Ohřev bazénu odporovým drátem

Rubriky:

Reklama
TP Tomáš Pala @tomas.pala před 8 roky30.11.2015 20:06:00
Ohřev bazénu odporovým drátem

Dobrý den,

prosím o radu.

Pokusím se vám přiblížit své dilema, týkající se ohřevu vody v bazénu.
Nedávno jsem dostavěl betonový bazén 6 x 3 m.
Dno bazénu mám ještě nedodělané, zatím mám jen betonovou desku, kterou budu zateplovat 6 cm extrudovaného polystyrénu, na který přijde 5 cm betonový potěr z kari sítí.

Napadlo mne ohřívat dno bazénu pomocí fotovoltaických panelů, na přímo zapojených do odporového drátu, jež je na dně betonového bazénu. Tento drát bude zabetonovaný na dně bazénu.

Na střeše rodinného domu mám 9 ks panelů, při celkovém výkonu 2070 W, kterými ohřívám bojler z Dražic DC. Tento bojler při nahřátí dokáže výkon panelů přesměrovat do dalšího zařízení.
V letních měsících bývá bojler v ranních hodinách nahřátý a tak jsem se domníval, že by to šlo pustit do odporového drátu na dně bazénu.

Přemýšlel jsem koupit nádobu a do ní vložit dvě topné spirály na DC.
Do jedné spirály bych pouštěl výkon při nahřátí Bojleru a do druhé
spirály výkon z dalších FVE panelu, které plánuji časem dodělat cca 2000W.

Dostávám se k jádru věci, a k několika otázkám, na které bych rád slyšel vaše názory:
Šlo by tento výkon z FVE pustit do odporového drátu?
Jaký odporový drát zvolit?
Udělat dvě smyčky odporového drátu, každá na jeden systém,
nebo paralelně oba systémy na jednu smyčku, nebo počítat z tím že
nové panely dát do série z těmi stávajícími?
Jak regulovat teplotu ohřívaného betonu? - Bojím se přehřátí a následného poškození bazénové folie.

Předem děkuji za jakoukoli odpověď, rád bych se do toho pustil co nejdříve.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.