Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

vyztužení klenby - tepelný most

Autor: Petr Švec
Datum: 30.04.2015 08:35
uživatel: 119517

Fotogalerie:

Dobrý den,

rád bych se poradil ohledně možného budoucího problému s tepelným mostem. Rekonstruuji klenby nad okny - klenba jako taková je naprosto v pořádku, ale pod ní je tzv. klenbový pás, který má rovnou spodní hranu a tvoří tak ostění okna - tyto pásy jsou občas v trochu horším stavu - uvolněné cihly. Hodlám vše očistit, prolít vodou a nainjektovat cementovou maltou. Ale pro jistotu bych vše rád "pojistil" pomocí ocelových úhelníků. Z vnitřní strany to asi není problém, ale kdybych chtěl ty samé úhelníky aplikovat zvenku, nevystavuju se riziku vzniku tepelného mostu a neriskuji zbytečně pak problémy? Dům nebude komplexně zateplený - obvodové stěny budou pouze omítnuté, jen ostění oken bude mít izolaci 30mm XPS - tím bych úhelníky překryl... pro představu posílám náčrt konstrukce o kterou se jedná. Kdyby to byl problém, asi bych mohl vnější úhelníky vynechat, ale raději bych je tam dal... (původně se mi právě líbilo, že cihlové klenby tepelný most netvoří tak jako např. traverzy nebo železobeton..) díky za konzultaci, Petr

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Švec30.04.2015 09:15
Laďa Jaskva30.04.2015 09:08

Datum: 30.04.2015 09:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Co je to teplený most ? Je to propojení průřezu konstrukce z interiéru do exteriéru materiálem, který má lepší teplenou vodivost, jak materiál, ze kterého je ta konstrukce většinově složena. Například stěna z cihel, kde se nad okna použije monolitický železobetonový překlad. Ten vinkl, který tam dáte by musel být přez celou šířku stěny, aby takový tepelný most vytvořil. Zrovna u toho detailu se ani o tepelný most jednat nemůže. Pokud ale ten vnitřní a venkovní vinkl budou k sobě přivařeny třeba pomocí pásoviny, tak v těch místech se již bude jednat o řádný tepelný most, protože to železo umožní tok tepla. Ale když tam bude tex XPS, tak to nebude žádná tragédie a nejspíš se to nijak neprojeví.
S pozdravem Laďa

Autor: Petr Švec
Datum: 30.04.2015 09:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119517
reakce na ...
Dobrý den, ty dva vinkly vzájemně propojené nebudou. Takže v tom případě jste mě uklidnil - nejsem zase takový vědátor a nyní mám spíše čas akorát na fyzickou práci místo dlouhého studování teorií.
Ještě jednou díky, pomohlo mi to v další práci...
S pozdravem Petr

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama