Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Attack nebo Panther

Autor: Pavel Konečný
Datum: 04.11.2014 21:51
uživatel: 115067

Zdravím. Pokud budou vyhlášeny dotace pro MSK chtěl bych na chalupě instalovat autkotel. Po prostudování všech dostupných fór jsem vybral do finále dva favority(z mé stránky) Attack FD automat a Kovarson Panther. Cenově rozdíl cca 4 000,-Kč, topení hnědé uhlí(pelety mě lákají, ale cenově vyšší třída). Prosím Vás o sdělení Vašich zkušeností s provozem těchto kotlů, popř. možnost shlédnout kotel v provozu. Chalupa je v Jeseníkách-Krnovsko, rodinný dům, teď U-26 5-ti čl., 150m2 otápěné plochy, nerez komín 180mm, 14 radiátorů, samotíž+čerpadlo, bojler-stávající stav dřevo, uhlí, ok. Ale je to o pohodlí, dřeva nebude dost, momentálně víkendový cyklus, později delší pobyt. Děkuji za Vaše příspěvky. PK

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 77   starší >>
Datum: 14.03.2016 21:53 upozornit redakci
uživatel: 119579
reakce na ...
Příspěvky autora byly smazány, protože pravidla diskuse na TZB-info nedovolují uvádět tvrzení o třetích osobách. Snažili jsme se i s autorem spojit a situaci vyjasnit, naše snaha zůstala bez reakce. SFŽP zatím údajně nevyhovující kotel dále prověřuje: https://vytapeni.tzb-info.cz/kotlikove-dotace/14276-sfzp-proveruje-dotovane-kotle-u-jednoho-ceka-na-dalsi-nezavisly-posudek

Autor: milos samek
Datum: 15.03.2016 17:08 upozornit redakci
uživatel: 120714
reakce na ...
tobě ten kovarson hodně tlačí v žaludku

Autor: Tomáš Sýkora
Datum: 13.05.2016 09:48 upozornit redakci
uživatel: 119579
reakce na ...
Příspěvky autora byly smazány, protože pravidla diskuse na TZB-info nedovolují uvádět tvrzení o třetích osobách. Snažili jsme se i s autorem spojit a situaci vyjasnit, naše snaha zůstala bez reakce. SFŽP zatím údajně nevyhovující kotel dále prověřuje: https://vytapeni.tzb-info.cz/kotlikove-dotace/14276-sfzp-proveruje-dotovane-kotle-u-jednoho-ceka-na-dalsi-nezavisly-posudek

Autor: Dagmar Kopačková
Datum: 23.05.2016 15:00 upozornit redakci
uživatel: 104471
reakce na ...
Vážený pane Sýkoro,
v tomto fóru již od ledna 2016 uveřejňujete příspěvky s pochybnostmi o kvalitě některých kotlů s odkazem na informace ze zkušebny. Zkušebna je však vázána mlčenlivostí a je tedy otázkou, jak je možné podobné informace získat a jak jsou věrohodné. S ohledem na zprávy mezi veřejností jsme zařadili do doprovodného programu veletrhu Aquatherm jeden den věnovaný kotlíkovým dotacím. Zástupci SFŽP potvrdili, že zařazení některých výrobků bude ještě prověřeno a doporučení, aby zákazníci preferovali výrobky s ověřením zkušebny. Je konec května a výrobky, o kterých se hovořilo a které jste také vy zmiňoval, jsou stále v platném seznamu. Píšete, že o problematice ví SFŽP, ČOI, MŽP. Ty buď nekonají, nebo se jedná o šíření nepravdivých informací. Naším zájmem je minimalizovat zásahy do diskuse, svobodný názor je podstatou tohoto fóra, ale s tímto Vás upozorňuji, že pokud se nám nepodaří informace ověřit, vaše příspěvky budou smazány.
O problematice jsme již zveřejnili:
https://vytapeni.tzb-info.cz/kotlikove-dotace/118400-kotlikove-dotace-i-na-naprosto-nevyhovujici-topidla
https://vytapeni.tzb-info.cz/kotlikove-dotace/13783-opet-problemova-kotlikova-dotace-mel-pan-ministr-pravdu
https://vytapeni.tzb-info.cz/kotlikove-dotace/13794-kotlikove-dotace-z-pohledu-odbornika-stat-dotuje-uhelne-kotle-na-spalovani-odpadku
https://vytapeni.tzb-info.cz/kotlikove-dotace/13735-kotlikgate

Autor: Lukáš Havlíček
Datum: 23.05.2016 18:27 upozornit redakci
uživatel: 110059
reakce na ...
Mě z toho Vašeho příspěvku celkem jasně plyne - stačí zaplatit a cenzura (vymazání příspěvků) není problém. Obdobně se zde mazali příspěvky kolem Hotjetu asi tak před rokem.
Jsem zvědavý, jak dlouho zde vydrží tento můj příspěvek....
Hlavně se nedivte, že tato diskuze je čím dál méně hodnotná, protože prostě lidé kteří sem psali již nepíšou, protože jim ta Vaše cenzura vadí.

Autor: Bečvář Josef
Datum: 23.05.2016 19:50 upozornit redakci
uživatel: 115204
reakce na ...
Já to čtu podstatně jinak. Nepravdivé a lživé informace, které by mohly poškodit nejen zákazníka, ale i konkurenci a regulérní soutěž, budou nekompromisně vymazány. Je na tom něco špatného???

Datum: 23.05.2016 20:51 upozornit redakci
reakce na ...
Asi neumíte číst....

Autor: Bečvář Josef
Datum: 24.05.2016 19:24 upozornit redakci
uživatel: 115204
reakce na ...
Smazáno

Datum: 25.05.2016 10:59 upozornit redakci
reakce na ...
reakce na p.Havlíčka: Dobrý den, váš příspěvek není důvod mazat. Mažeme ty, které jsou v rozporu s pravidly. Zákony platí i pro nás a diskusi na TZB-info. Chceme peníze vyplácet autorům za nové a užitečné věci a ne za honoráře právníkům.
Co se týká zmiňovaného Hotjetu, tak zrovna oni byli ti, kteří nikdy žádné mazání nepožadovali. Stejně tak diskusi respektují i jiné firmy a my si toho vážíme. Někdy to mají skutečně hodně těžké.
Jak jste si všiml, příspěvky p. Sýkory jsme zatím nesmazali. Ověřujeme uvedené informace a rovněž p. Sýkoru jsme vyzvali, aby nám k situaci podal podrobnější informace.
A na závěr vás ujišťuji, že jsme nikdy nesmazali žádný příspěvek na základě toho, že by to někdo chtěl zaplatit.

Datum: 25.05.2016 15:05 upozornit redakci
reakce na ...
Pane Havlíčku, nedá mi - jedno zamyšlení mimo diskusní téma: přemýšlela jsem o vašem obvinění "stačí zaplatit". Byly firmy, které se do diskuse zapojily (ač třeba nerady a po dlouhém přesvědčování), firmy, které na nás poslaly právníky a vyhrožovaly soudy. Ale zaplatit nám za smazání ještě nikdo nechtěl. Nasadil jste mi brouka do hlavy.

Autor: Martin Lampoun
Datum: 23.05.2016 21:42 upozornit redakci
uživatel: 119709
reakce na ...
Vážená paní Kopačková,
to o čem tady píše pan Sýkora je veřejným tajemstvím. Litinový kotel s polským hořákem nemůže splňovat přísné limity ekodesignu. Myslím, že o tom tady již před časem psal ing. Lyčka který je přispěvovatelem TZB. Možná by stačilo s tímto pánem pohovořit.

Datum: 25.05.2016 14:31 upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, odkaz na článek Ing. Lyčky jsme uváděla v předchozím příspěvku (https://vytapeni.tzb-info.cz/kotlikove-dotace/13783-opet-problemova-kotlikova-dotace-mel-pan-ministr-pravdu).

Datum: 31.05.2016 15:01 upozornit redakci
reakce na ...
Ještě jedna zpráva, http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/nektere-schvalene-kotle-nesplnuji-podminky-dotaci-varuji-vyrobci/1355687

toto je dost závažné tvrzení,
"Asociace si vybrala jeden kotel slovenského výrobce, který má platný slovenský certifikát a pro zařazení na seznam vhodných výrobků už žádné další české zkoušky nepotřebuje. Nechala jej otestovat v brněnské laboratoři, která zkoušky dělá jako jediná v Česku. Podle výsledků testu kotel loni v lednu zcela propadl.

"Daný výrobek deklaruje tu nejvyšší (pátou) imisní třídu. Výsledek byl takový, že podle autorizovaného měření není ani ve třetí třídě. Čili podle našeho názoru a výsledků tohoto měření by neměl být vůbec uváděn na trh," řekl Krátký.

Toto již loni někdy v únoru nebo březnu psal na diskusi TZB pan Sýkora, pak byly jeho příspěvky smazány. Pamatuji si to velice dobře neboť jsem v tu dobu vybíral kotel.

Datum: 25.05.2016 15:00 upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den ještě jednou všem diskutujícím. Jen na upřesněnou: v tuto chvíli se tu nebavíme o technických specifikacích kotle, ale o právních důsledcích zveřejnění informace.
Jak jste si jistě všimli v reportáži ČT viz https://vytapeni.tzb-info.cz/kotlikove-dotace/118400-kotlikove-dotace-i-na-naprosto-nevyhovujici-topidla a ve všech ostatních zdrojích hovoří lidé ze zkušebny, z APTT, MŽP stylem "...jeden z kotlů, některé z kotlů, některé zahraniční zkušebně....", stejně tak se vyjadřovali zástupci SFŽP na Aquathermu. Mělo by mne těšit, že nám věříte, že my na TZB-info si můžeme dovolit jmenovat.
Jediné co bylo na začátku března řečeno, že bude seznam prověřen. A je 2 měsíce poté! P. Lampoun píše jak je to jasné. A proč je tedy seznam bez změn? Pokoušíme se ověřit informace - tak vznikne naše rozhodnutí smazat - nechat. Hovořilo se o tom, že na konci března bude jasno. :(
Děkuji, že do diskuse přispíváte, že vás diskuse zajímá, ale někdy je to prostě obtížné ustát. Věřím, že chápete, že nemůžeme suplovat práci ČOI, policie, soudit oprávněnost akreditace zkušebny....

Datum: 30.05.2016 19:49 upozornit redakci
reakce na ...
Vážená paní Kopačková,
že by pan Sýkora měl přeci jen pravdu?
https://vytapeni.tzb-info.cz/kotlikove-dotace/14276-sfzp-proveruje-dotovane-kotle-u-jednoho-ceka-na-dalsi-nezavisly-posudek
Neměla byste příspěvky pana Sýkory vrátit s omluvou?

Autor: Jiří Zilvar
Datum: 30.05.2016 23:42 upozornit redakci
uživatel: 120411
reakce na ...
Pokud správně čtu, v tiskové zprávě se píše, že z hlediska EU jsou stanoviska obou zkušeben (brněnské i slovenské) rovnocenná a SFŽP nehodlá vyvozovat žádné závěry, dokud nedostane vyjádření ze třetí, arbitrážní zkušebny. Tedy SFŽP zatím nemá žádný výsledek, kotle dále prověřuje a kotle obou zmíněných výrobců jsou dále na oficiálním seznamu SFŽP.

TZB-info není zkušebna a usiluje o publikaci ověřených informací. Dokud tvrzení, že slovenský kotel nesplňuje ecodesign, neověří instituce, která je k tomu určená, disponuje výrobce platným certifikátem. Pokud nezávislá zkušebna prokáže opak, bude TZB-info jedním z prvních míst, kde se to dočtete.

Datum: 31.05.2016 07:10 upozornit redakci
reakce na ...
Podle mě se v tom článku píše, že kotel na zkušebně v Brně nevyhověl v některých parametrech. Nikde tam nic není napsáno o slovenské zkušebně. A také je tam napsáno, že pro potvrzení toho že kotel nevyhovuje je potřeba ověření ještě na další zkušebně - a opět nezávislé (to jsou snad všechny, ne?). Tak třeba já z toho chápu, že ten kotel prostě nevyhovuje (na zkušebně v Brně by prostě neprošel, jenže on byl zkoušený jinde).
Vše ostatní okolo je prostě plácání aby se to nějak zaonačilo....

Datum: 31.05.2016 09:10 upozornit redakci
reakce na ...
Stačí trochu zapátrat po netu, http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/slovensky-kotel-nesplnuje-podminky-dotacni-podminky-tvrdi-cesti-vyrobci-1298843

Nechápu jak můžete být tak zabedněný, viděli jste konstrukci kotle? Není možné aby splňoval emisní limity ekodesignu, dakoňácká litina, všechno frčí do komínu a těch pár cihel nad vodním roštem nic nezachrání. Všeobecně je známo, kdo neprojde v Brně jde do Piešťan, tam projde. Nechápu proč to tady TZB již nerozmázne, je tam pár lidí co o tomto problému moc dobře ví. Osobně jsem s pár lidmi na toto téma hovořil na aquathermě. TZB by mělo první bojovat proti podvodníkům a ne zametat nekalosti pod kobereček.

Autor: Josef Musil
Datum: 31.05.2016 13:44 upozornit redakci
uživatel: 100821
reakce na ...
Je vidět, že kotle Attack by se do kotlíkové dotace neměli vůbec dostat a je na čase, aby se už MŽP už konečně rozhoupalo a udělalo v té džungli pořádek. V Německu by se to určitě nemohlo stát. Vím o zahraničním peletovém kotli, který má v Německu 5. emisní třídu podle TIF a u nás se do dotačního programu nedostal, protože naše ministerstvo neuzná certifikát z Německa. Výrobci se nechce dávat stovky tisíc za to, co už někdo v Evropě vyzkoušel, tak se na to raději vykašlal. Jinak tento kotel byl původně v předchozí dotaci Zelená úsporám.

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 31.05.2016 14:24 upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
Můj dojem je, že o tom rozhoduje "nevzdělaný" úředník a jeho zajímá jen to číslo na papíře. Bohužel.

Autor: metball iGIN
Datum: 31.05.2016 22:46 upozornit redakci
uživatel: 104998
reakce na ...
Hmmm,
na PAPÍŘE Z TISKÁRNY CENIN?

Schola Brutus by SFO

PS:
Popírání přírodních zákonů, toť oč tu běží O>:)

PPS?
Mimochodem, jak je to s tím Selektivním Zamykáním ...
ptám se na to třicet hodin po vyhlášení Break Site Down NeFÉR-Enda, kdy 51.8% přišedších ... no, furt lepší jak AntiAtomíci v Rakousku, co si u jednoho cajlovskýho vychcánka kupují měřáky na odlišení Hnusných Jaderných Elektronů v zásuvce od těch Modrých Ledovcových...

iGoNY

Autor: Václav Fígl
Datum: 01.06.2016 20:32 upozornit redakci
uživatel: 122323
reakce na ...
smazáno

Datum: 06.06.2016 17:29 upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,
paní Kopačková není načase vrátit příspěvky pana Sýkory zpět? :-)
https://vytapeni.tzb-info.cz/kotlikove-dotace/14305-nevyhovujici-uhelne-kotle-se-jiz-probiraji-v-televizi

Datum: 06.06.2016 19:38 upozornit redakci
reakce na ...
Já myslím, že vrácení příspěvků je jen to nejmenší, spíš bych se zamyslel nad důvodem smazání - příspěvky byly starší, a najednou byl hrozný zájem o tyto příspěvky. Během pár dnů byly smazány a pár dní potom začíná být celkem jasné, že ty kotle jsou prostě certifikovány podvodem. A za výrobce se postavil tento portál - je to v pořádku? Podle mě ne a na místě je přinejmenším omluva - ne jednotlivci, ale všem čtenářům a přispěvovatelům portálu. Já osobně zvažuji přestat zde cokoliv psát, protože se necítím být podvodníkem.

Autor: Josef Musil
Datum: 07.06.2016 16:52 upozornit redakci
uživatel: 100821
reakce na ...
Na to Vám paní Kopečková asi neodpoví nebo odpovědět nesmí.No je vidět, že tento portál nemá čisté svědomí a bere se zde "zřetel" na "obchodní " vztahy, že?

Datum: 07.06.2016 23:42 upozornit redakci
reakce na ...
Pane Musile, pane Havlíčku, dobrý den. Mohu Vás ujistit, že: 1. svědomí máme čisté, 2. původní příspěvky p. Sýkory z ledna jsme v diskusi nechali, protože jsme doufali v to, že se k nim bude diskutovat na k tomu určeném fóru na Aquathermu. Zde se však posluchači spokojili s konstatováním SFŽP, že seznam bude prověřen a s doporučením, že pokud si lidé chtějí být jistí, mají si koupit VÝROBKY OVĚŘENÉ ZKUŠEBNOU. 3. ke smazání došlo až poté, co se na seznamu doporučených výrobků další 2 měsíce nic nezměnilo, ale především proto, že se v diskusi objevil příspěvek se zaručenými interními informacemi ze zkušebny z Brna. Skutečně věříte, že renomovaná zkušebna by toto udělala? 4. Ano, i mne štve, když se dotují výrobky, které by se dotovat neměli. (Bohužel v dotacích a nejen po česku je toho co mne neštve jako šafránu.) 5. Nevím, co myslíte obchodními zájmy, ale již na jiném místě této diskuse jsem si "posteskla", že za smazání nám ještě nikdo zaplatit nechtěl. 6. za nikoho jsme se nepostavili, jen i my musíme dodržovat zákony a chránit sami sebe. Ale možná bychom mohli uvažovat o zpoplatnění diskuse pro vytvoření dostatečného fondu na soudy, právníky a pokuty a pak by si každý mohl napsat co ho napadne.
Pánové, z mixu konkurenčního boje, snahy urvat z dotací maximum a zvláštního nastavování podmínek dotací vznikla velmi výbušná směs. Nevyřešíme tady platnosti certifikátů, nezávislost zkušeben ani změnu seznamu SFŽP. Ale můžeme podpořit výrobky, o kterých pochyby nejsou. Věnujte prosím svůj čas výrobkům, které si to zaslouží. Pomůžete tak těm, kteří se rozhodují, detaily problému neznají a chtějí si koupit nový kotel. Děkuji.

Datum: 08.06.2016 07:04 upozornit redakci
reakce na ...
Z Vašich žvástu je mi lehce nevolno... Kontrolujte takto poctivě celou diskuzi a mažte příspěvky i jinde, potom Vám budu trochu věřit - máte toho v této zaplevelené diskuzi na pročištění mnoho.....
To se ale předpokládám nestane, takže rozumné řešení je přidat se k těm co tuto uplácenou a cenzurovanou diskuzi opustili.

Autor: milos samek
Datum: 09.06.2016 09:13 upozornit redakci
uživatel: 120714
reakce na ...
tak si založte vlastní stránku a zvracejte si tam sbohem

Autor: Makadam Adam
Datum: 10.06.2016 08:01 upozornit redakci
uživatel: 122379
reakce na ...
Lukáš Havlíček je miestny troll. V príespevku vpravo hore máte odkaz "blokovať užívateľa". Nebudú sa vám zobrazovať jeho príspevky, a budete vedieť že je strata času naňho reagovať.

Datum: 10.06.2016 09:33 upozornit redakci
reakce na ...
Nechte se zaválcovat pod dálnici, uděláte líp.... Psát o trolech je z Vaší strany divné - už jste se naučil přepočet radiátoru?
Vy asi netušíte co je to cenzura, kdyby jste to věděl tak Vám to bude vadit také.

zobrazuji 1 - 30 z 77   starší >>
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama