Nová podlaha do starého domu

Reklama
OB Ondra Brichta @ondra.brichta před 7 roky18.11.2014 17:55:00
Nová podlaha do starého domu

Dobrý den,
starý dům (l.p. 1889), základy kamenné, zdivo smíšené (kámen->cihla->vepříci), žádná hydroizolace. Vlhkost v podobě výkvětu a odpadající omítky je pouze na jedné stěně, kam zatékala dešťová voda. Po rekonstrukci střechy a odvedení vody už bez dalšího šíření (2r. nazpět). Jinak vlhkost v domě určitě bude, nedělám si iluze. Na druhou stranu, stávající podlahy s nějakou primitivní hydroizolací(asi ipa) nezpůsobují viditelný posun vlhka do zdí. Dům je obývaný rekreačně.

Chci udělat prkennou podlahu na sucho, bez betonování s vědomím,že to nebude 100% ideální a komfort nepůjde srovnat se současnými trendy.

Má smysl po vybourání současných podlah dělat skladbu: hlína>hydroizolace>rošt vyplněný nějakým sypkým "trochu"-izolantem (liapor, sypaný polystyren) a nebo vypustit hydroizolaci a položit impregnovaný rošt rovnou na hlínu (případně do betonových polštářků) ?

Vlhkost tam byla, je a bude, tak jakou zvolit skladbu prkenné podlahy, aby to mělo životnost aspoň 30 let ?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

19 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.