Vytápění v novostavbě

Reklama

Rubriky:

MV Michaela Vrlíková @michaela.vrlikova

před 6 roky

Vytápění v novostavbě

Dobrý den, plánujeme stavbu přízemního RD na valašsku, máme finální půdorys a nyní řešíme stav. material, topení.....Vím, že na toto téma je tu mnoho diskusí, ale každý dům se v detailech liší a nevím, jak by se ostatní přespěvatelé dívali na "plevelení" jejich tématu mou otázkou, proto nová diskuse na staré téma :-).
Nemáme PENB, stavět budeme z cihel (nejspíše Heluz P15 30cm+EPS 15cm), dům přízemní s pultovou střechou, téměř obdelnékového tvaru 10x17,5m (mínus částečně nadstřešená terasa 7x2m, proto "téměř" obdelník). Zateplení podlahy a stropu ještě není přesně dané(předběžně 20cm EPS do podlahy, 30-40cm strop), stejně tak zateplení stěn se může měnit (navyšovat). Chtěli bychom NED co nejblíže v hranici pasivity. PD nechceme, protože nechceme z více důvodů řízené větrání/rekuperaci. Na pozemku máme i přípojku k plynu, plánujeme krb bez výměníku k občasnému použití. Topení bychom měli nejraději podlahové (je jedno jestli el. nebo teplovodní). "dům budou obývat 4 lidé.
Opravdu jsem se snažila zorientovat v možnostech vytápění, nákladech, poměrech "cena/výkon", ale internet je plný reklam, polopravd, lží a zkreslených informací a člověk, který se v tomto oboru nepohybuje asi nemá moc šanci se zorientovat a odfiltrovat informace relevantní a zavádějící.
Proto prosím všechny, kdo tomu rozumějí o radu a alespoň hrubý nástin rozumných variant.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

187 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.