Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Tepelné bazénové čerpadlo

Autor: Michaela Baráková
Datum: 19.07.2015 21:05
uživatel: 120227

Dobrý den,
Chci se zeptat, utopilo se mi bazénové čerpadlo, je šance že bude ještě fungovat?

Děkuji za odpověď

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Radek Vácha03.08.2015 13:31
Laďa Jaskva20.07.2015 14:19
Lukáš Havlíček20.07.2015 08:08
Laďa Jaskva19.07.2015 22:41

Datum: 03.08.2015 13:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100084
reakce na ...
Před dvěma roky se mi takto utopilo čerpadlo protiproudu.
Většina větších bazénářů co i prodávají zařízení pro bazén jako jsou třeba čerpadla a pod. má již nějakého "svého" spřáteleného elektrikáře přes motory. Zajeďte za nějakým větším bazénářem určitě Vám poradí.
U nás to nakonec skončilo jen vysušení, vyčištěním a proměřením. A protiproud jede dál.

A před cca 15 roky jsem zaplavil omylem bazénovou šachtu a tím i čerpadlo filtrace. Tenkrát jsme sám vysušil a jelo dál, loni ale na následky zatopení, po 14 letech. dojelo. Ale i tak dobré.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 19.07.2015 22:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Samo to fungovat nezačne. Ona se musí nějak odstranit veškerá voda z motoru. To je na rozebrání a na vysušení v peci. Zkuste to zjistit v navijárně, kde se repasují motory.
S pozdravem Laďa

Autor: Lukáš Havlíček
Datum: 20.07.2015 08:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110059
reakce na ...
Pokud je to "bazénové tepelné čerpadlo" tak když spadne do vody, nebo se jinak "utopí", stále není důvod převíjet motor. Jak by se asi ta voda dostala do hermeticky uzavřeného chladivového okruhu? Je potřeba zavolat servis, nechat zkontrolovat, případně vysušit elektroniku a vyzkoušet.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 20.07.2015 14:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Sorry, já jsem si nevšiml v nadpisu tepelné. Já jsem psal o čerpadle pro filtraci. Já to mám v plastové šachtě a jednou nechybělo mnoho a bylo utopené. Takže sorry....
S pozdravem Laďa

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama