Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Protipožární poklop + žebřík místo skládacího schodiště na půdu

Autor: Jan Vulc
Datum: 30.09.2015 15:53
uživatel: 120389


Dobrý den,
stavím RD, nízkoenergetickou dřevostavbu. V projektu mám izolované protipožární schodiště na půdu, kterou ale nebudu vůbec využívat, navíc je celá vystlaná minerální izolací kromě malého chodníčku ke střešnímu výlezu. Protože tam bude lézt jen kominík na roční kontrolu komína, přijde mi líto 16.000,- Kč za protipožární izolované schodiště a zvažuji na půdu položit hliníkový žebřík a na strop dát pouze protipožádní izolovaný poklop, něco jako vyrábí JAP: http://shop.estrechy.cz/detail/1373-Uzaver-stropu-JAP-PP-protipozarni
Uvažuji ale, jestli je to shůdné řešení z hlediska požárních předpisů. Aby to nevadilo při kolaudaci. Je někde předepsáno, jak má být řešeno schdiště na půdu? Neuvažuje se o střeše jako o možném evakuačním místě? :-)

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondřej Říha08.10.2015 12:28
Jan Vulc08.10.2015 12:04
Petr Chalupný08.10.2015 11:38
Jan Vulc07.10.2015 22:58
Petr Chalupný03.10.2015 18:30
Jan Vulc03.10.2015 14:58
Petr Chalupný02.10.2015 14:06

Příspěvky
Autor: Jan Vulc
Datum: 07.10.2015 22:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120389
reakce na ...
Děkuji. Teď jsem našel v požárně bezpečnostním řešení, že poklop má být minimálně EI15 ale to je snad i OSB deska ne?

Autor: Petr Chalupný
Datum: 08.10.2015 11:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100337
reakce na ...
Dobrý den...
bohužel není...to je hořlavý materiál
zkuste ať se projektant podíva na tu plochu 200m2 a požadavku na požární odolnost stropu nad poslením podlaží

ČSN 730802 - čl. 8.7.2

PCH

Autor: Jan Vulc
Datum: 08.10.2015 12:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120389
reakce na ...
Do 200m2 to mám a celý strop mám v posledním podlaží v projektu z klasického SDK RB 12,5 a píše se tam, že požární odolnost nosné konstrukce střechy nemusí být splněna. Pak ale nechápu, proč poklop do podstřešního prostoru má požadavek na EI15.
Zkusím to u projektanta prověřit.

Autor: Ondřej Říha
Datum: 08.10.2015 12:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117871
reakce na ...
Protože když nedáte průlez v EI15, tak nesplníte, že požární odolnost nosné konstrukce střechy nemusí být splněna (ochranu plní SDK + průlez, který odděluje půdu).

Autor: Petr Chalupný
Datum: 02.10.2015 14:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100337
reakce na ...
Dobrý den
je jedno jestli tam dáte výlez se schodama nebo bez.jde jen o to aby zůstala požární celistvost...
úniky se střechou neuvažují...takže v pohodě...
pro úřad bude jen potřeba doklad o montáži pořárního výlezu

PCH

Autor: Jan Vulc
Datum: 03.10.2015 14:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120389
reakce na ...
Super. Diky moc. Montáž musí provést někdo speciálně vyškolený nebo stačí když mi to namontují sádrokartonáři nebo si to osadím sám?

Autor: Petr Chalupný
Datum: 03.10.2015 18:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100337
reakce na ...
měl by to být sádrokartonář...ten vám stejně bude psát doklad o montáži na SDK tak ať to tam připíše...dále vám musí dát platný certifikát (proškolení) od realizovaného systému...např. knauf

PCH

PS: u domu do 200m2 by jste nemusel mít požární stropní SDK v poslením podlaží...takže ani poklop...mrknete do požárně bezpečnostního řešení (PBŘ) nebo se zeptejte projektanta PBŘ

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.