HKS Lazar Uni komfort

Reklama
OG Odřich Guřan @odrich.guran před 9 roky27.10.2014 14:39:00
HKS Lazar Uni komfort

Zdravím všechny znalé!
Mám čerstvě namontovaný kotel Lazar Uni komfort 24 kW. Uhlí jsem koupil černé z uhelných skladů Opava (Chlebičov). Barák zateplený, plastová okna. Kotel používám i k nahřívání vody do bojleru. Komín mám otevřený minimálně, prý ať nejde všecko teplo do komínu.
Kotel se mi nedaří moc doladit, tak prosím o rady.
1) Uhlí se po spálení dost struskuje, vznikají hroudy, místo popílku.
Servisák nastavil 10,5 práce 27 prostoj.

2) Topím s nastavením pomocí ekvitermní křivky. Křivku mám nastavenou na 1.0 a v tom doladění na -20! Kotel i přes to jede jak blázen, v baráku je 25 stupňů i víc, takže ho musím přepínat do letního režimu. Nastavoval jsem i noční útlum, ale nechápu moc jestli je třeba nastavit ten útlum teploty nejvíc co jde nebo nejmíň (0-30 'C), protože tak i tak to topí hodně.

Včera jsem dal kotel do letního režimu, tak už se mi doma ochladilo na 22 'C :-D

Prosím o rady, zkušenosti!
Děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

67 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.