Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zateplení balkonu a s ním související vznik plísní

Autor: Denisa Skupníková
Datum: 25.03.2015 13:42
uživatel: 119395


Fotogalerie:

Dobrý den, obracím se na Vás s otázkou, jak má vypadat správně provedené zateplení lodžie. Nastěhovali jsme se do nového bytu, kde již byly vyměněny okna a provedeno zateplení fasády. Bohužel v průběhu těchto prací v bytě nikdo nebydlel. Již třetím rokem se nám objevuje plíseň v místech pod prahem u balkonových dveří a ještě i v kuchyni pod parapetem, kde tedy i výrazně profukuje. Nedaří se nám vůbec vytopit byt, jsme bezradní. Obrátili jsme se tedy na firmu, která tyto práce prováděla a ta nás odbyla, že nám nic nespraví, i když jsou okna i fasáda v záruce. Ráda bych byla v obraze, abych je přinutila celou situaci řešit. Jde mi o technologické řešení zateplení betonového schodku, který je u balkonových dveří zvenčí. Pán mi tvrdil, že schodek nemusí být betonový, že se jedná pouze o polystyren, který je obložen dlažbou ... nevím, zda-li, i když budeme hovořit o extrudovaném polystyrenu, může být tento detail takto řešen. Zasílám i obrázek, na obrázku jsou i označeny rohy, které bývyjí často mokré. Předem děkuji za radu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Laďa Jaskva25.03.2015 22:41
Jiří Kubíček25.03.2015 18:02
Ondřej Říha25.03.2015 16:34

Příspěvky
Autor: Laďa Jaskva
Datum: 25.03.2015 22:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Profukovat kolem nových oken, nebo balkonových dveří je známka šlendriánské práce realizační firmy. To je jednoznačný důvod pro reklamaci. S jakým úspěchem se domůžete svých práv je ale ve hvězdách. To zde nikdo nevyřeší. K faktu, že nevytopíte byt, mohu pouze říci, že to nemůže být způsobeno tím špatným usazením všech futer. Prostě to bude další chyba v realizaci topení, nebo v nastavení parametrů topení. Klidně můžete mít poddimenzované radiátory, nebo poddimenzovaný zdroj tepla. Také může být všechno OK, ale máte špatně nastaven řídící systém.
S pozdravem Laďa

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 25.03.2015 18:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, podle mne jak u toho prahu, tak u toho parapetu, máte pod prahem i parapetem tepelný most, což může mít různé příčiny, ale podle vašeho příspěvku bych to viděl na špatnou instalaci prahu a parapetu, resp. oken a dveří, kdy vám pod prahem i parapetem proniká do interiéru chlad a kondenzuje vám zde pak vlhkost a vytvářejí se plísně. To, že u nově zatepleného domu a ještě po výměně oken, vám profukuje vzduch pod parapetem, považuji za dost velkou závadu, vždyť právě tyto stavební úpravy by vám měly byt zatěsnit a zabránit únikům tepla. Trošku bych měl obavu z toho, aby nebyly provedené špatně parapety a okna v celém bytě, resp. domě.

Autor: Ondřej Říha
Datum: 25.03.2015 16:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117871
reakce na ...
Profuk bude pravděpodobně způsoben chybějící izolací mezi rámem okna a zdivem, případně podbetonováním okna (což je špatně). Bez nějaké sondy (tedy sundání parapetu) nezjistíte nic, bez nějakého ověření a sepsání posudku je k opravě nedonutíte.
Co se týče balkónových dveří, tak příčin může být vícero, ale nejčastěji to bývá špatně provedená hydroizolace nebo tam vzniká tepelný most. Opět těžko bez nějaké sondy určit příčinu.
I když tohle můžou být vyšší tepelné ztráty, tak by byt měl jít vytopit na 20 st. C, výkony radiátorů bývají dost předimenzované. Nechci tedy strašit, ale jestli ještě nebude problém ve vytápění...

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama