Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Automatický kondenzační kotel pro spalování biomasy s vysokou vlhkostí

Autor článku: Ing. Jan Koloničný, Ph.D., Ing. Lubomír Martiník, Ing. David Kupka, Ph.D., VŠB- Technická univerzita Ostrava, Výzkumné energetické centrum
Plné znění článku: Automatický kondenzační kotel pro spalování biomasy s vysokou vlhkostí
Anotace článku: Kondenzační kotle menších výkonů se téměř výhradně uplatňují jen v oblasti spalování plynných a kapalných paliv, jež se vyznačují poměrně vysokou čistotou spalin. V případě biomasy se tento typ kotle nejčastěji používá ke spalování pelet, které mají velmi nízkou vlhkost (zpravidla do 5 % hmotnosti). Kondenzační kotle menších výkonů na spalování biomasy s vyšším podílem vlhkosti, jakou je například štěpka, se dosud na trhu nevyskytují.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
kondenzátTomáš tom13.07.2015 19:23
PoměrVladimír Křen13.07.2015 09:57

Příspěvky
Předmět: kondenzát
Autor: Tomáš tom
Datum: 13.07.2015 19:23 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
Tuto větu tam máte dvakrát za sebou: "Tímto bylo doloženo, že veškeré limity pro vypouštění do kanalizace s vyústěním na ČOV kondenzát splňuje."

Bylo zkoušeno jak závisí složení a kyselost kondenzátu na palivu?
Ono stejně i při nekondenzačním kotli (nebo i při táborovém ohni) ten kondenzát nakonec někde stejně zkondenzuje, okyselí půdu a napáchá další škody a deštěm může být také spláchnut do kanalizace. Takže odvádění do kanalizace považuji za menší zlo a případně i neutralizace je také možná.

"splašky obecně jsou spíše zásadité povahy" já bych řekl že moč je spíše kyselá než zásaditá. Odkud máte informaci o zásadité povaze splašků? Zásadité je mýdlo nebo prací prášky. Jak si s tím kondenzátem poradí třeba malá domovní čistírna, zabije kondenzát čistící bakterie?

Nelze ten kondenzát využít jako surovinu pro něco jiného? Kdysi se vyráběl ze dřeva methanol.

Předmět: Poměr
Autor: Vladimír Křen
Datum: 13.07.2015 09:57 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Pro správnou funkci kotle je nutno zachovat definovaný poměr mezi výkonem podlahovky a radiátorů (jaký je procentní poměr). Jaký je v procentech minimální výkon k jmenovitému a poslední otázka kolik by kotel stál při sériové výrobě?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama