Sanace a rekonstrukce sklepa v domě se základy ze sypaného betonu

Reklama
MJ Martin Jankovič @martin.jankovic před 8 roky12.01.2016 10:18:00
Sanace a rekonstrukce sklepa v domě se základy ze sypaného betonu

Zdravím,
chtěl bych se pustit do rekonstrukce a sanace sklepa ve starším domě. Jedná se o řadový dům z roku 1950. Základy domu jsou ze sypaného betonu - spíš než beton připomínají nasypané kamínky, škváru a trochou písku. Dům má na úrovni terénu vodorovné izolace, které stále vypadají v dobrém stavu a v samotném domě se vlhkost nevyskytuje. Vlhký je pouze sklep, ze kterého bych nyní rád udělal skladové prostory. Omítka stěn je značně prosolená a odpadává ve velkých kusech. Mírně se drolí a odpadávají i samotné nosné stěny z "betonu". Stěny jsou viditelně velmi vlhké. Mokré jsou i podlahy sklepa.

1) výměna oken pro zajištění lepšího odvětrávání prostor

2) zhotovení vodorovných izolací - vzhledem k "betonu" se mi jeví jako ideální netlaková injektáž krémem

3) odkopání čelní a zadní strany baráku a zhotovení horizontálních izolací

4) zhotovení nových omítek sklepních prostor

A právě ohledně 4. kroku bych si rád nechal poradit. Na jednom místě jsem vyzkoušel odstranění omítek a ponechání holé stěny - samotného "betonu". Ten se dále drolí, opadává a celkově vypadá docela zvětrale. Mám obavu že obyčejná nebo i sanační omítka ke zdi příliš nepřilne a bude po čase znovu odpadávat. Chtěl bych stěny nějak lehce zpevnit. Napadly mě následující možnosti

a) udělat si kolem stěn bednění a stěny "dobetonovat" tenkou 3-5 cm vrstvou betonu, tak aby se dál nedrolili, zároveň by mohlo dojít ke zpevnění stěn

b) na stěny přiložit rabic nebo mříže které se používají pro betonování a stěny dobetonovat tímto způsobem

c) stěny obložit siporexem nebo jiným podobným materiálem, tím se zamezí odpadávání, ale stěny se nezpevní

d) velké díry a nesoudržné místa stěn nahodit maltou a omítnout sanační omítkou

Jaké řešení by jste doporučovali s ohledem na zpevnění stěn tak aby zároveň nedošlo ke zhoršení odvětrávání.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.