Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

trubka Al-PEX 16/2 versus Reahu Rautherm 17/2

Autor: Petr Švec
Datum: 04.09.2015 13:46
uživatel: 119517

Dobrý den,

mám za sebou úspěšné položení podlahového polystyrenu.
Na něm leží systémové desky Rehau Varionova + ukončovací a dilatační pásy taktéž Rehau.
Můj topenář přišel s tím, že by rád použil trubky Al-Pex pro rozvody podlahového vytápění.
Cenu za 1bm mi sdělil kolem 30,-za rozměr 16/2. Prý se mu s tím dobře dělá a materiál je kvalitní.
Po přečtení xxx zdejších diskuzí však velmi váhám, zda raději opět nesáhnout po osvědčené kvalitě Rehau v podobě trubek Rautherm 17/2, které jsem schopen sehnat dokonce levněji 28,- bm.

Nechci polemizovat nad cenami jiných (zaručeně kvalitních a levných) trubek z Polska atd, potřebuji poradit v rozhodování, zda je moje intuice, která následuje Rehau správná?

PS: koukám, že jsem zvolil špatné diskuzní téma - patřilo to do topení, mohu to nějak opravit?

díky všem!

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 31 - 35 z 35
Datum: 06.09.2015 21:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119365
reakce na ...
A proč se naprostá většina podlahovek v RD dělala a snad i bude nadále dělat v průměru 16 mm ???http://podlahovetopeni.blogspot.cz/2012/02/teplovodni-podlahove-topeni-top-heating.html

Autor: Jozef Homola
Datum: 06.09.2015 21:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
Málo kdo totiž podlahové topení nějak počítá. pro ilustraci tlaková ztráta okruhu o 100 m a rozdílu průměru 2 mm. To, že větší trubka dá větší výkon zanedbáme. Tlaková ztráta však zanedbatelná není.

Autor: Zdenek Smid
Datum: 06.09.2015 21:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100607
reakce na ...
A to si budete delat sam ze pouzivate systemovou desku nebo milujete sveho topenare a mate 5 ferrari v garazi?

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 06.09.2015 14:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Ten " topenář " ví akorát to, že se mu s průměrem 16 mm dobře dělá. Ale že má vysoké tlakové ztráty asi neví. Já bych šel do průměru 18 mm, eventuálně 17 mm. To ale záleží na délkách jednotlivých okruhů. Nejlépe je, jak píše pan Havlíček, to udělat podle projektu.
S pozdravem Laďa

Autor: Lukáš Havlíček
Datum: 06.09.2015 09:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110059
reakce na ...
Rozhodně použijte trubku PeX 17x2 (nebo 18x2), Alpex 16x2 používají na PT jen totální neznalci - a skoro všichni moderní "rádobytopenáři".....
A úplně nejlépe to uděláte, když se budete držet projektu.

<< novější   zobrazuji 31 - 35 z 35
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama