Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Mobilní klimatizace do bytu

Autor: Vladimír Motl
Datum: 06.01.2016 07:16
uživatel: 100066

Chci si pořídit mobilní klimatizaci do místnosti bytu orientované západním směrem. Plocha 40m2, kubatura cca 95 m3.
K dostání je řada typů, bez zkušeností těžko rozhodovat kterou.
Preferuji však něco lehčího pod 30 kg a málo hlučného. Má někdo zkušenosti a můžete poradit ? Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jana Doležalová04.09.2018 14:03
Pavel Ksilta11.08.2018 14:53
Petr Mysak09.06.2016 20:42
Pavel Šebek24.05.2016 12:18

Datum: 04.09.2018 14:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128363
reakce na ...
Připojuji se s podobným dotazem. Po letošních teplech vážně uvažuji nad pořízením klimatizace. Problém ale je, že nemůžu dělat díry do zdi, takže připadá v úvahu pouze mobilní klimatizace.
Takže první otázka zní - má cenu pořizovat mobilní klimatizaci?
a druhá - pokud ano, máte někdo zkušenosti s tímto typem? - klimatizaceprovas.cz/mobilni - vybral mi ji kamarád, ale obávám se, že není zrovna expert přes klimatizace a já mám spoustu času na rozmyšlení, tak se radši ještě zeptám tady.
Děkuju.

Autor: Pavel Ksilta
Datum: 11.08.2018 14:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128234
reakce na ...
Do prostoru kolem 90 m3 a s obecně nížší hlučností (53 dB) zapadá Electrolux EXP09HSECI, ovšem tou váhou je nad 30 kg. Dobře uživatelsky hodnocené jsou třeba v tomto výběru https://www.equiplo.cz/prenosne-mobilni-klimatizace/ včetně tedy parametrů na které se při výběru zaměřit.

Autor: Petr Mysak
Datum: 09.06.2016 20:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122787
reakce na ...
Do kanceláře jsme minulý rok kupovali tuhle - vzdusin.cz/mobilni-klimatizace/Mobilni-klimatizace-Olimpia-Splendid-Silent a musím říct, že jsme také spokojení. Běžela v největších vedrech (zhruba 3x do týdne) a v celé kanceláři bylo příjemně. Takže můžu doporučit.

Autor: Pavel Šebek
Datum: 24.05.2016 12:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104777
reakce na ...
Máme ji několik let je dobrá, má své pro i proti, ale já jsem spokojen , už jen ta možnost zchladit místnost je úžasná a přesto ji většinou nezapnu a pokud to jde vyvětrat tak to udělám , ona je hlučná ale zase to ušetří peníze. Jistě aitomatický provoz je OK ale pokud nevíte v kolik navečer budete doma , zbytečně budu platit elektriku cca 5kč/h , nebo budu v druhé 1/2 bytu kde je chladněji . Je to jen na mě jak to budu využívat .

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.