Nová podlaha do starého domu

OB Ondra Brichta @ondra.brichta před 7 roky18.11.2014 17:55:00
Nová podlaha do starého domu

Dobrý den,
starý dům (l.p. 1889), základy kamenné, zdivo smíšené (kámen->cihla->vepříci), žádná hydroizolace. Vlhkost v podobě výkvětu a odpadající omítky je pouze na jedné stěně, kam zatékala dešťová voda. Po rekonstrukci střechy a odvedení vody už bez dalšího šíření (2r. nazpět). Jinak vlhkost v domě určitě bude, nedělám si iluze. Na druhou stranu, stávající podlahy s nějakou primitivní hydroizolací(asi ipa) nezpůsobují viditelný posun vlhka do zdí. Dům je obývaný rekreačně.

Chci udělat prkennou podlahu na sucho, bez betonování s vědomím,že to nebude 100% ideální a komfort nepůjde srovnat se současnými trendy.

Má smysl po vybourání současných podlah dělat skladbu: hlína>hydroizolace>rošt vyplněný nějakým sypkým "trochu"-izolantem (liapor, sypaný polystyren) a nebo vypustit hydroizolaci a položit impregnovaný rošt rovnou na hlínu (případně do betonových polštářků) ?

Vlhkost tam byla, je a bude, tak jakou zvolit skladbu prkenné podlahy, aby to mělo životnost aspoň 30 let ?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

19 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.