Přestavba kotel - zasekává se podávání paliva

Reklama
KK KEnik Keberdle @kenik.keberdle před 8 roky16.12.2014 09:44:00
Přestavba kotel - zasekává se podávání paliva

Zdravím,

mám již od 2 roky prestaveny Dakon 26, celou dobu užívání mám problem s tím že se zasekne motor - typicky by se měl střihnout šroubek. U mě ne. Šnek stojí motor vrčí a hřeje.
Zpočátku to bylo jednou za měsíc. Vloni jendou týdně, nyní i 4x za noc.( mám hlídání teploty kotle pomocí RaspberyPy - volá mi na telefon při poklesu pod 45°C)
U nás jej od stejného dodavatele mají 4 lidé a nikomu to nedělá. Když se sekne tak střihne šroubek M5.
Mě to nepřestřihne ani M4!

Topím hnědou 2ku, spíše větší, nyní tam mám jemnou černou 2ku a to samé možná ještě horší. 3x během hodiny zásek mě přiměl k tomu ,že jsme přepnul na "manual"

Dodavatel mi dal na vyzkoušení motor i převodovku.
Včera jsem vyměnil převodovku a zaseklo se to ihned ( ale převedovka měla orezlý náboj ve kterém je uložena hřídel od šneku, navíc hřídel mi neprošla tak daleko jako v puvodní převodovce - cca 1 cm by měl koukat a nekoukalo nic, myslel jsem že když jej roztočím tak vyjede)

Máte s tím někdo zkušenost?

Zkusí dnes vyndat komplet šnek a podívat se jak vypadá. Říkám si ale že kdyby se to seklo ve šneku tak se musí střihnout šroubek!?

Foto přiloženo..

PS: puvodní motor jsme oměřili dostává 218 -220V při běhu má odběr 1.25A při záseku 3.4A.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

22 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.