Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

vodorovná izolace nad sklepem

Autor: Martin Tautz
Datum: 06.10.2015 12:44
uživatel: 120735


Dobrý den,
budu kupovat starý statek kde je pod obytnými místnostmi krásný klenutý kamený sklep. Rád bych podříznul zdi, vybral násyp pod podlahou, udělal vyrovnávací beton, navařil na něho izolaci a napojil ji na izolaci ve zdech. Na to pak půjde polytyren a dřevěná podlaha. Mám ale strach abych pak neměl sklep strašně vlhký a byl by mi tak k ničemu. Měl bych udělat ještě něco nebo to bude fungovat? Díky za rady

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Ondra Cha
Datum: 22.12.2015 13:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121374
reakce na ...
Dobrý den,
těžko něco poradit, když to člověk nevidí. Staré chalupy chtějí své. Fungovat by to mohlo tak, jak to popisujete. Další možnost (pro jistotu) je udělat pod podkladní beton vrstvu prodyšnou (kupříkladu vrstvu z kameniva 8/16 tl. 100 - 150mm), v úrovni této vrstvy do půdorysných rohů (nebo i mezi, záleží na velikosti půdorysu celé stavby), udělat do obvodových zdí otvory s rourami DN100 s větracími mřížkami ven z objektu, aby ten meziprostor byl aspoň trochu větraný.
S pozdravem Ondra

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.