Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Venkovní bazén a skleněná mozaika - skladba

Autor: Majkííí Majkííí
Datum: 10.04.2015 13:46
uživatel: 111404

Dobrý den.

Uvažuji nad venkovním zapuštěným betonovým bazénem + skleněná mozaika + zastřešení.
Je to dobrá volba?

Je lepší dát extrudovaný polystyrén z venkovní strany ztraceného bednění nebo naopak dovnitř bazénu?

Jde mně hlavně o to, které řešení bude lépe odolávat mrazům.

V obou případech se musí udělat stěrka s perlinkou, hydroizolace a potom mozaika.

Výhodou XPS uvnitř je, že je možné pohodlně udělat kulaté rohy u lemu bazénu.

Děkuji za Vaše názory.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
František Rezek13.04.2015 07:46
bob svaton13.04.2015 07:06
František Rezek12.04.2015 22:40
Majkííí Majkííí12.04.2015 21:13
František Rezek10.04.2015 15:23

Datum: 10.04.2015 15:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102553
reakce na ...
Já mám tedy folii a extr.polystyren zevnitř s geotextilií.Myslím si,že pokud použije mozaiku měl by být polystyrén z venku ZB. Důvod je ten,že polystyren je poměrně měkký a v případě úderu se spátovací hmota mezi keramikou může poškodit a další zimy to povolí.

Pokud máte vysokou hladinu spodní vody, bude podle mne potřeba speciální opatření (udělat vanu), aby se spodní voda nedostala se zadní strany obkladu a ZB.V tom případě hrozí odmrznutí.Další varianta je celý bazén odlít z málo nasákavého betonu v kuse.Potom problémy ze spodní vodou nehrozí.

Z těchto důvodů jsem obklad zavrhl a zvolil folii.Mozaikové folie jsou třeba tady: http://www.bazenonline.cz/bazenove/eshop/9-1-Bazenova-folie-Alkorplan

Autor: Majkííí Majkííí
Datum: 12.04.2015 21:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 111404
reakce na ...
O fólii jsem také uvažoval. Problém je v tom, že na internetu vidím jenom šílené ceny za celé role, případně cena za m2 pokud je vhodný zbytek skladem. Navíc tam není nabídka, že přijedou fólii svaří. Potom se cena asi vyšplhá vysoko, ne?

Pokud máte nějaké kontakty na firmy, které dodají a svaří fólii, tak by se mně hodily.

Díky.

Autor: František Rezek
Datum: 12.04.2015 22:40 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Já použil levný modrý střešní fatrafol a za bazén cca 8x4m za svaření dal známému 3000kč.Dle známých z fatry s tím nebude problém.Dnes bych možná uvažoval o folli bílé.Pokud budete mít dobrou pistoli a váleček není na tom nic složitého na Youtube jak svařovat folii je info dost.Slušný střechař svářeč folii
to bez problémů zvládne.

http://www.fatrafol.cz/cz/clanky/folie-fatrafol-nyni-v-barevnych-odstinech-podle-vzorniku-ral.html

Autor: bob svaton
Datum: 13.04.2015 07:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108292
reakce na ...
drive byla v nabidce fatry primo bazenova folie fatrafol 790, ktera uplne z nabidky zmizela. http://www.fatrafol.cz/uploads/pdf/katalog-fatrafol-izolacni-systemy-1247046330.pdf

Autor: František Rezek
Datum: 13.04.2015 07:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
To vím,přestali to dělat.Když jsem se ptal na důvod,takže nakonci záruční doby cca 10let u některých šarží měli problém ze stálobarevností.V místě hladiny byl vidět mírný barevný rozdíl.Zákazníci kvůli tomu reklamovali celý bazén a to jim kvůli těm pár metrům nestálo za to.
V zahraničí jdou na odbyt především bazény bílé dnes bych dal bílou asi taky.
Stačí se podívat na filmy v televizi a pěkné bazény jsou skutečně bílé.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama