Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Pomoc - bazénové čerpadlo

Autor: Jakub Exner
Datum: 13.06.2015 21:33
uživatel: 120005

Zdravím,

máme zapuštěný bazén - ovál 8x4x1,5m (Cca. 43 kubíků). Používáme bublinkovou folii + solární kolektory. Když je pár dní sluníčko, bazén má okolo 28 stupňů, což je paráda. Nicméně kvůli prodloužení koupací sezóny uvažujeme o doplnění tepelným čerpadlem. Používalo by se tedy jak na začátku, tak na konci léta + v období, kdy je třeba týden hnusně, aby bazén zůstal na určité teplotě a neklesla teplota až třeba na 22 stupňů.
Nicméně k výběru: ze zkušeností ostatních a i jako vítěz nějakého nezávislého testu se ukázala čerpadla Mountfield. Vybíráme mezi dvěma nejsilnějšími kandidáty BP-85HS http://www.mountfield.cz/tepelne-cerpadlo-bp-85hs-3bte0421
a BP-100HS. První má 8,5kW, druhé 10,5kW. Podle stránek i podle toho, co nám řekl pán v Mountfieldu by mělo to slabší stačit. Myslíte, že skutečně bude? Abychom potom nemuseli filtrovat 24/7, aby byl vůbec nějaký výsledek znát a rozdíl v pořizovací ceně jsme za sezónu nepropálili v elektrice. Dále je tu pak ještě tento kandidát: http://www.swimeshop.cz/ohrev-a-uprava-vody-v-bazenu/7596-1631-tepelne-cerpadlo-brilix-xhp-100.htm Co na to říkáte, je to použitelné? Je to známá značka?

Dále na stránce Mountfieldu píší, že optimální průtok je 4m3/h, my máme zhruba 7, nebude s tím problém?

Moc děkuji za reakce!

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jakub Exner14.06.2015 11:41
František Rezek14.06.2015 08:18
Jakub Exner13.06.2015 23:16
František Rezek13.06.2015 22:49

Datum: 13.06.2015 23:16 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zastřešení určitě nechci. Sice by to bylo asi nejlepší řešení, ale mně se to nelíbí, podle mě to vypadá jak nějaký skleník a co jsem se v tom koupal u známého, tak voda sice jak kafé, ale úplně mi z toho nevoněla. Nicméně o tom tento topic není. :-) Jsem už rozhodnutý pro to čerpadlo.

Ještě jsem našel jednoho kandidáta: http://www.kasa.cz/cerpadlo-steinbach-waterpower-8500/ Může se někdo, kdo má zkušenosti s podobnými čerpadly, jako jsem uvedl v podobné cenovce vyjádřit jak to v jakém objemu funguje? A co z toho byste vybrali?

Autor: František Rezek
Datum: 14.06.2015 08:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102553
reakce na ...
Na ohřev vody vašeho objemu o 1stC potřebujete cca 50kWh.tzn:6hodin na plný výkon při ideálních venkovních podmínkách

O kolik Vám klesne teplota cca přes noc?

Autor: Jakub Exner
Datum: 14.06.2015 11:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Když je přes noc teplota do těch 18 stupňů, tak se dá říct, že nepozoruji, že by teplota vody klesla. Když je hodně studená noc třeba 4x za sebou a do toho přes den nesvítí moc sluníčko a je chladno, tak teplota vody klesne třeba o 2-4 stupně. A přesně tohle bych chtěl tím čerpadlem vykrýt.

Autor: František Rezek
Datum: 13.06.2015 22:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102553
reakce na ...
Nejlepší je pořídit místo blbin jako Tč v první řadě pořádné zakrytí.Teplota Vám stoupne o cca 7 st a kolektory můžete věnovat stejně jako můj soused.

Mám podobný bazén jako Vy bez zakrytí s kolektory.Nepoužívám ai žádnou folii.Dnes naše teplota vody 26st soused 33st pouze zakrytí.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama