Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Čištění vlasového filtru

Autor: Kamil Votruba
Datum: 08.04.2015 00:21
uživatel: 119516

Dobry den, prosim o radu jak vycistit vlasovy filtr (sitko na nacistoty v cerpadle) me piskove filtrace k bazenu. Mam zapusteny bazen objemny 36m3, techniku pro nej v sachte vedle nej, pod urovni hladiny. Filtrace MS-500 ma vykon 12m3/h. To jen pro uplnost, nicmene muj dotaz je obecny. Cerpadlo kazde podobne filtrace ma sitko na hrubsi necistoty primo v sobe. Melo by se cistit. Toto cerpadlo je vsak umisteno az uplne dole v te sachte, nad tim vedou trubky (privod z bazenu, k 6ti-cestnemu ventilu atp). To jsou mista vyse umistena nez je ono cerpadlo. Vsude se jen doctu, ze pri cisteni tohoto sitka musi byt vsechny kohouty zavreny (prave ty z bazenu a onen 6ti-cestny ventil v poloze zavreno). Ano, to je logicke. Prijde mi to vsak jako nutna, nikoliv postacujici podminka. Kdyz se pokousim odsoubovat kryt sitka v cepadle, zacina z nej tect spousty vody. Ta se vali pres teleso cerpadla, zaplavuje dno sachty a hrozi tak realne kuprikladu namoceni motoru cerpadla. Je to logicke, kdyz je spousta vody v trubkach vyse, v prostoru do uzavrenych ventilu. Tak co s tim ale ted?? Onen filtr v cerpadle by se mel cistit cca. jednou tydne. Ale jak na to, kdyz si tim vzdy zaplavim celou sachtu a hrozi uraz elektrickym proudem od namoceneho motoru cerpadla? Neco mi musi nekde unikat:( Bazen jsem koupil pred par dny spolu s nemovitosti. "Zdedil" ho tak - a puvodni vlastnik pry tento vlasovy filtr nikdy necistil. Coz je nepredstavitelne - filtr je ten velmi spinavy a temer nefunguje. Moc dekuji za radu jak onen vlasovy filtr cistit - jaj prostor jeho ulozeni otevrit bez tolika unikajici vody. Dekuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
František Rezek09.04.2015 14:17
Kamil Votruba09.04.2015 09:05
bob svaton09.04.2015 07:40
zdeněk Žabička09.04.2015 07:21
Laďa Jaskva09.04.2015 00:04
Kamil Votruba08.04.2015 23:23
František Rezek08.04.2015 14:06

Datum: 09.04.2015 07:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101170
reakce na ...
Máte pravdu, je to uživatelsky špatně navržené. Asi jako stanice metra Veleslavín bez eskalátoru a výtah kdesi v dáli. Zřejmě nešlo odvodnit dno šachty bezpečně gravitačně do kanalizace. Podle ČSN EN 12056 a ČSN 75 6760 se taková místa mají odvodnit čerpáním. Tedy jímku v podlaze šachty s malým ponorným kalovým čerpadlem s plovákem. Lze použít i čerpadlo osazené v šachtě na dně, které zapnete ručně a zbytek vytřete hadrou - pomož Pámbu.

Autor: bob svaton
Datum: 09.04.2015 07:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108292
reakce na ...
tricet let nebyl na zastavku autobusu smer letiste eskalator a ted se vsichni muzou po....

Autor: František Rezek
Datum: 08.04.2015 14:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102553
reakce na ...
Před a za filtrací musí být ventil k zastavení vody.Pokud není máte smůlu je to blbě udělané bazén se musí upustit ventily přidat.

Datum: 08.04.2015 23:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vsak ty ventily tam jsou - nicmene je take logicke, ze ne milimetr od cerpadla. Kdyz je zavru, netece voda z bazenu, ale z par desitek cm trubek od cerpadla k ventilum. Cely bazen dodavatelsky stavela a pripadne mirne spravovala oficialne firma Marimex. Tedy zadne mistni lamy. Je mi to tedy cele divne a nejake reseni preci musi existovat. Nejaky vypousteci ventil, nejaky specialni chod cerpadla na vypumpovani te vody nebo ja nevim. Ale takto je to oficialni, presto pro mne mirne nepochopitelne :( Cozpak s timto nema nikdo zadnou praxi? Dekuji.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 09.04.2015 00:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. I když je to pro Vás nepochopitelné, tak je to naprosto normální situace. Těch pár litrů vody vysajete vysavačem na vodu, nebo to vytřete hadrem. Mě také tak vyteče několik litrů vody. Prostě to následně vytřu.
S pozdravem Laďa

Datum: 09.04.2015 09:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobry den, dekuji za odpoved. Lehce nepochopitelne to skutecne je, ale budiz. Rekneme, ze to tedy musim vzit jako fakt. Mohu se zeptat jak casto ten vlasovy filtr cistite? Kdyz pominu tu nelogicnost a nepohodlnost z cele situace plynouci, pak si hlavne rikam, co sakra bezpecnost. Cerpadlo a z nej tekouci voda je na stejne vyskove urovni jako motor toho cerpadla. Kdyz vytece par litru vody, nevim nevim, jaka je sance, ze to (byt minimalne) zaplavi motor. A to uz takova sranda neni. No zitra to holt zkusim otevrit a s pujcenym prumyslovym vysavacem to zkusim prubezne odsavat.

Autor: František Rezek
Datum: 09.04.2015 14:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102553
reakce na ...
Já jednou za rok.A to nemám zastřešení.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama