Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vynesení krovu ocelovou konstukcí

Autor: Luboš Bašný
Datum: 20.11.2014 21:27
uživatel: 117939


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Dobrý den,

potřeboval bych radu, jak vynést krov ve stávajícím řadovém domku, kdy má každý dům nosné stěny společné se sousedem (nosné stěny jsou jen na jedné straně domu a to jak v přízemí tak štítové stěny). Jedná se o novou půdní vestavbu, tak bych to rád udělal tak, aby byla nová půda nezávislá na sousedech (i staticky i tepelně technicky). Nosné stěny v přízemí i v podkroví dle obrázků v příloze.
Jde v podstatě o to, že by se v místě, kde v přízemí není nosná stěna (je tam jen tzv. "přizdinka" na kterou jsou položeny stropní trámy dřev. trámového stropu, tu bych dále nerad zatěžoval) provedl ocelový nosník (cca 8.9 m světlá délka mezi stěnami), na který by byly navařeny ocelové sloupky a ocelové vaznice. Zbytek střešního pláště by už byl standard. Novou nosnou konstrukci krovu by tak tvořil komplet svařenec vynesený na jedné straně oc. nosníkem a na druhé straně by byly vaznice už normálně položeny na zesílenou stěnu tl. 150 mm (po zesílení 180 mm) jako je tomu doposud. Stávající stěny jsou vyzděné z cihel plných pálených. Profily si samozřejmě nechám spočítat od statika jen mi jde o to jestli má ten návrh "hlavu a patu"... V podstatě by možná stačil ocelový jen hlavní spodní nosník a zbytek by mohl být ze dřeva, ale teď řeším spíše styl konstrukce než materiálové provedení.

Díky za případné poznámky a jsem s úctou
Luboš Bašný

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Lysak23.11.2014 17:13
Luboš Bašný23.11.2014 16:29

Příspěvky
Autor: Luboš Bašný
Datum: 23.11.2014 16:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117939
reakce na ...
Nikdo neporadí?

Autor: Pavel Lysak
Datum: 23.11.2014 17:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112796
reakce na ...
Podle me to takto resitelne je. Nejspis by to slo resit i jenom drevem, otazka jsou prurezy. Zajdete za statikem a ten vam povi urcite vice.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama