opravdu bezproblémová, zatopíte prakticky jakýmkoliv palivem, uvaříte na nich, mají dobře řešené vybírání popele, s hn. uhelnými briketami (klasicky přikládáte)lze topit prakticky bez přerušování jen jednou za den vyhodíte popel a za mnoho hodin lze restartovat, mají hlubší ohniště takže lze topit stáložárně (tzn. po vyhoření na žhavé uzavřete přívody vzduchu a kamna pasívně sálají ještě mnoho hodin.Materiálově jsou všechny tyto "verze" stejné, ale při rozumném užívání Vám i na trvalé topení poslouží řadu let (mně již cca 9 let, pokud byste tedy náhodou nenarazil na "zmetek" i to se stává, ) Za ty peníze......Ty verze jsou v "různých obmněnách" pod různými názvy, např. bozen, verona, milano, meran, merano, prakticky to samé akorát např. ty merano meran jsou konvekční a u milano 2 si volíte sálavá nebo konvekční to se reguluje otvíráním a zavíráním plotny. Jsou to všechno rozměrově malá kamínka ale vytápí velice rychle a dobře. Za zmínku stojí i tato:

http://krbova-kamna.heureka.cz/thorma-filex-h/galerie/

Mají širší dvířka na polena a dř. brikety, také malou šachtičku případně na uhlí a také varnou plotnu.

Materiálově a konstrukčně obdobná také dobrá kamna jsou i od Wamsleru např.:
http://www.kutilhaus.cz/kamna-wo-carla-5kw-zv

Ale mají hůře řešené roštování bez rošt. táhla, takže si můžete naprášit,i když táhlo lze po záruce dodělat, jsou náročnější na tah a jsou zpřevodovány do pomala což moc neovlivníte =omezená regulace sekund. vzduchu, i tak jsou to ale také dobrá kamna "sestry" těch thorem viz. výš.
Jsou i další ale tam už "lezeme" s cenou nahoru, což asi nechcete.
Pokud máte k tomu co jsem napsal ještě dotaz, klidně se ptejte. :-)
Omlouvám se už se opakuji :-)
P.S. Pokud by jste náhodou volil některé ty thormy, mrkněte napřed na bazoš, viděl jsem tam nové nebo zcela zánovní kousky (některé ještě i se zárukou) takže tam byste také mohl ušetřit, pokud budete chtít.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama