Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Ohřev vody v bazénu

Autor: Pavel Šveňha
Datum: 06.03.2015 14:25
uživatel: 104103

Dobrý den, prosím o radu.
Koupil jsem bazén Azuro (plechová konstrukce + folie) a chci ho zakopat do země. Ohřev chci řešit normálním podlahovým topením (hadice s vodou) v betonový desce. Skladba dna bazénu je beton-geotextilije-folie.Zdroj tepla plánuji solár+samostatné čerpadlo. Znamý mi řekl, že ohřev takhle moc fungovat nebude, protože geotextilie teplo odizoluje a účinnost bude malá. Má někdo zkušenosti s vytápěním bazénu tímto způsobem, nebo je to úplná blbost a mám zvolit jiné řešení? Jaké? Výhody-nevýhody. Cena pořízení + náklady na vytápění. Nechci investovat moc peněz. Díky za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Robert Valík10.03.2015 17:24
Laďa Jaskva06.03.2015 20:40
Pavel Šveňha06.03.2015 19:48
Laďa Jaskva06.03.2015 15:50

Datum: 10.03.2015 17:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119252
reakce na ...
Řešil jsem něco lehce podobného, má smysl kupovat solární plachtu?

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 06.03.2015 15:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Fotogalerie:
Dobrý den. Podle mě plánujete naprostou blbost. Těmi soláry ohřívejte přímo bazénovou vodu. Jednak němusíte řešit jakousi podlahovku, ( která bude krásně topit do země ) a tím že budete ohřívat přímo bazénovou vodu budete mít nejvyšší možnou účinnost. Já to tak nějak mám.
S pozdravem Laďa

Autor: Pavel Šveňha
Datum: 06.03.2015 19:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104103
reakce na ...
do země by to topit nemělo, když tam bude polystyren a na ohřev vody soláry je potřeba velká plocha panelů. Taky je u podlahového vytápění velká setrvačnost. Daší věc je zdroj vytápění, který se dá relativně snadno změnit.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 06.03.2015 20:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Tak tu vodu ze soláru hoňte přez deskový výměník a to Vám umožní změnit zdroj bez problémů, aniž by se toho zúčastňovala bazénová voda.
S pozdravem Laďa

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama