Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Instalační šachty

Autor: Jindra Mokras
Datum: 26.11.2015 14:39
uživatel: 121195

Zdravím,

rád bych si ujasnil normu pro požární bezpečnost.

Pokud mám v projektu instalační šachtu jako samostatný požární úsek, pak je mi jasné, že všechny RD budou mít patřičnou požární odolonst.

Jak je to ale s prostupy instalací? Jako např. odpad, elektro a voda?

Dle mého názoru, pokud nepřesáhnou např. odpady průměry stanovené v ČSN dané průměry ~ cca 125mm2, pak se takovýto prostup nemusí opatřovat tmelem nebo manžetou => pokud je tedy v projektu přívod do koupelen pouze 110mm, pak musím jen systémově dojet konstrukcí až na samotnou hranu trubky?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondřej Říha27.11.2015 22:02
Jindra Mokras27.11.2015 13:38
Petr Chalupný26.11.2015 20:00
Ondřej Říha26.11.2015 15:32

Datum: 27.11.2015 13:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121195
reakce na ...
jedná se o nový bytový dům

mně trochu právě udivilo možné řešení, které se shodovalo pak s návrhem realizace od ucpávkářů..

většinou jsem se setkal jen s tím, že se v každém patře prostupy probetonovaly a řádně ucpaly a daná stoupačka pak byla součásí požárního úseku bytu.. přijde mi to mnohem bezpečnější, než když se jedná o samostatný požární úsek, který prochází hned několika byty.. ale asi je to jen můj vlastní dojem

děkuji za připomínku vzdálenosti, ale i s tou se počítá

Autor: Ondřej Říha
Datum: 27.11.2015 22:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117871
reakce na ...
No prakticky je to totéž, jen máte jinde požárně dělící konstrukci.
U samostatné šachty pak bývá problém s revizními dvířky, které musí protipožární - vzhledově nic moc, ne každý to zkousne.

Autor: Petr Chalupný
Datum: 26.11.2015 20:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100337
reakce na ...
dobrý den
muvíte rodinném domu nebo o bytovém

PCH

Autor: Ondřej Říha
Datum: 26.11.2015 15:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117871
reakce na ...
Kromě velikosti prostupujících potrubí se jedná také o vzájemnou vzdálenost potrubí.
Pokud půjde blízko sebe kanalizace a voda v plastu, tak budete muset požární manžetou opatřit obě potrubí.
http://www.kbkfire.cz/produkty/tesneni-prostupu-kabelu-potrubi-a-spar/

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama