Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Systém iclima

Autor: Jan Valcha
Datum: 30.09.2015 20:19
uživatel: 120693

Zdravím všechny,
minulý týden jsem se pídil po nejrůznějších technologiích vytápění domů a docela mě zaujal systém, který nabízí firma iclima (web mají http://iclima.cz). Jako vypadá to zajímavě, akorát se člověk trochu bojí té konstrukční náročnosti a taky, že je to nová a asi ne až tak vyzkoušená technologie. Každopádně prezentaci mají zajímavou, akorát nejsem úplně schopen to celé rozklíčovat, jestli je to pro mě vhodné řešení. Plánuji koupit rozestavěný domek cca 145 metrů ve dvou podlažích (nic moc velkého) a tak řeším, jak s topením. Z mého pohledu to vypadá zajímavě, ale byl bych rád, kdyby se tu k tomu mohl někdo kvalifikovaný vyjádřit, nerad bych se pustil do něčeho, co by se mohlo vymstít. Díky..

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jan Růžička01.10.2015 10:39
Šalý Jaroslav01.10.2015 10:29
Jan Růžička01.10.2015 08:53
Marek HRUBÝ01.10.2015 08:07

Datum: 01.10.2015 08:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116917
reakce na ...
Ono to není nic světoborného, prostě do domu nainstalujete podlahové, stěnové, stropní vytápění/chlazení (hádám že to bude hrozně "levné"). Pak k tomu připojíte TČ. A jelikož máte natahané kapiláry všude (velká plocha topení/chlazení), tak na vytápění/chlazení bude stačit aby teplota topné vody byla pouze o 2 či 3 °C větší či menší, než teplota kterou v interiéru požadujete. Díky tomu poběží TČ s lepším COP než kdyby tam byla třeba jen podlahovka. Věřím že kvalitní TČ země-voda by mohlo dosáhnout až na COP 7.
Jenže i kdyby TČ mělo COP 7, tak při těch investicích je návratnost oprotu klasické podlahovce s TČ s COP 3-4 bůch ví kde.
Ale kdo ví, třeba při správné konstalaci (vhodné TZ domu) a výhodně sehnanému materiálu a také požadavku chlazení v domě to může být zajímavá možnost, ale téhle firmě bych se vyhnul.

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 01.10.2015 10:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
Pane Růžičko i pro zem-voda je COP 7 "p...vina".

Autor: Jan Růžička
Datum: 01.10.2015 10:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116917
reakce na ...
Je to možné, zkoumat teoretický COP mě nikdy moc nebavilo. Já mám u TČ udávaný COP 4,5 při teplotách 0/38. Čakal jsem, že pri spádu 3/23 by mohl být COP i k těm 7.

Autor: Marek HRUBÝ
Datum: 01.10.2015 08:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115283
reakce na ...
Dobrý den, už jen první pohled na stránky iclima, ve mne vzbuzuje podezření z podvodu. Jejich deklarované COP 7 u TČ je prostě nesmysl. Okamžitě pryč od takovýchto prodejců. Pokud toto někdo uvádí na svých stránkách, tak je zřejmé že nic netuší o fyzice a měl by se vrátit do školy a vše si zopakovat od začátku.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama