Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kamenné zdivo - Mantoplate

Autor: Pavel Havel
Datum: 05.05.2015 11:01
uživatel: 119725


Dobrý den,

na internetu jsem se dostal k výrobku Mantoplate (http://www.izozek.cz/manto-plate.htm). Po konzultaci s prodejcem mi bylo sděleno, že 1 cm této omítky ZEVNITŘ nahradí 4-5 cm polystyrenu ZVENKU. Z hlediska výpočtu tepelného odporu je toto nesmysl, avšak nevím zda je nějaký rozdíl v zateplení zevnitř a zvenku.
Při přemýšlení nad touto problematikou mě pouze napadlo, že pokud se použije vnitřní izolace tak se nebude tolik temperovat a akumulovat okolní zdivo - tudíž bych měl chalupu rychleji vytopit, ovšem rychleji tam bude zase zima.
Plánuji zateplit kamennou chalupu z roku 1920 a rád bych použil nějaký difuzní materiál, což Mantoplate splňuje.

Děkuji Vám za reakce, Pavel

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Novák14.05.2015 11:37
Jiří Kubíček05.05.2015 13:42

Příspěvky
Autor: Petr Novák
Datum: 14.05.2015 11:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119414
reakce na ...
Pane Havel, pokud Vám skutečně prodejce tvrdil, že 1 cm mantoplate nahradí 4-5 cm polystyrenu, pak tento prodejce je naprostý lhář.
A v případě, že sám tento prodejce ví, že to není pravda, tak je navíc také naprostý podvodník.
Internet, bohužel, paralelně se svými přínosy, nás nutí vždy uvažovat nad tím, co je skutečnost a co nepravda nebo podvod.
Pro normální, zdravě uvažující lidi je tato "nevýhoda" internetu výzvou.
Pro neuvažující lidi je tato "nevýhoda" internetu dost velký problém.
Tak jako dostatečně staré děcko přestane věřit pohádce o perníkové chaloupce, tak by i normální uvažující lidé měli rozeznat, co je pohádka a co skutečnost.
Bohužel ne všichni si mohou hned uvědomit technické souvislosti různých problémů, neboť po pádu komančismu se technicko-matematické vzdělání přestalo v ČR podporovat.
Osobně mám takové podezření, že pro nový systémem je výhoda postupné ztráty technicko-matematického myšlení. Protože technika a matematická logika sama o sobě zlepšuje úsudek člověka, a to bez ohledu na to, zdali je vysokoškolák nebo ne.
A pro každý systém se hodí, když lidé jsou spíše ovce než občané.
A proto si někteří z nás kupují mantoplate za účelem zateplení objektu.
Takže pokud Vám mohu doporučit, na mantoplate jako zateplení objektu dlouho neuvažujte, a raději na tento produkt jako tepelnou izolaci zapomeňte.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 05.05.2015 13:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, už se to tu nedávno řešilo: https://forum.tzb-info.cz/131574-tepelna-isolace-podlahy-starsiho-domku-manto-plate/vsechny-prispevky , uvedený materiál zcela určitě při své lambdě nemůže nahradit 4-5 cm EPS, když ten EPS má lambdu ještě lepší. Z hlediska pouze tepelné izolace je jedno, z jaké strany izolaci dáte, ale řeší se pak i průběh difúze, případná kondenzace a též ta vámi uváděná akumulace. Pospal jste to naprosto správně, při vnitřním zateplení se prostor rychleji vytopí, ale zase dokáže rychleji vychladnout, takže bude záležet na způsobu užívání stavby a na způsobu vytápění a dimenzování topné soustavy. Uvedený materiál neznáma nemám s ním žádnou zkušenost, z hlediska tepelněizolačního to nebude nic moc (na 4-5 cm běžné izolace zapomeňte), a dále záleží na tom, jaký vlastně s tímto materiálem bude průběh difúze a případné kondenzace v konstrukci.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama