Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

brnění bazénu se slanou vodou

Autor: Petr Filo
Datum: 24.08.2015 23:11
uživatel: 120432

Dobrý den, mám problém s bazénem se slanou vodou. Uzemnil jsem ho třikrát do kola kolem bazénu, podobně jako se zemní trafostanice. Zemní odpor nejde změřit, bydlím na konci vesnice a z nuly ze sloupu n.n jsme naměřili napětí 1-2V.Po odpojení pospojení a všech nul to přestane brnět. Když odpojím nožové pojistky na sloupu, nemá to vliv.
Dospěli jsme k názoru, že to brnění vzniká tím, že ten 1až2V tu vodu nabíjí jako akumulátor a ještě se znásobí. Čekám na vyjádření Čezu, jestli je to v toleranci, nebo ne. Podle mého názoru, by z nuly jít nic nemělo. Je to jediné logické vysvětlení, řeším to už tři měsíce. Pokud máte někdo jiný názor, nebo jakoukoliv radu, budu za to rád. Děkuji Petr

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Kolomaznik05.07.2017 15:17
Leoš Valenta13.09.2015 10:52
Jozef Homola24.08.2015 23:25

Datum: 05.07.2017 15:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125571
reakce na ...
Dobry den resim stejny problem. Chtel bych se zeptat zdali se vam povedlo problem vyresit? dekuji s pozdravem Petr K.

Autor: Leoš Valenta
Datum: 13.09.2015 10:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120558
reakce na ...
Dobrý den
Salinátor máte od jakého výrobce? S tímto problémem jsem se setkal a bylo to špatně uzemněnou celou salinátoru. Někteří výrobci mají přímo svorku na jednotce. Možná to bude Váš případ a možná ne.

Autor: Jozef Homola
Datum: 24.08.2015 23:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Setkal jsem se s anomálií, kdy na sloupu u trafa byly vytažené velké porcelánové pojistky, nožový spínač na sloupu (před trafem) v poloze vypnuto a v budově svítily 2 zářivky (3 to už neutáhlo).
Nebo na zemi byl kabel na cívce (cca 35 m) od přístroje do kterého vedlo 12 V ale na konci bylo 40 V. Důvodem bylo vedení velmi vysokého napětí kolem budovy.
Jiný případ je když kilometr od vysílače čs. rozhlasu 20 m drátu antény rozsvítí 15 W žárovku.
Takže i takovéto "nevysvětlitelné" věci se můžou přihodit. Rozhodně jako akumulátor bych vodu neviděl ale nějaký indukovaný nebo jiný zdroj proudu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama